Блендер або міксер принесе більше користі на кухні?

Блендер і міксер — два дуже затребуваних побутових приладу. Що більше згодиться на кухні — питання складне. Порівнювати їх важко, адже вони створені для різних цілей і в дуже рідкісних випадках є взаємозамінними. Але віддати пріоритет одному з них все ж можна: це залежить від того, які страви ви збираєтеся готувати найчастіше.

Блендер або міксер принесе більше користі на кухні?

У чому різниця між блендером і міксером?

Уявіть на секундочку, що вам потрібно приготувати тісто для млинців років так 100 тому. Ви б взяли вилку і примушували б інгредієнти саме нею. Вже відчуваєте, як затекла рука після декількох хвилин збивання? Міксер був створений, як раз щоб полегшити і прискорити процес перемішування і не дати вашій руці втомитися. А що якщо вам потрібно збити білок? Швидкість, з якою потрібно працювати виделкою, і час, який на це потрібно витратити, лякає. Та й суть тут не стільки в змішуванні, скільки в насиченні суміші повітрям. Для збивання міксер незамінний.

А тепер інша ситуація: ви робите соус зі сметани, зелені, сиру і горішків. Спочатку вам доведеться дуже дрібно порізати зелень ножем. Потім ви натрете сир на дрібній тертці. Подрібнити горіхи взагалі, крім як молотком або м'ясорубкою, не вийде. У підсумку — гора посуду, годину витраченого часу, втомлена рука і не самий однорідний соус. Але ж і тертку, і ніж, і м'ясорубку міг би замінити блендер. При змішуванні зі сметаною, він би замінив ще й вилку або ложку. І все це в одній ємності і за один підхід!

У тесті для млинців нічого подрібнювати ножем або теркою, а приготувати такий соус за допомогою однієї вилки було б нереально. Виходить, що функціонал блендера ширше, ніж у міксера, але в деяких випадках міксер він замінити не може.

Підсумуємо, в чому різниця між цими пристроями.

міксер:

 • змішує і збиває;
 • застосовується з рідкими або напіврідкими субстанціями;
 • не вміє подрібнювати.

блендер:

 • подрібнює і перемішує;
 • може використовуватися як з рідкими, так і з твердими і навіть дуже твердими продуктами;
 • посередньо збиває.

Порада

Щоб при роботі з занурювальним блендером і міксером суміш не розливалася, заповнюйте ємність тільки на 50-60%.

Блендер або міксер принесе більше користі на кухні?

Що краще вибрати?

Міксер і блендер мають більше відмінностей, ніж спільних рис, і навіть виглядають вони зовсім не схоже. Звичайно, на кухні в нагоді б обидва, але якщо ви можете купити тільки один прилад, доведеться подумати, що краще в вашому випадку.

Цікаве:  Вибираємо парогенератор для будинку - як це правильно зробити?

Найлегше це зробити, проаналізувавши страви, які найчастіше готують за допомогою даних пристроїв. Але тут доведеться зробити одне уточнення: блендери бувають зануреними і стаціонарними, і вони, не дивлячись на однаковий принцип роботи, не завжди будуть взаємозамінними.

 • Суп-пюре

Міксер в цьому випадку марний: ми вже говорили, що він не вміє подрібнювати. З звичайним блендером ви намучиться, приготувавши, скажімо, 3 літри супу, адже таких великих ємностей в побутових блендерах не буває. Доведеться подрібнювати його частинами!

 • Картопляне пюре

З звичайним пюре все трохи складніше: блендер допоможе подрібнити картоплю, не залишивши в ній жодного грудочки, але, як показує практика, з занурювальним блендером це займає більше часу, ніж розминка вручну, а результат виходить не те щоб вражаючим. До того ж, ви швидко втомитеся, а апарат може перегрітися! Навіть якщо картопля м'яка і добре розварилася: він все ж створений для роботи з речовинами меншого опору.

Стаціонарний блендер, звичайно ж, впорається із завданням, але як використовувати міксер? Його можна застосовувати тільки тоді, коли картопля подрібнений вручну або в блендері, щоб надати йому легкості!

 • омлет

Так як інгредієнти для омлету рідкі, впоратися з його змішуванням можуть як обидва блендера, так і міксер. Різниця в тому, що омлет, приготовлений за допомогою міксера, буде легше, так як продукти будуть не просто перемішані, а й збиті.

 • рідке тісто

Тут діє те ж саме правило, що і з омлетом: обидва пристосування впораються з завданням, просто міксер зробить тісто більш повітряним і пишним.

 • круте тісто

А ось з тугим тестом блендер марний. Правда, багато і від міксера з насадкою-тістомісом відмовляються, згадуючи бабусині методи і віддаючи перевагу рукам.

 • Молочний коктейль

Взагалі міксер для коктейлів з молоком і морозивом краще: він робить їх повітряними і пінистими. Але що якщо замість сиропу для смаку ви вирішите додати банан? В цьому випадку міксер не впорається, і перемішувати рідку частину з твердої доведеться блендером. Якщо ви все ж захочете домогтися ніжної текстури, то вже подрібнену суміш можна збити віночком.

До речі

У випадку з коктейлями дуже зручно використовувати занурювальний блендер з додатковою насадкою-віночком, працюючи в два етапи: подрібнення і змішування до однорідної консистенції, а потім збивання.

Блендер або міксер принесе більше користі на кухні?

 • смузі

Міксер просто зламається, якщо ви будете намагатися подрібнити їм лід. Більш того, не кожен блендер на це здатний без перегрівання. Так що любителям смузі краще вибрати блендер потужніший!

 • Мус, білок, вершки
Цікаве:  Правда і вигадка про шкоду Wi-Fi роутера в квартирі

Все, що необхідно збити в піну, краще збивати міксером. Саме в кондитерських без нього ну просто нікуди. Правда, якщо ви не дуже витончений кулінар, звичайний блендер в деяких ситуаціях може збити суміш досить для того, щоб вийшов не дуже повітряний і пишний, але все ж мус. А ось з білками до піків і вершками допоможе тільки міксер.

 • крем

З кремами однозначну відповідь дати складно: стільки різноманітних рецептів існує! Але який прилад блискуче впорається з їх приготуванням — блендер або міксер? Радимо керуватися таким правилом: якщо крем планується повітряний і ніжний, а всі інгредієнти для нього рідкі або м'які, вибирайте міксер, якщо ж в рецепті є тверді інгредієнти, але крем при цьому повинен бути щільним — вибирайте блендер.

 • соус

Тут все залежить від соусу. Якщо це суміш рідких і м'яких інгредієнтів на зразок сметани, кетчупу, масла або сиру, то міксер підійде. Але все ж зручніше використовувати блендер: так можна додати ще й тверді інгредієнти.
Блендер або міксер принесе більше користі на кухні?
Виходить, що більшість побутових кулінарних завдань допоможе полегшити блендер, причому для любителів супів-пюре — саме погружной. Міксер ж, особливо при наявності насадки-віночка у блендера, потрібен тільки просунутим кондитерам, які дуже трепетно ​​ставляться до якості збивання.

https://youtube.com/watch?v=5CB46XfOXt

Корисні матеріали

Close