Чи можна встановити холодильник на балконі?

Багато людей живуть в невеликих квартирах, де кожен метр простору на рахунку. Прагнучи функціонально організувати площа, господарі прибирають великі речі на балкон і лоджію. Однак з холодильником питання неоднозначне: чи витримають його деталі літню спеку і зимові заморозки? Давайте розберемося, чи можна ставити холодильник на балконі.

Прямої заборони на установку агрегату на відкритому повітрі в інструкції ви не знайдете. У супровідній документації зазвичай вказується кліматичний клас агрегату — режим, при якому виробники гарантують справну роботу. На нього і слід орієнтуватися, щоб вирішити, тримати холодильник на балконі або підшукати для нього іншу площу.

Чи можна встановити холодильник на балконі?

Елементарні знання про роботу холодильних приладів

Принцип роботи заснований на зміні агрегатного стану речовини, що циркулює всередині системи. Компресор спочатку стискає холодоагент, а потім викидає його в конденсатор (він розташований на задній стінці холодильника). Система циркуляції влаштована таким чином, щоб тиск постійно падало на всьому шляху проходження хладагента. Коли він досягає випарника, то починає кипіти з поглинанням тепла з морозильної камери. Потім речовина знову прямує в компресор і цикл повторюється. В якості холодоагенту використовується фреон.

Слід знати, до якої температури повітря можна тримати прилад на вулиці. Зазвичай температурний діапазон, який рекомендується виробниками для безпечної експлуатації, становить 16-32 °. Це відповідає теплоті повітря житлового приміщення (кліматичний клас N). Отже, перенесення приладу в некомфортні для нього умови загрожує поломкою. В даний час випускаються холодильники, що працюють в розширеному діапазоні — від 10 до 43 градусів (універсальний клас SN-T), вони можуть експлуатуватися при більш високих температурах. Слід знати, що холодильні агрегати випускаються для різних кліматичних зон, і це слід врахувати при покупці.

Порада

Оскільки виробник має право відмовити в гарантійному ремонті при недотриманні умов експлуатації, уважно вивчіть інструкцію і визначте, до якого кліматичного класу належить ваш холодильник.

Висновок напрошується наступний: холодильник буде справно працювати при дотриманні певних правил. Восени і взимку апарат не зможе перенести похолодання нижче 10 градусів, а навесні і влітку на нього згубно подіє спека понад 32 градусів. Якщо ви вирішили встановити холодильник на балконі, приготуйтеся до того, що вам доведеться постійно стежити за погодними умовами і приймати ряд захисних заходів.

Цікаве:  Вибираємо ідеальний блендер для приготування смузі і коктейлів

Тривалість служби побутового приладу багато в чому залежить від того, засклений балкон чи ні, чи є система обігріву. Розглянемо, чи можна ставити холодильник на балконі в зимовий і літній час.

Чи можна встановити холодильник на балконі?

Холодильник на незаскленого лоджії

Встановлювати агрегат на незаскленого балконі категорично не рекомендується з кількох причин.

  1. Підвищена вологість і атмосферні опади можуть призвести до несправності електропроводки і виникнення пожежі, що ставить під загрозу життя мешканців квартири. Навіть якщо не відбудеться катастрофи, від попадання вологи на корпус прилад складно вберегти. Дощ і сніг обов'язково доберуться до основних технічних вузлів, що обернеться коротким замиканням і поломкою. Крім того, корозія зіпсує емалеве покриття. Потрібно пам'ятати, що на незаскленого балконі можна встановлювати розетки, трійники і прокладати подовжувачі.
  2. Низькі температури взимку приведуть до замерзання охолоджуючої рідини, в результаті чого холодильник перестане працювати. Тиск всередині магістралі падає, але фреон деякий час залишається всередині конденсатора. Це змушує мотор працювати вхолосту. Крім того, при похолоданні повітряного середовища нижче 4, 5 ° С масло в компресорі стає густим і в'язким. В результаті холодильник може відпрацювати пару циклів, а потім зупинитися.
  3. Літня спека і прямі сонячні промені також небажані для агрегату. Під впливом сонця емалеве покриття пожовтіє і облупиться, а гумові прокладки прийдуть в непридатність. При жарі понад 36 градусів компресор почне працювати з посиленим навантаженням, що виведе його з ладу.

Висновок один: ставити холодильник на незаскленого лоджію не варто ні взимку, ні влітку.

Чи можна встановити холодильник на балконі?

Якщо балкон засклений

Атмосферні опади вже не загрожують вивести з ладу агрегат, але як бути з низькими температурами повітря?

Якщо холодильник встановлений на заскленій, але неопалювальній площі, побутовий прилад буде працювати на межі своїх можливостей. Як було сказано, в холодильниках використовуються холодоагенти — речовини, що переходять з рідкого стану в газоподібний при 0 °. Якщо зберігати холодильник на балконі, він протягом дня буде відчувати температурні перепади. Взимку холодоагент замерзне в трубках, і мотор не впорається з навантаженням.

Отже, приміщення, де встановлений агрегат, необхідно опалювати в холодну пору. Це можна зробити за допомогою обігрівальних електричних приладів, не забуваючи про правила електробезпеки. Для підтримки постійних кліматичних умов рекомендується поставити обігрівач, який має функцію автоматичної терморегуляції. Це створить оптимальний режим і захистить мотор від перевантаження. Однак економічність такої експлуатації під великим питанням.

Цікаве:  Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Якщо холодильник встановлений на опалювальної лоджії, це не є гарантією його тривалої роботи. Засклений балкон все-таки відділений від житлового приміщення перегородкою, тому температурний режим може не відповідати тому, який рекомендують виробники. Навіть якщо балкон засклений герметично, залишається можливість випаду конденсату і появи підвищеної вологості, що зашкодить корпусу приладу.

Порада

При похолоданні можна відключити холодильник від електромережі. Ви порушите умови експлуатації, якщо температура на балконі не опускається нижче 10 градусів. Автор сайту Dream-Home-Ideas.com рекомендує користуватися побутовим приладом в теплу пору року.

У сучасних моделях холодильника використовуються холодоагенти нового покоління. Вони можуть поєднуватися з синтетичними маслами — полівінілефірамі, які зберігають показники в'язкості при низьких температурах. У цьому випадку допускається експлуатація приладу на балконі.

Чи можна встановити холодильник на балконі?

Холодильник на суміщеної лоджії

Розглянемо, чи можна поставити холодильник на лоджію, якщо вона не відокремлена перегородкою від основного приміщення. Нерідко власники маленьких квартир розширюють площу, поєднуючи лоджію з кухнею або залом. В цьому випадку кліматичні умови на лоджії такі ж, як і в інших місцях квартири.

Можна безпечно використовувати апарат при дотриманні умов:

  • відстань від стіни до корпусу холодильника повинна становити не менше 20 см, щоб забезпечити належний рівень вентиляції;
  • забороняється встановлювати холодильний агрегат поблизу від газової плити, опалювальних батарей і обігрівають пристроїв;
  • захищайте корпус від прямого впливу сонячних променів за допомогою щільних завіс або жалюзі;
  • на дроти і шнури надіньте захисні короби;
  • регулярно провітрюйте лоджію, щоб не допустити підвищеної вологості.

Порада

Тримати на лоджії найкраще старий холодильний апарат, який в разі несправності не шкода буде викинути.

Чи можна балкон використовувати для зберігання холодильника?

Для зберігання агрегату на балконі немає особливих заборон. Пам'ятайте про можливість попадання атмосферних опадів і псування в зв'язку з цим покриття. Захистіть його від впливу сонячних променів за допомогою навісу і штор. Якщо ви вирішили занести холодильник з морозу додому, дайте йому можливість трохи постояти в теплій кімнаті перед включенням. Технічно грамотні люди знають, що будь-який двигун потребує прогріванні, інакше замерзлий прилад перестане справно функціонувати.

Поводимо підсумок: холодильний апарат допускається експлуатувати на лоджії тільки в тому випадку, якщо воно засклена і обігрівається. Зберігати холодильник на балконі не забороняється за тієї умови, що корпус його захищений від впливу вологи.

https://youtube.com/watch?v=wL8UgNYYYe

Корисні матеріали

Close