Чи можна під час прання відкрити пральну машину і як це зробити безпечно?

Конструкція пральної машини розроблена таким чином, щоб під час прання було неможливо відкрити дверцята. Зроблено це для того, щоб вода, що знаходиться в барабані, не вилилася, якщо відчинити люк невчасно. Однак бувають ситуації, коли зробити це необхідно. Потреба зупинити машину виникає, щоб додати ще кілька речей або дістати те, що потрапило в барабан помилково.

Наприклад, річ, яка може злиняти і потрапила в прання разом з білим білизною, здатна зіпсувати його безповоротно. Не дивно, що в цьому випадку розблокувати дверцята і дістати «непрохану гостю» постарається кожна господиня. Якщо в прання потрапив телефон або кредитка — це ще одна причина аварійної зупинки. Щоб така зупинка в аварійному режимі не закінчилася невеликим потопом або поломкою техніки, потрібно дотримуватися певного порядку.

Чи можна під час прання відкрити пральну машину і як це зробити безпечно?

Режим «Пауза»

На самому початку прання, поки бак пральної машини ще не наповнився водою повністю, є простий спосіб зупинити програму. Зробити це можна за допомогою режиму «Пауза». Він є у всіх моделях. Для тимчасового відключення, без зливу води, досить натиснути кнопку включення / виключення (в деяких моделях є окрема кнопка «пауза»).

При цьому важливо враховувати один нюанс — натиск повинен бути одноразовим і швидким. Якщо натиснути кнопку і утримувати її в такому положенні декілька секунд, замість паузи відбудеться відключення обраної програми. Якщо ж виконати натиск одним дотиком, то програма буде припинена, і через деякий час дверцята розблокується. Після цього залишається дістати випадково потрапили речі або доповісти ще й запустити машинку, натиснувши кнопку включення.

Порада

Майстри, які займаються обслуговуванням і ремонтом машин, не рекомендують часто включати паузу або перепрограмувати техніку під час прання. Зловживання такою можливістю згодом призводить до збою в програмах і передчасного ремонту.

Чи можна під час прання відкрити пральну машину і як це зробити безпечно?

Якщо в барабані багато води

У разі якщо необхідність відкрити пральну машинку виникла тоді, коли в барабані високий рівень води, воду потрібно обов'язково злити. Це зробити теж не важко. В цьому випадку потрібно зробити наступні дії.

 • Зупинити машинку кнопкою виключення.
 • Включити програму «Злив» (кнопка «Насос»), а якщо її немає — «Віджим».
 • Після зливу води дверцята буде розблоковано.

У деяких випадках відкрити люк потрібно негайно. В такому випадку підійде аварійний злив. Він виконується в ручному режимі, через фільтр. Зазвичай ця деталь знаходиться в передній частині, в нижньому правому куті, за панелькой. Відкривши панель, можна побачити шланг фільтра. Підставивши ємність для води, можна витягнути шланг з гнізда, відкрити пробку і злити воду.

Цікаве:  Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

У деяких моделях такого шланга немає. В цьому випадку потрібно витягнути заглушку фільтра. Після аварійної зупинки зі зливом води закінчити прання за старою програмою не вдасться, доведеться заново перепрограмувати машинку.

https://youtube.com/watch?v=Pu_yFdbgHK

позаштатні ситуації

Іноді примусова зупинка машинки призводить до того, що дверцята не відкривається, навіть після зливу води. Найкращий вихід в такому випадку — викликати майстра по ремонту. Але якщо часу немає і відкрити пральну машину потрібно терміново, можна спробувати виконати це самостійно.

Зробити це можна такими способами:

 • тросом аварійного відкриття;
 • шнуром або шпателем;
 • відключенням фіксатора УБЛ.

Трос аварійного відкриття

Багато моделей пральних машин оснащені спеціальним тросом для розблокування замка. Шукати його потрібно з фронтальної сторони біля фільтра, за декоративною панеллю в нижній частині машинки. Він забарвлений в яскраво-оранжевий колір, так що після зняття декоративної панелі не помітити його неможливо. Досить потягнути за трос — і дверцята повинна відкритися. Якщо в машинці немає такого пристосування, доведеться переходити до більш складних методів.

Чи можна під час прання відкрити пральну машину і як це зробити безпечно?

Примусове відкриття за допомогою шнура

Тонкий синтетичний шнур може допомогти відкрити люк машинки, якщо попередні дії не принесли позитивних результатів. Мінус цього способу, придуманого народними умільцями, — він підходить далеко не завжди. Причина в конструкції замку. Якщо язичок замикається в сторону корпусу машинки, то він відкриється, а якщо від корпусу або вгору — цей спосіб нічого не дасть.

Покрокова інструкція

 • Підготувати шматок тонкого і міцного шнура або волосіні за розміром окружності люка з невеликим запасом.
 • Розташуватися з боку, протилежного замку.
 • Завести шнур в зазор між корпусом і люком по всьому колу, а обидва кінці тримати в руках.
 • Натягнути шнур так, щоб він натиснув на клямку.

Якщо в результаті цього дверцята не була відкрита, значить, конструкція замку іншого типу і залишається тільки один варіант — зняти верхню панель.

Порада

При наявності вдома гнучкого шпателя можна скористатися ним замість шнура — завести в зазор між дверима і корпусом і натиснути на язичок.

Чи можна під час прання відкрити пральну машину і як це зробити безпечно?

ключ Torx

Універсальний спосіб, відповідний до всіх моделей

Знявши верхню панель пральної машини, можна розблокувати люк в будь-якої моделі. Так що цей метод є самим універсальним. Однак він вимагає наявності певних навичок і інструментів. У деяких машинках панель кріпиться двома болтами, які можна зняти за допомогою звичайної викрутки, але це рідкісний випадок. Зазвичай для того, щоб зняти панель, доводиться користуватися ключами TORX, причому їх розмір не однаковий у різних моделей. Це можуть бути такі варіанти:

 • Т 15;
 • Т 20;
 • Т 25.
Цікаве:  Як використовувати склоочисник «Керхер» для швидкого миття вікон?

Розкрутивши болти на задній стінці, потрібно зрушити кришку назад, а потім зняти її. Після цього потрібно просунути руку в ту частину, де розташовується замок (збоку бака), і віджати засувку. Перед зняттям кришки потрібно обов'язково вимкнути техніку, висмикнувши шнур з розетки, і злити воду.

Дотримуючись викладених тут рекомендацій, ви зможете відкрити машинку і під час прання, і під час позаштатних ситуацій. Однак якщо ви не маєте навичок в обслуговуванні техніки і не впевнені в своїх силах — викличте майстра, і він точно відкриє вашу машинку.

https://youtube.com/watch?v=K4PEq0v03L

Корисні матеріали

Close