6 ефективних способів чищення підошви праски в домашніх умовах

https://youtube.com/watch?v=oipI-XrYFN

Від появи пригару на підошві праски не застрахований ніхто, варто відволіктися на кілька секунд, а робоча поверхня вже покрилася прилипли підгорілими волокнами або з'явився темний наліт. Перед тим, як почистити праска в домашніх умовах, необхідно визначити тип забруднення та причину його появи.

6 ефективних способів чищення підошви праски в домашніх умовах

Не менш важливу роль у виборі засобу грає якість матеріалу, з якого виконана підошва пристосування. Очистити праска від нагару не так складно, головне, не зловживати механічними варіантами впливу, віддавши перевагу побутової хімії. У будь-якому будинку можна знайти відповідний для вирішення завдання реагент.

Щоб регулярно не шукав кошти, які допоможуть прибрати нагар з праски, в процесі прасування білизни необхідно дотримуватися таких правил:

 1. Завжди враховувати тип тканини і не перевищувати рекомендованих параметрів в гонитві за більш швидким результатом.
 2. Регулярно протирати робочу поверхню праски м'якою серветкою, видаляючи невидимі ворсинки. Згодом вони перетворюються в щільний наліт, який важко відмити.
 3. Вкрай не рекомендується працювати в оточенні відволікаючих чинників на кшталт телевізора.
 4. По можливості білизну потрібно гладити з виворітного боку. В силу постійного фізичного впливу та особливостей матерії саме на ній найкоротший ворс.

Якщо неприємність все-таки трапилася, потрібно негайно почистити підошву праски. Затверділа маса буде йти набагато більш неохоче, ніж свіжий Пригара.

Як видалити на наліт в залежності від типу забруднення

Способів, як почистити праска від нагару, сьогодні існує чимало. Одні з них універсальні, інші спеціалізовані. Вибираючи оптимальний, можна керуватися характером забруднення і ступенем його стійкості.

 • Олівець для чищення праски. Недороге і ефективний засіб, за допомогою якого можна за лічені хвилини відмити щільний шар пригоріла бруду, не пошкодивши при цьому поверхню. Краще заздалегідь запастися дієвим засобом, тому що максимальний результат гарантований в перші хвилини після забруднення. Спочатку нагріваємо прилад, потім беремо олівець і починаємо акуратно водити їм по підошві, продукт при цьому повинен плавитися, а не ламатися. Потім потрібно взяти шматочок бавовняної тканини і з її допомогою відтерти наліт. Не варто водити підошвою по матерії, через це можуть забитися отвори для виходу пари. Варіант підходить для обробки побутового приладу з будь-яким покриттям.

6 ефективних способів чищення підошви праски в домашніх умовах

Порада: Щоб очистити праска від нагару за допомогою олівця, необхідно відкрити вікна в приміщенні або вийти на провітрюваних балкон. Запах, що виділяється плавиться засобом, дуже різкий і неприємний. Він здатний доставити домашнім чимало неприємних відчуттів.

 • Оцет. Ідеальний варіант, щоб очистити праска від нагару в домашніх умовах і не надати негативного впливу на поверхню з гладким рельєфом. Столову ложку 9% оцту розводимо в склянці кип'яченої води, змочують у розчині клапоть м'якої тканини. Праска нагріваємо до гарячого стану, але не до межі, і починаємо обробку підошви. Робота з оцтовою кислотою супроводжується появою досить різкого запаху, тому тримаємо пристосування подалі від особи. Видалити бруд з вихідних отворів можна за допомогою ватних паличок або зубочисток, обмотаних ватою.
Цікаве:  Чому пральна машина набирає воду і відразу ж зливає її

6 ефективних способів чищення підошви праски в домашніх умовах

 • Суміш лимона і нашатирю. Від слідів пригоріла матерії допоможе позбутися обробка лимонної сумішшю. Для її приготування змішуємо сік половинки лимона з декількома краплями нашатирного спирту. Отриманим продуктом протираємо поверхню, не здійснюючи сильного натиску. При роботі з дорогим покриттям діємо дуже обережно, не залишаємо використаний продукт на підошві довше, ніж на кілька хвилин. Варто врахувати, що сік вкрай не рекомендується замінювати лимонною кислотою. Подібний абразив здатний подряпати підошву, завдавши пристосуванню непоправної шкоди.
 • Мило. Допоможе очистити праска від пригару, який тільки з'явився. Просто беремо невеликий шматок продукту і водимо їм по розігрітій підошві, минаючи отвори. Після цього бруд потрібно видалити, використовуючи трохи вологу ганчірку.

6 ефективних способів чищення підошви праски в домашніх умовах

 • Рідина для зняття лаку. М'який засіб, яким можна скористатися для усунення слідів розплавився поліетилену. Капаємо трохи рідини на ватний диск і проводимо їм по ще теплому праски.
 • Перекис водню. Для роботи з покриттям потрібно застосовувати не рідку форму продукту, а таблетки гидроперита. Проводимо препаратом по гарячій підошві приладу, залишки бруду усуваємо м'якою вологою тканиною. Якщо забруднення незначне, то спочатку можна спробувати розчин перекису. Категорично заборонено підвищувати ефективність методу за допомогою лимонної кислоти! Настільки агресивна дія приводить до появи подряпин, в яких потім активно збирається бруд.
 • Зубна паста і сода. Два цих м'яких абразиву рекомендується застосовувати в самому крайньому випадку, тільки щоб відмити застарілий нагар, з яким не впоралися інші підходи. Вибраний продукт злегка розводимо водою, отриманою масою натираємо проблемну зону. Для механічної обробки беремо м'яку тканину або губку.

6 ефективних способів чищення підошви праски в домашніх умовах

Деякі господині чистять забруднену поверхню пастою, приготовленої з лимонної кислоти, або сіллю. На думку фахівців, ці види дають більше шкоди, ніж користі. Бруд дійсно відходить, але в результаті порушення цілісності покриття функціональність приладу помітно знижується. А якщо регулярно користуватися сіллю, то можна зіпсувати навіть міцне і надійне сталеве покриття.

6 ефективних способів чищення підошви праски в домашніх умовах

Як підібрати оптимальний засіб?

Щоб якісно почистити праска від нагару в домашніх умовах одним з наведених методів і не нашкодити рельєфу підошви, потрібно врахувати наступні рекомендації:

 1. Олівець вважається універсальним засобом і успішно залицяється за керамічним, металевим і тефлоновим покриттям. Правда, перед придбанням товару необхідно звернути увагу для якого матеріалу він призначений.
 2. Оцет, рідина для зняття лаку, перекис водню, лимонна суміш. З їх допомогою можна обробляти керамічну, тефлонову і металеву поверхню, але тільки якщо вона не покрита спеціальним дорогим антипригарним або самоочисним матеріалом.
 3. Сода і зубна паста. Тільки металева підошва.
Цікаве:  Типи гідродинамічних машин для прочищення каналізації і особливості їх застосування

Дотримання перерахованих правил дозволить тривалий час і без будь-якого дискомфорту експлуатувати побутовий прилад, відновлюючи при необхідності його функціональність.

https://youtube.com/watch?v=oipI-XrYFN

Корисні матеріали

Close