Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Далеко не всі господині заморочуються над тим, як помити мультиварку всередині від жиру, вважаючи за краще обходитися стандартною обробкою поверхонь або навіть допомогою посудомийної машини. Це призводить до досить сумних наслідків: страви починають пригорати, втрачають чистоту смаку, пристосування досить швидко виходить з ладу.

Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Внутрішні стінки агрегату зазвичай виконані з тефлону або кераміки, що помітно ускладнює процес видалення жиру. Але і з цієї ситуації можна знайти вихід, якщо підійти до проблеми з усією відповідальністю. Не можна забувати і про те, що для отримання бажаного результату потрібно відмити не тільки стінки, а й нагрівальний елемент, внутрішню поверхню кришки, відсік для збору вологи.

Особливості чищення внутрішніх поверхонь мультиварки

Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Перед тим, як почистити мультиварку одним зі звичних засобів, необхідно ознайомитися з основними правилами підходу:

 1. Перший раз чистка всередині пристосування повинна проводитися відразу після його придбання. Для цього знадобиться м'яка тканина і тепла вода. При наявності сторонніх запахів потрібно буде додатково скористатися нейтральними миючими засобами.
 2. Повноцінна обробка пристосування повинна проводитися після кожного його використання. При цьому потрібно відмити сліди жиру не тільки всередині чаші, але і з нагрівального елементу, кришки, вологозбґрника.
 3. Обробка проводиться тільки після того, як виріб повністю охолоне.
 4. Жорсткі щітки та абразиви застосовувати категорично заборонено.
 5. Якщо в процесі приготування їжі інгредієнти починають пригорати, це може вказувати на неякісну чистку дна і стінок або порушення цілісності антипригарного шару. В цьому випадку потрібно помити мультиварку всередині з особливою ретельністю і звернутися в ремонт, якщо маніпуляція не дала бажаних змін.
 6. Сушка вироби не менш важлива, ніж його ретельна чистка. Прилад не можна закривати і прибирати, поки не вдасться позбутися від найменших слідів вологи. В іншому випадку на елементах всередині мультиварки заведеться пліснява.

Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Це тільки базові рекомендації по експлуатації побутового приладу. Крім них існує ще чимало нюансів і специфічних особливостей.

Правила і нюанси обробки внутрішніх елементів і деталей приладу

Процедура чищення пристосування для приготування їжі починається з роботи з чашею. Тут все залежить від матеріалу покриття елемента.

Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Щоб швидко, якісно і без шкоди для пристрою помити тефлонову чашу, потрібно дотримуватися таких правил:

 • Поява подряпин неприпустимо, тому найкраще застосовувати нейтральні гелі і м'які серветки.
 • Допускається застосування посудомийної машини, але тільки якщо це окремо обумовлено в інструкції.
 • Тефлон не переносить перепадів температур, тому не варто відразу ж проводити обробку вироби або споліскувати його холодною водою.

Порада: Елементи мультиварки охолонуть в рази швидше, якщо відразу після приготування їжі розібрати прилад. При цьому категорично заборонено виставляти деталі на мороз або поміщати в холодильник, незалежно від типу матеріалу.

 • Під час ополіскування чаші рекомендується додати у воду трохи лимонного соку. Це дозволить освіжити виріб і позбутися нав'язливих запахів, які залишаються після готування.
Цікаве:  Чим замінити сіль для посудомийної машини - доступні варіанти допустимих аналогів

Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Відмити кераміку можна тільки з урахуванням наступних нюансів:

 • Мити мультиварку з чашею з кераміки можна тільки вручну. Будь-яке зовнішнє вплив здатне привести до формування тріщин і відколів, що буде означати кінець нормальної експлуатації.
 • В процесі чищення доведеться відмовитися від кислот і лугів. Механічна обробка має на увазі надання зображенням губок без металевих ниток і вставок.
 • Всупереч поширеній думці, обробляти таку мультиварку содою всередині категорично заборонено. Можливе застосування тільки гелів, які не ушкоджують захисної плівки на покритті. При наявності серйозних забруднень чашу потрібно замочити в такому складі, але не виробляти більш агресивних маніпуляцій.

Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Збираючись помити інші складові, які знаходяться всередині мультиварки, необхідно керуватися наступними побажаннями професіоналів:

 1. Для очищення нагрівального елементу при правильному використанні приладу буває досить застосування ганчірки, змоченою в розчині миючого засобу. Але спочатку потрібно обов'язково видалити навіть найдрібніші частинки їжі, вони можуть подряпати функціональну деталь.
 2. На сильно пристали до нагрівача бруд дозволяється впливати содовим складом, але потрібно стежити, щоб він не потрапив на більш чутливі до абразивам матеріали. Змочуємо нагрівач, на м'яку губку насипаємо соду і швидко відтирати забруднення. Після цього омиваємо робочу поверхню чистою водою.
 3. Кришки в більшості моделей знімаються, що дозволяє без праці відмити їх в потрібному розчині. Якщо ж елемент зафіксовано, то доведеться скористатися «польовим» способом. У чашу зібраного вироби заливаємо воду, додаємо в неї лимонний сік і запускаємо в режимі «пароварки». Після цього будь-який бруд без праці відійде від кришки.
 4. Влагосборнік потрібно витягувати відразу після закінчення процесу готування і для видалення води. Інакше він буде і далі діяти паром на внутрішні елементи. Мити його просто, під проточною водою або в нейтральному розчині.

Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Корпус мультиварки взагалі не потребує чищення. Якщо на ньому з'явилися плями, це вказує на неакуратність в готуванні або порушення правил приготування їжі.

При чищенні функціонального приладу не варто забувати, що він працює від мережі. Перед початком будь-яких маніпуляцій його потрібно обов'язково відключити, інакше високий ризик нещасних випадків. До подальшої експлуатації пристосування можна приступати тільки після того, як воно ретельно вимито і висушити. Категорично заборонено відразу ж гнати виріб по другому колу, навіть якщо планується приготування точно такого ж страви.

Корисні матеріали

Close