Чи допускається розміщення холодильника поруч з батареєю?

При облаштуванні кухні хочеться максимально вигідно використовувати простір. Тому нерідко виникає питання, чи можна ставити поряд з батареєю холодильник, особливо в малогабаритних квартирах. Без цього агрегату неможливо уявити сучасну кухню. Але чи не зашкодить йому сусідство з приладом опалення? Відповідь однозначна, про це навіть йдеться в інструкції до техніки: подібне розміщення неприпустимо. Варто розібратися, чому.

Чи допускається розміщення холодильника поруч з батареєю?

Причини, за якими не варто ставити холодильник поруч з батареєю

Холод і тепло поєднуються погано. В даному випадку постраждає саме холодильник.

Можливі такі проблеми.

  • Підвищення витрат електроенергії. Подібні прилади влаштовані так, що мотор не працює весь час, а включається періодично для підтримки певної температури. Потім він знову відключається. Якщо агрегат розміщений біля батареї, то температура піднімається швидше, значить, мотор частіше включається.
  • Варто знати, що холодильники, які виробляються для різних кліматичних умов, відрізняються кліматичних класом. Він залежить від граничних температур. Наприклад, техніка для жарких країн має поліпшену теплоізоляцію, завдяки чому довше зберігається температура в камері. Якщо ж призначений для середніх широт холодильник стоїть поруч з батареєю, то умови експлуатації порушуються. Компресор працює практично без перерв і швидше виходить з ладу.
  • У деяких випадках холодильника, що стоїть поруч з приладом опалення, не вистачає потужності, щоб підтримати нормальну температуру в холодильній і морозильній камерах. Тоді продукти навряд чи вдасться довго зберігати.

Важливо!

Якщо холодильник, розташований біля батареї, зламається, то по гарантії полагодити його не вийде, адже були порушені умови експлуатації. Так що ремонт обійдеться недешево.

Чи допускається розміщення холодильника поруч з батареєю?

Як продовжити термін експлуатації техніки

Може виникнути питання: де ж все-таки поставити холодильник, щоб продовжити термін його роботи? Про це потрібно подумати ще на стадії ремонту. Адже в подальшому перенести його буде проблематично. Необхідно заздалегідь підготувати розетку і відповідним чином розташувати меблі.

Не можна ставити холодильник не тільки поруч з батареєю, але і з будь-якими джерелами тепла. У тому числі і біля плити — не має значення, газової або електричної. Адже при її використанні агрегат теж не зможе працювати в нормальному режимі. І якщо опалення, в залежності від регіону, працює від кількох місяців до півроку, а то й більше, то плитою користуються щодня протягом усього року.

Порада

Якщо на кухні є лоджія, то її можна приєднати до основного приміщення і поставити холодильник саме там.

Також не варто розміщувати агрегат біля вікна, особливо якщо кухня знаходиться на сонячній стороні. Сонце нагріває його поверхню, так що мотор інтенсивно працює більшу частину часу. Але якщо іншого зручного місця немає, то потрібно повісити дуже щільні штори, які не пропускають сонячні промені.

Цікаве:  Як правильно вибрати хорошу електричну м'ясорубку для будинку?

Важливо також забезпечити для холодильника нормальну циркуляцію повітря. Потрібно знати, на якій відстані від меблів бажано ставити техніку: вона повинна складати не менше 5 см. Якщо ж це неможливо, хоча б невеликий зазор слід залишати. У таких випадках рекомендується вище підняти агрегат над поверхнею підлоги, відрегулювати відповідним чином ніжки. Цей захід дасть можливість компенсувати маленькі зазори з боків.

Чи допускається розміщення холодильника поруч з батареєю?

Що робити, якщо потрібно поставити холодильник біля батареї

Відповідь на питання, чи можна ставити холодильник поруч з батареєю, однозначний: робити це категорично не рекомендується. Але ситуація, коли іншого місця просто немає, не так уже й рідко зустрічається. Особливо якщо кухня малогабаритна.

Якщо вибору не залишається, то необхідно подбати про деякі запобіжні заходи.

  • Коли немає можливості витримати рекомендований виробниками відстань від холодильника до батареї (вона повинна складати не менше півметра), потрібно повернути його НЕ задньою стінкою до приладу опалення, а бічний. Адже в більшості моделей компресор розміщений саме ззаду, так що навантаження на техніку при невдалому розміщенні збільшиться.
  • У деяких моделях конденсатори розташовані в стінках, а не ззаду. Ставити таку техніку до батареї не рекомендується, так як бокова стінка буде сильно нагріватися, а продуктивність агрегату — падати.
  • Якщо через брак місця в приміщенні доводиться ставити холодильник біля батареї, то журнал «Міс Чистота» рекомендує його ізолювати. Для цього слід поставити теплощіт або спеціальну перегородку, з двох сторін обклеєну фольгою. Ці заходи дозволять захистити техніку від перегріву.

Чи допускається розміщення холодильника поруч з батареєю?

Ідеї ​​для розміщення холодильника

Навіть в умовах маленької кухні вийде розмістити холодильник так, щоб він не стояв біля батареї. Наприклад, можна підібрати агрегат нестандартного розміру. Вузький і високий дозволить зберігати достатню кількість продуктів, а місця займають менше. Інший варіант — вбудований холодильник. Висота такої техніки дозволяє зверху встановити полички для зберігання кухонного начиння. Бувають також зовсім невеликі моделі, які встановлюються під робочою поверхнею. У них зазвичай немає морозильної камери, але її можна розмістити окремо, також під стільницею. Правда, подібний компактний агрегат підійде хіба що зовсім невеликій сім'ї.

Холодильник можна прибрати з кімнати і розмістити в іншому приміщенні. Часто для цього використовується коридор. Але це не дуже практично, адже даний агрегат досить голосно працює. Якщо його поставити в коридорі, то шум буде добре чути в кімнатах. Крім того, громіздка техніка з великою ймовірністю перегородить прохід, і пересуватися стане проблематично.

Цікаве:  Якими порціями і куди потрібно заливати кондиціонер в пральній машині?

Оптимальний варіант — комора, особливо якщо вона знаходиться поруч з кухнею. Але так як холодильник використовується дуже часто, то бігати за продуктами в іншу кімнату може виявитися незручно. Зате для морозильної камери, яка потрібна набагато рідше, це відмінне рішення. А на кухню при такому розміщенні можна буде підібрати невелику модель холодильника.

Так, ставити холодильник біля батареї не рекомендується. Краще знайти інше місце, інакше є ризик, що техніка прослужить недовго. Якщо такої можливості немає, то потрібно подбати про заходи безпеки, наприклад відокремити агрегат від опалювальної системи за допомогою спеціальної перегородки.

https://youtube.com/watch?v=Q-hc_TRPSI

Корисні матеріали

Close