Чи можна самостійно вивести клопів з квартири?

Навіть у найсучаснішого чистюлі може виникнути несподіваний на перший погляд питання: як вивести клопів? Нічого дивного, адже ця проблема може торкнутися кого завгодно. Неприємні мешканці потрапляють в квартиру в нових меблів, на одязі гостей, пробираються від сусідів. А знищити їх в домашніх умовах не так вже й просто. Вони незабаром звикають до отрути і перестають на них реагувати. До того ж вони дуже дрібні і можуть ховатися в несподіваних місцях. Щоб позбутися від них назавжди, необхідно обробити всі місця їх проживання.

Чи можна самостійно вивести клопів з квартири?

З чого почати боротьбу з клопами?

Найбільш швидко і якісно допоможуть впоратися з клопами спеціалізовані служби. Вони використовують сертифіковані препарати, які гарантовано впораються з паразитами, чого не завжди можна домогтися народними способами. Для кращого ефекту застосовують ULV генератори. Вони створюють рівномірний хмара отруйного речовини, інсектициду при цьому витрачається менше.

Боротися з комахами можна і самостійно. Процес буде більш тривалим, але якщо все зробити правильно, то клопи зникнуть.

Хімікати більш дієві, ніж народні кошти. При їх використанні слід вжити заходів обережності.

 • Обробку квартири від постільних клопів проводять в особливому костюмі. Без респіратора, окулярів, рукавичок не обійтися.
 • При процедурі не повинні бути присутніми сторонні, тим більше діти. Тварин також на час потрібно прибрати з дому.
 • Боротьба з паразитами в домашніх умовах буде мати більше шансів на успіх, якщо слідувати інструкції до препарату.

Щоб позбутися від паразитів самостійно, необхідно визначити заражені місця і приділити їм більше уваги. Не можна пропустити жодного важкодоступного куточка. Виявляється поява постільних клопів в квартирі зазвичай через укуси, здебільшого в нічний час. Звідси можна зробити висновок, що ліжка і м'які меблі особливо ними кохані. Личинки дрібного розміру здатні проникати в матраци та подушки. Також комахи селяться в інших меблів, за плінтусами, шпалерами, на м'яких іграшках, навіть на одязі в шафі. Лінуватися не можна, обробити будинок важливо по максимуму.

Чи можна самостійно вивести клопів з квартири?

Як обробляти квартиру?

Боротьба з клопами схожа на генеральне прибирання. Меблі відсувається, речі перетрушувати, щоб не упустити личинок. У зимовий період невеликі предмети побуту можна винести на балкон. Мороз допоможе позбутися від комах. Щоб препарати подіяли, необхідно кілька днів. Через два тижні дезінфекцію бажано повторити. Саме стільки часу триває інкубаційний період у яєць. Якщо не вдалося їх повністю знищити самостійно, то квартира знову піддасться нашестю. Засоби для боротьби з проблемою, в тому числі і народні, слід чергувати, щоб паразити до них не адаптувалися.

Порада

Механічне знищення комах, руками або пилососом, не дасть результату, так як більша їх частина сховається.

Після обробки житла препаратами прибирання деякий час не проводять. Це дозволить отрути подіяти. Тільки найбільш використовувані місця можна протерти водою з содою. Бажано на період дезінфекції залишити будинок на кілька днів. Так буде простіше провести кілька хімічних обробок, і ніхто з домочадців НЕ буде дихати випарами. Після закінчення процедури слід зайнятися вологим прибиранням і ретельно протерти всі поверхні ганчіркою, змоченою в розчині соди.

Цікаве:  Як звільнити квартиру від тарганів за допомогою борної кислоти?

Чи можна самостійно вивести клопів з квартири?

Які вибрати засоби?

Народні засоби допомагають самостійно вивести постільних клопів, але тільки якщо вони недавно з'явилися в квартирі і їх популяція невелика за чисельністю. Хімічні препарати мають більш виражену дію. Вони зустрічаються у вигляді порошків, аерозолів, олівців або концентратів.

Найбільш ефективними вважаються такі препарати.

 • «Кат». Допомагає швидко знищити комах, при цьому практично нетоксичний для людей і тварин. Продається в невеликих флаконах, їх вміст необхідно розчинити у воді згідно з інструкцією. Робити це потрібно відразу в пульверизаторі. Потім оббризкують всі підозрілі місця в квартирі: м'які меблі, ліжка, меблі, простору за шафами і настінними килимами. Бажано обробити і балкони, в тому числі і незасклені. Не варто забувати і про одяг. Після повної обробки житло слід залишити на кілька годин, щоб речовина подіяла. Після повернення додому провітрюють і прибирають. Через тиждень дезінфекцію варто повторити, щоб напевно позбавитися від вилупилися личинок.
 • «Гет». Виготовляється за технологією микрокапсулирование. Має контактну дію: допомагає позбутися від постільних клопів, які просто пробіглися по намазала препаратом поверхні. Властивості зберігаються до вологого прибирання. Подібним чином працюють також «Дельта-зона» і «Лямбда-зона».
 • Карбофос. Діє швидко, дає можливість знищити в домашніх умовах і дорослих комах, і личинки, і навіть яйця. Але відгуки про нього неоднозначні, так як нерідко речовина викликає алергічну реакцію.
 • «Клоповерон», «Тетрікс». Боротьба за допомогою цих препаратів успішна, допомагають позбутися від паразитів в квартирі назавжди. Але знайти їх у продажу не так вже просто, частіше їх використовують професійні дезінсектор.
 • «Раптор», «Комбат», «Чистий дім», «Дихлофос-Нео». Ці кошти випускаються у вигляді аерозолів, ними зручно користуватися в домашніх умовах. У більшості з них містяться кілька активних речовин, які застосовуються проти різних комах.

Чи можна самостійно вивести клопів з квартири?

Чи можна впоратися з клопами народними методами?

Позбутися від постільних клопів допоможуть і народні методи. Але їх ефективність сумнівна, хіба що якщо паразити тільки з'явилися в квартирі. Щоб препарати подіяли, вони повинні потрапити безпосередньо на комах. До того ж вони мають сильний запах і не всі безпечні.

 • Можна протерти всі поверхні оцтом: різкий запах відлякує комах.
 • Настоянка валеріани. Не діє на яйця паразитів, а дорослі особини виповзуть зі своїх місць.
 • Полин також відлякає постільних клопів.
 • Суміш води, скипидару і окропу (на склянку окропу — по дві столові ложки інших компонентів). Нею необхідно обробити всі місця, де можуть мешкати комахи.
 • Народні способи, які допомагають вивести клопів в домашніх умовах, включають випарювання і виморожування. У першому випадку все куточки обробляються окропом. Другий варіант підходить для холодної зими. При сильних морозах потрібно відкрити всі вікна, щоб на кілька годин в квартирі опустилася температура. Тоді паразити загинуть.
Цікаве:  Як знайти і вивести цвіркуна, що з'явився в будинку?

Якщо народні засоби не спрацювали і прибрати самостійно постільних клопів не вийшло, то можна спробувати димові шашки. Боротьба з комахами з використанням цих коштів значно спрощується. Адже дим, який містить інсектицид, поширюється по всій квартирі, проникаючи навіть у важкодоступні щілини. Найбільш ефективно і безпечно діють шашки на основі піретроїдів.

Порада

Не забувайте, що отруйний дим не повинен потрапити в вентиляційну шахту!

Боротьба з паразитами — завдання непросте. Щоб позбутися від постільних клопів, доведеться докласти чимало зусиль. Народні засоби малоефективні, а при використанні хімічних речовин можна пропустити якийсь з уподобаних паразитами місць. Якщо самостійно вирішити проблему не виходить, завжди можна звернутися до спеціалізованих служб.

https://youtube.com/watch?v=S9yq-IyQbP

Корисні матеріали

Close