Через що в пральну машину не набирається вода, і як це виправити?

Якщо ваша автоматизована пральна машина не набирає воду після того, як ви її включили, виконавши всі вимоги інструкції, то в цей раз вам, швидше за все, доведеться здійснити заплановані гігієнічні заходи без її допомоги. Ті, хто мало уявляє своє життя без пральної машинки, звичайно ж, будуть щось робити, щоб не втратити таку чудову «помічниці». Мало хто намагається самостійно розібратися, чому сталася поломка, а більшість поспішає звернутися в сервісний центр до фахівця. Хоча все це коштує досить дорого, в деяких випадках такий крок дійсно є єдиним способом вирішити проблему. Але досить часто усунути несправність можна і самостійно, особливо якщо ви «дружите» з технікою і маєте деякий досвід ремонтних робіт.

Через що в пральну машину не набирається вода, і як це виправити?

У яких випадках не потрібно розбирати машинку?

Існує не так уже й мало причин, які призводять до того, що після запуску режиму прання вода в робочий барабан машинки не надходить. Якщо ви є власником сучасної моделі, обладнаної контрольним дисплеєм, то виявляти причини різних поломок вам буде нескладно. Такі агрегати оснащені спеціальною програмою, яка виробляє внутрішню діагностику і видає результат на екран, якщо щось пішло не так. Тому якщо виявилося, що при запуску пристрою немає подачі води в барабан, то така машинка обов'язково висвітить на дисплеї код помилки. А ваше завдання буде полягати лише в тому, щоб заглянути в інструкцію і в розділі про несправності за кодом визначити, чому вода не заливається і що робити в таких випадках.

Якщо ж у вашому пральному агрегаті немає функції діагностики несправностей, то ви будете змушені самостійно з'ясовувати причину відсутності заливки води. І робити це вам доведеться класичним методом — за допомогою викруток, гайкових ключів і інших інструментів. Але перш ніж зняти задню кришку корпусу агрегату і відчайдушно намагатися розібратися в нетрях його внутрішньої начинки, варто перевірити наявність подачі води в міську гідрокоммунікаціонную систему. Якщо її немає в водопроводі, то ви мало що можете зробити, але найголовніше — ваше автоматичне пральний пристосування не потребує ремонту.

Іноді машинка не набирає воду і з іншої причини, не пов'язаної з несправністю її внутрішніх деталей. Може, ви забули відкрити кран, через який вода надходить з гидросети, коли включали машинку. Або, можливо, щось трапилося з шлагом подачі води, що зв'язує агрегат з водопровідною системою. Щоб переконатися, що з ним все нормально, виконайте наступні дії.

 1. Закрийте кран, якщо він, як і належить, при запуску був відкритий.
 2. Від'єднайте шланг від задньої частини машини і злийте з нього воду.
 3. Візуально перевірте шланг і з'ясуйте, чи немає у нього перегинів в якомусь місці.
 4. Якщо такі виявилися, то акуратно розправте їх.
 5. Знову з'єднайте шланг з машинкою, відкрийте кран подачі води і запустіть пристрій.
Цікаве:  Способи використання фена з дифузором для коротких, довгих, кучерявих волосся

Через що в пральну машину не набирається вода, і як це виправити?

Несправності всередині агрегату

Якщо виникла з машинкою проблема не пов'язана ні з одним зі згаданих вище факторів, то поверхневого огляду буде мало, а «корінь зла» потрібно шукати всередині пристрою.

Внутрішні причини, за якими пральний агрегат не заливати в робочий барабан воду, можуть бути такими:

 • вийшов з ладу клапан подачі води;
 • проблеми з пресостатом;
 • несправність помпи, що відповідає за перекачування води;
 • зламаний блок управління;
 • зіпсований замок на дверцятах, через що вона погано закривається;
 • забилася система фільтрації сіточка.

Що стосується останнього пункту, то таке відбувається через те, що надходить з гидросети вода недостатньо очищується. Але забруднення сіточки не відбувається випадково. Зазвичай користувач машинки ще раніше помічав, що вода погано текла в барабан і він все повільніше наповнювався. Повна ж зупинка агрегату свідчить про те, забруднення досягло кульмінації.

Порада

Якщо якість вашої водопровідної води залишає бажати кращого, то придбайте і встановіть спеціальні фільтри перед шлангом подачі води.

Через що в пральну машину не набирається вода, і як це виправити?
Прессостат — це деталь, яка контролює кількість набираемой води за рахунок створюваного всередині нього тиску. Щоб дізнатися, чи не зламався він, потрібно від'єднати йде до нього трубочку і подути всередину через отвір, до якого вона була підключена. Якщо деталь справна, то в залежності від моделі машинки ви почуєте 1, 2 або 3 клацання. Крім того, і сама трубочка може бути причиною того, чому пральна машина не набирає воду в барабан. Якщо в ній з'явилася тріщина, через яку проходить повітря, то в системі буде мало тиску і машина не включиться на подачу води.

Перевірити клапан подачі води можна, подавши на його контакти напруга 220 вольт. Якщо клапан справний і підключений до водопостачання, то ви почуєте клацання, після якого через нього поллється вода в барабан. Якщо ж нічого подібного не відбулося, то деталь потрібно замінити. Це нескладна процедура, так як клапан легко знімається, якщо його підчепити викруткою. Якщо щось сталося з замком і дверцята нещільно закривається, то внутрішній комп'ютер агрегату вважатиме, що вона відкрита, і автоматика не спрацює. Що стосується несправності помпи або блоку управління, то з ними краще самому нічого не робити, а довірити їх заміну або ремонт фахівця, особливо якщо у вас мало досвіду.

https://youtube.com/watch?v=XTOC62JjKR

Корисні матеріали

Close