Чи можна ставити холодильник поруч з газовою або електричною плитою?

Кухня маленької площі вимагає від власників квартири деякої винахідливості, адже доводиться ретельніше продумувати розташування окремих частин кухонного гарнітура. Найбільше сумнівів викликає розміщення холодильника поруч з плитою — можна ставити побутові прилади таким чином або це зашкодить техніці? Невдале розташування дійсно призводить до негативних наслідків. Однак їх можна запобігти.

Чи можна ставити холодильник поруч з газовою або електричною плитою?

Наслідки для холодильника

Якщо ставити плиту поруч з холодильником, то більше шкоди буде наноситися саме останньому. Розберемося, як може постраждати техніка в цьому випадку.

 • Що стоїть поруч з газовою плитою холодильник зовсім не почне працювати гірше. Він ізольований, тому зовнішній вплив не вплине на температуру всередині. Але якщо його поверхня буде сильніше нагріватися, то для підтримки необхідної температури агрегат запрацює в посиленому режимі. Через це зросте споживання електрики. Крім того, зросла навантаження на компресор помітно знизить термін служби пристрою.
 • Недостатнє відстань між холодильником і плитою може стати причиною нерівномірного охолодження. Через нагрівання навіть з одного боку компресор почне працювати сильніше. Таким чином компенсується нагрів в тій частині пристрою, поруч з якою стоїть плита, і температура там стане нормальною. А ось на іншій половині, де не потрібно такого сильного охолодження, буде з'являтися полій. Та й продуктам різниця температур не піде на користь.
 • Ще одна причина не ставити плиту поруч з холодильником чисто практична. Під час приготування їжі в різні боки раз у раз розлітаються крапельки жиру. При неправильному розташуванні під прицілом опиниться холодильник, який доведеться відмивати кілька разів в день.

Ви, ймовірно, задумаєтеся, чи можна ставити електроплиту поряд з холодильником, адже така шкода приносять тільки газові плити. Хоча електричні нагрівають стоять поруч предмети слабкіше, їх також не слід тримати по сусідству з іншою побутовою технікою. Але запобіжні заходи при розташуванні цього виду плит менш суворі, про що докладніше буде сказано нижче.

Чи можна ставити холодильник поруч з газовою або електричною плитою?

Інші наслідки

Можливо, вам пощастить і невелику відстань між холодильником і плитою не стане причиною скорочення терміну служби техніки. Але і інші недоліки такого сусідства стануть помітні дуже швидко.

 • Виймати продукти або прибирати їх виявиться не так зручно, як якщо б плиту від холодильника відділяв стіл.
 • Ручки сковорідок будуть або упиратися в стінку агрегату, або виступати в прохід. А адже це також забирає місце на кухні.
Цікаве:  Яку модель блендера краще вибрати і які характеристики особливо важливі?

А ось за естетичну складову можна не турбуватися. Навпаки, схожі за стилем плита і холодильник крім виконання своїх прямих функцій можуть доповнити дизайн приміщення.

Чи можна ставити холодильник поруч з газовою або електричною плитою?

Як правильно розташувати холодильник і плиту

Як же захистити побутову техніку і оптимізувати її розташування на кухні? Вважається, що мінімальна відстань між холодильником і плитою має становити двадцять сантиметрів.

Журнал «Міс Чистота» радить: перевіряйте інструкцію до вашої техніки, так як для різних моделей передбачені різні стандарти. Наприклад, Bosch рекомендує розташовувати газову плиту на відстані тридцяти сантиметрів. Виробник Zanussi в інструкції вказує значення п'ятдесят сантиметрів. Між технікою якраз поміститься стіл, завдяки чому готувати стане набагато зручніше.

А ось для електричних плит відстань зовсім інше, так як вони в рази менше нагрівають стоять поруч з ними агрегати. Для техніки фірми Bosch встановлено отвір в три сантиметри. Zanussi — п'ять.

Чи можна ставити холодильник поруч з газовою або електричною плитою?

Як захистити холодильник

Якщо ж необхідну відстань між холодильником і плитою встановити неможливо, то потрібно подбати про створення ізоляції, яка допоможе звести шкоду до мінімуму.

Для виготовлення ізоляції підійде велика кількість матеріалів. Їх можна поділити на дві великі групи. Всі вони мають як переваги, так і недоліки. На жаль, ідеального матеріалу для ізоляції поки немає. Але установка захисних листів не вимагає значних витрат часу і коштів (хоча зустрічаються і дорогі матеріали), тому їх заміна в міру необхідності не стане проблемою.

Засоби для ізоляції діляться на дві групи:

 • органічні;
 • неорганічні.

До органічних належать:

 • пінопласт;
 • ДСП;
 • комишит;
 • текстоліт;
 • корковий лист.

Плюси ізоляції цього типу:

 • нетоксичність (що важливо, адже на лист постійно будуть впливати високі температури);
 • вологостійкість.

мінуси:

 • ймовірність деформації через нагрівання, що робить ці матеріали невідповідними для холодильника, який знаходиться біля газової плити;
 • висока вартість.

Список неорганічних матеріалів дещо менше:

 • скловолокно;
 • гіпсокартон;
 • мінеральне волокно.

Позитивні сторони неорганічних матеріалів:

 • Низька ціна;
 • Стійкість до температури.

негативні:

 • При підвищеній вологості така ізоляція стає марною.

Встановлювати захист просто. І, як було сказано вище, існує ймовірність, що ізоляцію періодично доведеться міняти. Тому найкраще для кріплення використовувати двосторонній скотч. Він буде міцно утримувати лист, але і видалити його не складе труднощів. Якщо ви використовуєте органічні матеріали, їх варто покрити плівкою, щоб поліпшити зовнішній вигляд.

https://youtube.com/watch?v=Wc3sil4y_9

Корисні матеріали

Close