Чи можна встановлювати духову шафу поруч з холодильником?

Розстановка кухонного обладнання — завдання відповідальна. Перед багатьма постає питання: чи можна ставити поруч з духовою шафою холодильник? Адже в невеликому просторі необхідно вмістити меблі і побутову техніку так, щоб забезпечити функціональність, безпеку і комфорт. Розберемося в цьому питанні.

Чи можна встановлювати духову шафу поруч з холодильником?

Чому холодильник і духовка не найкращі сусіди?

Ставити холодильник з духовою шафою не радять виробники кухонної техніки. Холодильне та теплове обладнання має свої технічні, експлуатаційні та функціональні особливості. В період роботи вони виділяють в навколишній простір тепло, що може надати додаткове навантаження на робочу систему сусіднього агрегату. Це загрожує якнайшвидшої поломкою обладнання, зношування його окремих частин і механізмів.

До властивості охолоджувальної системи холодильника відноситься те, що вона при роботі віддає зовнішньому середовищі тепло, при цьому нагрівається задня стінка агрегату. При додатковому тепловому впливі на холодильне обладнання компресор змушений підвищувати потужність, при цьому техніка перегрівається. Тому якщо відстань між холодильником і духовою шафою маленьке, термін експлуатації першого знижується. При збільшеному впливі тепла на нагріту духовку можуть з'явитися іскри, можливе збільшення температури всередині побутового пристрою.

Порада

При покупці холодильника і духової шафи слід звернути увагу на рекомендації в інструкції приладів. Виробники завжди вказують мінімальну відстань для установки обладнання і можливі обмеження щодо спільної експлуатації.

Чи можна встановлювати духову шафу поруч з холодильником?

Кухонна техніка окремо стоїть

Найчастіше в прикладених інструкціях до побутового обладнання сказано, що встановлювати нагрівальні прилади і холодильник необхідно на відстані не менше 50 см один від одного. Віддаленість техніки може забезпечити робоча поверхня, стіл або шафи.

Журнал «Міс чистота» нагадує, що за умови недотримання правил експлуатації і розташуванні пристроїв в безпосередній близькості сервісна служба має право відмовити в гарантійному безкоштовному ремонті обладнання при виникненні неполадок.

У маленькій кухні через брак місця домовласники змушені розташовувати електричні пристрої близько один до одного. У таких випадках важливо подумати про ізоляцію техніки або сучасних вбудованих приладах.

Чи можна встановлювати духову шафу поруч з холодильником?

Сусідство вбудованих побутових приладів

Чи можна духовку ставити поруч з холодильником? На це питання можна відповісти позитивно в тому випадку, якщо хоча б один з приладів є вбудованим. Сучасні моделі духових шаф не тільки відповідають естетичним вимогам, але і мають відмінні теплозахисні характеристиками. Такі види обладнання додатково забезпечені теплоізоляційним шаром. Це надійне огородження не дозволить тепла йти у зовнішнє середовище. Шар виготовляється з термостійкого картону або утеплювача. Вбудований вентилятор і захисне відключення відповідають за безпеку роботи духовки.

Цікаве:  Витягуємо сімку з Айпад і айфона за допомогою підручних засобів?

Вбудований холодильник також наділений додатковою теплоізоляцією, на відміну від своїх попередників. Її здійснюють зовнішні елементи обробки.

Високі теплоізоляційні характеристики вбудованої техніки дозволяють розташовувати її в кухонному просторі довільно. При цьому цілком допускається ставити обладнання в безпосередній близькості.

Чи можна встановлювати духову шафу поруч з холодильником?

Що можна використовувати в якості ізоляції?

Якщо вбудовувати духовку поруч з холодильником домовласникові все-таки доводиться, тоді слід продумати способи ізоляції приладів один від одного. Важливо, щоб сусідство побутової техніки було безпечним. Для цього зазор між ними не може бути менше 15 см. Розділити побутові прилади можна вузькою шафою або невеликий поличкою.

Розмежувати кухонний простір, але при цьому розташувати духовку і холодильник поруч, можна з меблевої перегородкою. Її може замінити дерев'яний каркас для вбудовування техніки. Так пристрої будуть захищені від додаткового теплового впливу.

Іншим методом поділу вважається покриття стінки холодильника, яка знаходиться поблизу духовки, спеціальної теплоотражающей фольгою. Інша назва плівки — фольгований ізолон. Вона буде повертати теплові хвилі, при цьому ризик перегрівання мінімальний.

Таким чином, сучасні моделі холодильників і духових шаф цілком можуть ужитися поряд. Нагрівальні прилади і холодильне обладнання, які не відповідають таким вимогам і не захищені додатково, не повинні бути сусідами, проте можуть бути ізольовані один від одного. Слідуючи вищеописаним рекомендаціям, можна забезпечити безпечне співіснування техніки на кухні.

https://youtube.com/watch?v=VTprSAjaJS

Корисні матеріали

Close