Чи правда, що мікрохвильовку на холодильник ставити все-таки можна?

Напевно хтось з вас вже подумав: «Що за питання? Ставити мікрохвильовку на холодильник, звичайно ж, можна! Ось у нас уже років 5 варто, і всі справно працює ». Тоді звідки ж взявся міф про те, що мікрохвильова піч на холодильнику — погана ідея, та й міф чи це? У Dream-Home-Ideas.com спробували розібратися в цьому питанні.

Чи правда, що мікрохвильовку на холодильник ставити все-таки можна?

А в інструкції написано …

У деяких статтях на тему того, чи можна ставити мікрохвильову піч на холодильник, негативну відповідь підтримується тим, що, нібито, в інструкції до мікрохвильовки так і написано: «Не можна!». Але це не зовсім так, і ось чому.

  • Сучасні холодильники не можна назвати низькими: при середній висоті в 170-180 см розташовувати піч на ньому просто не має сенсу, так як користуватися нею буде одна мука. Відповідно, виробники сучасних мікрохвильовок і подумати не можуть, що ви вирішите накопичити цю техніку на старенький «Атлант».
  • Прямих протипоказань до подібної організації простору немає, якщо дотримані певні правила, присутні в рекомендаціях зі встановлення та розміщення конкретної моделі.
  • За великим рахунком, верхня площина холодильника — всього лише поверхню, і вона не сильно відрізняється від стільниці. Вона не нагрівається і не охолоджується, є рівною, нічого не випромінює. Що може піти не так?

факт

Жодна з переглянутих нами інструкцій не містила чіткої заборони ставити піч на холодильник.

До речі, СВЧ печі на холодильник ставлять не тільки у нас. Це досить поширене явище на азіатських кухнях, де популярні низькі холодильники, і навіть в деяких будинках Америки та Європи. Ми не унікальні в своїй звичці, і якби вона дійсно була так небезпечна, люди по всьому світу явно не слід було б їй.

Чи правда, що мікрохвильовку на холодильник ставити все-таки можна?

аргументи проти

Звідки взагалі взявся міф про те, що ставити мікрохвильовку на холодильник небезпечно? Що ж, побоювань існує кілька — розберемо кожне з них на предмет відповідності реальності.

  • «А раптом що-небудь вибухне або коротнет? Техніка все ж! »

Якби влаштувати таку катастрофу на кухні було легко, побутова техніка не була б у вільному доступі. Але, тим не менш, це побоювання має сенс у випадку, якщо мікрохвильовка не заземлений (що в багатоквартирних будинках зі старою проводкою зустрічається часто). У цьому випадку, щоб уникнути ризику потрібно ізолювати металеві частини холодильника і печі. Правда, ризик все одно невеликий, та й більшість мікрохвильовок мають ніжки. Ну а якщо немає, завжди можна поставити під СВЧ-піч якусь ізоляцію.

  • «Прилади заважають один одному, призводять до збоїв в роботі»
Цікаве:  Все про вибір і застосування солі для посудомийних машин

Якщо ми не готуємося до гіршого, готуємося до поганого. Так, в голові у багатьох засів страх того, що через це сусідства щось зламається. Але люди, в будинках яких мікрохвильовка стоїть на холодильнику, не знають поломок роками. Це означає, що цей страх швидше надуманий. Холодильник буде охолоджувати навіть в моторошну літню спеку, та й на роботу СВЧ-печі вплинути не так легко. До того ж, випромінювання холодильника мало і навряд чи стане вступати в конфронтацію з зовнішнім випромінюванням НВЧ печі, яке теж можна знизити шляхом заземлення.

  • «Випромінювання підсумовуються, і це шкідливо для організму»

Мабуть, думати про те, як в світі, напханому електронікою, на ваш організм вплине тандем холодильника і мікрохвильовки, потрібно в останню чергу. Вчені постійно щось з'ясовують. Те випромінювання мікрохвильовки мало не смертельно, то не так страшно, як його малюють. Те ж саме може стосуватися і цього дуету. У будь-якому випадку, якщо негативний вплив і є, навряд чи воно може переплюнути вихлопні гази, шкода від куріння і поганої їжі.

Порада

Не бійтеся включати СВЧ піч на тривалий час для розморожування і навіть приготування на високій потужності: вона не нагріється настільки, щоб нашкодити роботі холодильника, навіть якщо верхня площина холодильника стане злегка теплою. Особливо якщо ви не проігнорували коментар про ізоляцію між пристроями.

Чи правда, що мікрохвильовку на холодильник ставити все-таки можна?

Про що все ж потрібно подумати?

Навіть якщо причини, чому мікрохвильовці все ж не місце на холодильнику, здаються вам несерйозними, є речі, про які необхідно подумати. Всі вони прописані в інструкції, в рекомендаціях по розміщенню, так що досить дотримуватися їх.

Отже, що ж важливо для безперебійної роботи техніки?

  • Дотримання зазорів за, під, над і по боках згідно з інструкцією. Зазвичай це залежить від розміщення вентиляції на конкретній моделі, а величина зазорів в середньому становить 10-20 см.
  • Мережевий шнур не повинен сильно нагріватися: переконайтеся, що він не стикається із задньою поверхнею холодильника, особливо якщо за нею є грішок перегріву.
  • Мікрохвильовки не рекомендують ставити поруч з джерелами тепла на кшталт батарей і плит, а також в приміщеннях з високою вологістю.

До речі

Чи не хочете, щоб мікрохвильовка стикалася з холодильником, але місця на кухні мало? Додайте піч на спеціальних кронштейнах прямо над ним!

Решта ж рекомендації стосуються приготування їжі, а не розміщення, так що місце розташування не має до них ніякого відношення, будь то холодильник, стільниця або взагалі підлогу.

Цікаве:  Чим і як можна відмити знімну і незнімну кришку мультиварки?

Виходить, що така звична для наших квартир картина не несе особливої ​​загрози для збереження майна і здоров'я. Так, невеликий ризик є, а випромінювання поки не визнано повністю безпечним, але, якщо ви ознайомитеся з інструкцією і будете її дотримуватися, це співіснування жодним чином не позначиться на роботі пристроїв.

https://youtube.com/watch?v=ScWmPsRcnG

Корисні матеріали

Close