4 способи розморозити холодильник без клопоту

Сучасні моделі холодильників не вимагають регулярної розморожування, і, готові посперечатися, останній раз ви бачили многосантіметровий шар льоду і снігу в морозилці так давно, що вже насилу уявляєте, як розморозити холодильник правильно і швидко. З одного боку, потрібно радіти тому, що техніка все рідше ставить нас у глухий кут такими сюрпризами, але з іншого, несподівана необхідність в розморожуванні, швидше за все, змусить вас зненацька. Наше керівництво допоможе розморозити холодильник, навіть якщо ви робите це вперше, ну а якщо вам вже доводилося проводити цю процедуру, то ви зможете дізнатися кілька корисних хитрощів.

4 способи розморозити холодильник без клопоту

Навіщо розморожувати холодильник?

Старі холодильники доводилося розморожувати досить часто, але навіщо розморожувати сучасну техніку? Не поспішайте видихати з полегшенням, якщо на холодильнику написано «no frost»: полій може наздогнати вас навіть у вік технологічного прогресу. Складно сказати, скільки буде утворюватися полій, і цілком можливо, що її кількість буде наростати практично непомітно з дуже низькою швидкістю. Причиною її утворення зазвичай стає потрапляння всередину камери теплого повітря, що неминуче при відкритті дверцят, але ймовірність обмерзання збільшиться, якщо:

  • ви будете занадто часто або довго тримати дверцята відкритими або і зовсім забудете її закрити;
  • через брак або пошкодження двері погано прилягає до камери, дозволяючи теплому повітрю проникати всередину;
  • у вас вийшов з ладу термостат, переставши підтримувати потрібну температуру всередині камери.

Звичайно, зіткнувшись з такими проблемами, доцільно здати холодильник в ремонт або навіть купити новий, але ж не завжди на це є кошти, а чекати, поки камера перестануть закриватися через крижаний «шуби», загрожує масою зіпсованих продуктів. Ось чому навіть власникам сучасної техніки корисно знати про те, як правильно розморозити холодильник.

4 способи розморозити холодильник без клопоту

Готуємося до розморожуванні

Щоб процес розморожування пройшов гладко, краще заздалегідь продумати всі кроки, інакше потім доведеться викидати зіпсовані продукти і бігати по квартирі зі шваброю.

  • Мало просто висмикнути вилку з розетки, і вже тим більше не варто просто залишати обледенів холодильник в відключеному стані, сподіваючись, що вода сама кудись стече. Процес вимагає постійного моніторингу, і якщо вас не приваблює перспектива заміни здувся ламінату, то радимо вибрати під розмороження вільний вечір або ранок.
  • До того як ви почнете вдаватися до активних дій, вимкніть холодильник від харчування і виставите температуру на 0, якщо ваша модель має регулятор температури.
  • Після цього треба вийняти з камери всі продукти, заздалегідь подбавши про їх зберіганні. Якщо на дворі зима, то можна винести ящики з їжею на вулицю, а влітку для швидкопсувних продуктів потрібно підготувати крижану ванну.
  • Розморозити морозильну камеру без перетворення всього цього льоду в літри води не вийде, а значить, потрібно запастися ємністю для зливу води. В ідеалі на дно камери можна покласти шланг для відводу оттаявшего льоду в тазик, але якщо шланга немає, то збирати воду цілком можна і ганчірочкою.
Цікаве:  Як визначити максимальну вагу білизни для завантаження пральної машини?

4 способи розморозити холодильник без клопоту

Неправильна розморожування холодильника загрожує псуванням продуктів і статі від витекла води

Скільки розморожується холодильник?

Тепер, коли у вас є все, щоб зробити розмороження холодильника, ви можете просто залишити його відключеним, періодично спостерігаючи за прогресом і збираючи воду. Але є й інший шлях: спробувати прискорити цей процес.

Напевно вам не хочеться втрачати цілу добу на розмороження холодильника, побоюючись за безпеку товарів і не маючи можливості надовго покинути квартиру. Якщо ви не хочете чекати, поки лід відтане сам, треба йому допомогти, і для цього є кілька способів.

  • Лопатка.

Перед будь-яким із способів, описаних нижче, добре б відколоти стільки льоду, скільки вийде, за допомогою металевого шпателя або лопатки. Щільний крижаний шар краще залишити в спокої, адже він навряд чи піддасться навіть шпателю, а якщо ви ввійдете в раж, то після розморожування виникне ризик виявлення подряпин.

  • Гаряча вода.

Якщо ж тепле повітря для вас недостатньо ефективний, для розморожування можна скористатися гарячою водою. Миску або каструльку з окропом ставлять в камеру, після чого закривають дверцята. Миску з водою доведеться міняти досить часто, але в цілому спосіб не вимагає особливих зусиль.

  • Порохотяг.

Якщо ви є щасливим володарем миючого пилососа, то він допоможе швидко розморозити холодильник, скільки б льоду в ньому не було. Спочатку потрібно включити режим видування і, знявши насадку для підлоги, направити потік теплого повітря в камеру. Після того як відтане значна кількість льоду, можна прибрати рідина, всмоктав її цим же пилососом. З цим пристроєм вам не треба буде ні тазик, ні шланг, але бути біля розморожувати холодильник доведеться протягом усього процесу.

4 способи розморозити холодильник без клопоту

Чи можна холодильник розморожувати феном?

Логічно припустити, що тепле повітря допоможе прискорити процес, але чи безпечно для цього використовувати фен? В принципі, спрацює навіть повітря кімнатної температури, наганяє в камеру вентилятором, але для того, щоб дійсно швидко розморозити холодильник, фен підійде ще краще. Тільки не потрібно занадто близько підносити його до тане льоду: тримати пристрій на відстані, щоб уникнути можливості замикання і ураження електричним струмом.

Порада

Якщо холодильник вимагає прибирання, то помийте його після розморожування, але до включення в розетку.

Ви можете вибрати найбільш ефективний, на вашу думку, варіант або ж випробувати всі їх по черзі: в результаті ви отримаєте повністю звільнений від криги холодильник, який знову готовий служити вам вірою і правдою.

Цікаве:  Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

4 способи розморозити холодильник без клопоту

Як включити холодильник після розморожування?

Після повної розморожування настав час ввести техніку назад в робочий режим. Ретельно приберіть вологу з холодильника і з підлоги, перш ніж включити його в розетку: потрапила на робочі елементи волога може спровокувати коротке замикання. Продукти бажано розкладати по полицях вже після того, як холодильник попрацює деякий час, так як відразу після включення температура в камері ще недостатньо низька для зберігання їжі.

Незважаючи на те, що завдяки технічному прогресу розморожувати холодильники нам доводиться все рідше, володіти знанням про те, як це робити правильно і швидко, все одно корисно: за допомогою наших рад в разі несподіваної неприємності ви точно не розгубитеся і зможете самостійно впоратися з проблемою.

https://youtube.com/watch?v=p3O1JX_rzf

Корисні матеріали

Close