5 способів позбутися від запаху гару в мікрохвильовці

Якщо після приготування страви в мікрохвильовій печі на неприйнятному для цього режимі вона пропахла гаром, потрібно щось робити. Інакше в'їдливий запах позбавить апетиту і не дасть отримати задоволення від знову приготовленої їжі. Дана проблема вирішується за допомогою хімії або народних засобів.

Питання про те, як прибрати запах з мікрохвильовки, актуальний як ніколи. Сьогодні в кожній кухні стоїть вірна помічниця господині — мікрохвильова піч. Неважливо, чи використовується вона для розігріву, розмороження або приготування їжі, часом трапляються неприємні ситуації. Наприклад, коли в ній що-небудь підгорає. Тоді вся кухня, та й сама мікрохвильовка заповнюються уїдливим димом. Можна включити кондиціонер, витяжку або просто відкрити вікно і позбутися від диму, але запах в 99% випадків залишається надовго. Тому варіант — почекати, поки запах вивітриться сам, не підійде. Так як же очистити мікрохвильову піч від прилипливого запаху гару?

5 способів позбутися від запаху гару в мікрохвильовці

Загальна схема дії і можливі сценарії очищення грубки

Запах гару, як настирлива муха, відбиває апетит кожен раз, коли відкриваєш дверцята мікрохвильової печі? Пора навести в ній порядок. Причина виникнення настільки неприємного явища може бути:

  • зовнішня — якщо запах з'явився в результаті пригорання їжі.
  • внутрішня — якщо при приготуванні сталося замикання або згоріла якась деталь, від чого і пішов запах.

У другому випадку слід звернутися до майстра. При поломці мікрохвильова піч може зовсім не працювати або у неї буде недоступна котрась із функцій, наприклад нагрівання чи обертання скляного піддона. У першому випадку вирішити задачку доведеться господині самій. Для цього потрібно буде зробити наступне:

  1. очистити стінки;
  2. видалити запах гару.

Для очищення стінок можна скористатися магазинним засобом або згадати, що радить з цього приводу народ.

Магазинне засіб являє собою спрей, що допомагає ефективно і швидко позбутися від забруднень на стінках і «стелі» мікрохвильовій печі. Також дані кошти мають дезодоруючий ефект. Тобто при використанні хімічного засобу вирішуються відразу дві проблеми: чистка + видалення запаху гару. Послідовність кроків для застосування засоби побутової хімії, що допомагає позбутися від запаху гару і бруду в мікрохвильовій печі, описана в інструкції. Слід її дотримуватися, щоб отримати максимальний ефект. Однак, як правило, процедура, яка допомагає очистити піч від запаху пригоріла їжі, включає в себе нанесення спрею, вичікування певного часу і видалення відпрацьованого кошти.

Для очищення мікрохвильовки підручними засобами використовуються водні розчини різних речовин: лимонного соку, лимонної кислоти, оцту, відвари ароматних трав. Вони ставляться в піч в посуді, дозволеної до застосування, і гріються при максимальній потужності 7-10 хвилин. Дана процедура полегшує відходження забруднення від стінок печі. Потім размягченную бруд змивають губкою, змоченою у водному розчині засобу для миття посуду. В результаті стінки промивають чистою водою. Крім полегшення чищення стінок лимон і оцет допомагають позбутися від запаху гару, а трави мають дією, що маскує запах.

Порада

Іноді магазинне засіб не повністю справляється з поставленим завданням всупереч обіцянкам реклами. Тоді можна скомбінувати його з народною мудрістю.

5 способів позбутися від запаху гару в мікрохвильовці

Готуємо очищають і дезодоруючі розчини

Для очищення і дезодорування печі загальнодоступними способами можна використовувати такі розчини.

  • Вода + лимонний сік. Вода (1-2 склянки) розбавляється соком половини лимона.
  • Вода + часточки лимона. У миску з водою (250-500 мл) поміщаються часточки половини лимона.
  • Вода + лимонна кислота. У миску з водою (250-500 мл) додається 1/2 ч. Л. лимонної кислоти.
  • Вода + столовий оцет. На 0, 5 л води береться 50 г оцту.
Цікаве:  Чим замінити сіль для посудомийної машини - доступні варіанти допустимих аналогів

Можна прокип'ятити в мікрохвильовій печі відвар духмяних трав: меліси, материнки, лаванди. Заварювати трави перед використанням потрібно так, як написано в інструкції. Після очищає обробки печі можна повернути в неї ємність з відваром трав і залишити там на ніч.

Цікавим очищує і освіжаючим властивістю володіє зубна паста з ментолом. Її наносять на губку і обробляють нею стінки і стелю мікрохвильовій печі, за винятком тих місць на стінках, де розташовані отвори. Змивати зубну пасту слід після 3-4 годин.

5 способів позбутися від запаху гару в мікрохвильовці

Коли очищає обробка проведена, можна задуматися про усунення залишився запаху гару (якщо він ще є). Всім відомими абсорбентами є велика кухонна сіль, кава і активоване вугілля. Їх можна насипати на піднос і поставити в мікрохвильову піч. Нехай знаходяться там завжди, коли прилад вимкнений і не використовується за прямим призначенням.

Позбутися від запаху гару і очистити мікрохвильову піч не так-то просто. Тому дотримуйтесь рекомендацій по її експлуатації, перераховані в інструкції, і уважно читайте рецепти перед їх реалізацією в мікрохвильовій печі. Тоді проблем з чищенням і усуненням неприємних запахів вдасться уникнути.

Корисні матеріали

Close