Чи треба очищати фільтри пральних машин і як часто це треба робити

Більшість власників пральних машинок знають, що в них є фільтри, які періодично треба звільняти від бруду. Але де вони знаходяться і як почистити фільтр пральної машини, представляють далеко не всі.

Чи треба очищати фільтри пральних машин і як часто це треба робити

На сучасній пральній машині зазвичай встановлені два фільтри — один (наливний) на патрубку подачі води, куди прівінчівается заливний шланг, другий (зливний) — на зливному шлангу перед зливний помпою. Дані пристосування можна чистити самостійно. Це не складно і не займає багато часу.

Як почистити заливний фільтр

Слід зазначити, що даний фільтр встановлюють не на всіх моделях. Він призначений для того, щоб очистити надходить в машинку воду від шматочків іржі, піску і інших забруднень і являє собою металеву сіточку, через яку проходить подається вода. Знаходиться дане пристосування всередині патрубка пральної машини, до якого прикручується наливний шланг, перед клапаном подачі води. Якщо не чистити даний фільтр, то з часом він заб'ється і перекриє подачу води.

Чи треба очищати фільтри пральних машин і як часто це треба робити

Цю роботу проводять в наступному порядку:

 1. Відключити машину від електричної мережі (витягнути вилку з розетки).
 2. Перекрити кран подачі води (близько шланга).
 3. Відкрутити шланг (заливний) від патрубка на задній стороні пральної машини. Гайка кріплення відкручується проти годинникової стрілки. Бажано попередньо розстелити на підлозі ганчірку, так як з шланга зіллється невелику кількість води. Треба бути уважними — всередині гайки знаходиться гумова прокладка ущільнювача, яка може випасти і загубитися при від'єднанні шланга.
 4. З патрубка треба витягнути сітчастий фільтр. Для цього пассатижами треба вхопитися за виступаючу пластмасову перегородочку (вони розташовані у вигляді хрестика) і, повертаючи з боку в бік, викручували рухами обережно витягти пластмасовий циліндрик, в якому закріплена сіточка.
 5. Ретельно очистити сіточку від бруду. Для цієї мети дуже добре підійде звичайна зубна щітка, якою по обидва боки прочищають фільтруючий елемент під струменем води.
 6. Безпосередньо в шлангу замість прокладки може бути встановлена ​​додаткова сіточка, її також слід дістати і почистити.
 7. Встановити заливний фільтр на місце в патрубок.
 8. Прикрутити на місце шланг, попередньо переконавшись, що гумова прокладка на місці.
 9. Відкрити кран подачі води і перевірити, чи немає протікання на місці з'єднання. Якщо вода протікає, то треба тугіше затягнути гайку кріплення або поміняти гумову прокладку.

Як часто слід чистити заливний фільтр, залежить від якості води, що подається. Чим брудніше вода, тим частіше доведеться знімати і промивати сіточку.

Цікаве:  Як в домашніх умовах простіше всього почистити клавіатуру комп'ютера?

Чи треба очищати фільтри пральних машин і як часто це треба робити

Чистимо зливний фільтр

Інший фільтр, який необхідно регулярно чистити — зливний. Він розташований в нижній частині пральної машини, але доступ до нього у різних виробників організований по-різному. Так у Електролюкс, Бош, Ардо, Зануссі він знаходиться за невеликим, що відкривається на шарнірах, декоративним люком. У машинок марки Самсунг, Арістон, Канді і Індезіт — захований під нижньою пластиковою панеллю, закріпленої на засувках. Таку панель можна зняти широкої плоскою викруткою або ножем, просунувши їх збоку в щілину і повертаючи до характерного клацання.

Чи треба очищати фільтри пральних машин і як часто це треба робити

Слід бути обережним, вперше знімаючи панель. У деяких моделях машинок засувки відкриваються зрушенням панелі в сторону, а в деяких вона кріпиться на поворотних гачках. Тому, перед тим як знімати панель в перший раз, бажано переглянути посібник з експлуатації.

Необхідно приготувати ємність з низькими краями (лоток, сковорода) для зливу залишків води. В крайньому випадку, можна розстелити досить велику ганчірку. У деяких моделях для зливу залишків води є тонкий шланг, який закритий пробкою-заглушкою.

Чи треба очищати фільтри пральних машин і як часто це треба робити

Почистити сам фільтр не складно:

 • Відкрити люк або зняти декоративну панель.
 • При наявності зливного шланга — висмикнути заглушку і злити залишки води в підготовлену ємність і знову закрити його пробкою.
 • Якщо слив не передбачений, то під машинку в місці розташування фільтра підсовує ємність або розстеляємо ганчірку.
 • Викрутити пробку (проти годинникової стрілки). У деяких моделях вона зафіксована болтом, який необхідно попередньо викрутити.
 • Вийняти пробку з закріпленим на ній фільтром.
 • Очистити його від сторонніх предметів, шматочків накипу і сміття і промити в воді.
 • Бажано заглянути всередину патрубка, куди вставляється фільтр, освітивши його ліхтариком. Якщо там є бруд — обережно дістати і прибрати її.
 • Загвинтити зливний фільтр на місце.
 • Встановити на місце декоративну панель або закрити люк.

Як видно з опису, почистити фільтр пральної машини не складно, і це не займе багато часу. Але якщо таку нескладну роботу виконувати регулярно, хоча б раз на півроку, то незамінна помічниця буде безвідмовно працювати тривалий час.

https://youtube.com/watch?v=Vn2rDwMBu0o

Корисні матеріали

Close