Чим небезпечний пиловий кліщ і як його позбутися?

Як не старайся дотримуватися в будинку чистоту і порядок, але пил — все одно невід'ємний супутник життя людини. Вона сама і різні мікроорганізми, що її населяють, в т. Ч. Кліщ домашнього пилу.

Чим небезпечний пиловий кліщ і як його позбутися?

Що з себе являє кліщ?

Це мікроскопічний організм розміром максимум в півміліметра, побачити якого неозброєним оком неможливо. Відповідно, його не роздавити, як таргана, що не вигнати за вікно, як бджолу. Тому важливо знати, як боротися з пиловими кліщами іншими способами.

Кліщ харчується відмерлими частинками шкіри і вовняним ворсом від меблів, ковдр, одягу, любить вологі і не дуже прохолодні місця. Тому людське житло — найбільш сприятливе місце для його життя. Найбільші скупчення кліща будуть там, де здатна накопичуватися пил, — це килими і килимові покриття, матраци, подушки, ковдри, затишні куточки за меблями і в ній, докуда рідко доходять руки при збиранні.

Чим небезпечний пиловий кліщ і як його позбутися?

Чим небезпечний?

У людському організмі і в навколишньому середовищі знаходиться безліч мікроорганізмів. Деякі з них корисні, інші абсолютно нешкідливі, а треті можуть призводити до різних захворювань і всіляко отруювати життя. Саме пиловий кліщ є потужним алергеном. На відміну від лісових кліщів, укус яких небезпечний енцефалітом, боятися укусів пилових кліщів не варто — вони занадто малі для цього. Небезпеку становлять продукти їх життєдіяльності, які можуть доставити людині купу проблем, викликавши:

 • алергію (всі її види — контактну, дихальну, харчову);
 • астму;
 • роздратування шкіри і слизових оболонок організму;
 • запалення слизових;
 • кон'юнктивіт.

Середня кількість кліщів на грам пилу — сотня. І в такій кількості вони для людського організму відносно нешкідливі. Якщо їх більше 500 на грам, то це вже може викликати напади у астматиків. Коли кліщів понад 1000 на грам пилу — це часто призводить до алергії і хронічний нежить. Особливо схильні до проблем із самопочуттям через пилового кліща літні люди, діти і ті, чий імунітет вже з якихось причин досить ослаблений.

Порада

Останньою групі людей, схильної до алергії в принципі або конкретної алергії на пил, будинки варто тримати відповідні ліки, які допоможуть полегшити стан, і регулярно консультуватися з лікарем.

Чим небезпечний пиловий кліщ і як його позбутися?

методи боротьби

Позбутися від пилових кліщів повністю навряд чи вдасться. По-перше, через їх маленького розміру, а по-друге, через велику швидкість розмноження — кілька десятків яєць за 2-3 місяці життя. Але в силах людини звести популяцію кліщів до мінімуму.

 1. Як і багато інших організмів, кліщі домашнього пилу терпіти не можуть занадто високих або низьких температур. Їх вб'є прання в гарячій воді (від 60 градусів), провітрювання одягу в спекотний літній день під прямими сонячними променями або вивішування на мороз і чистка снігом. Звичайно, матраци, подушки і ковдри на натуральному пуху не дуже-то випереш, але навіть провітрювання допоможе зменшити кількість кліщів. Якщо це не зашкодить тканини, виріб можна прасувати гарячою праскою або обробляти отпарівателем.
 2. Щоб не просто прибирати пил, але і знезаражувати приміщення, рекомендується періодично мити підлогу і плінтуси з сольовим розчином (на відро потрібно близько 10 ложок солі, яку також можна замінити содою або використовувати їх разом).
 3. М'які меблі з тканинної оббивкою рекомендується замінити на що має покриття з шкіри або шкірозамінника.
 4. Як би не були приємні ковдри і подушки на натуральному пуху і пір'ї, але в них накопичується величезна кількість кліщів, тому бажана їх заміна на синтетичні. По-перше, в них кліщ відчуває себе трохи менш комфортно, а по-друге, їх можна прати без шкоди для самого виробу.
 5. Дитячі іграшки необхідно регулярно струшувати і прати, неважливо, користуються ними діти або вони просто красиво стоять на полиці.
 6. Невикористовувану посуд в сервантах рекомендується періодично мити гарячою водою або обдавати окропом, якщо її матеріал від цього не постраждає.
 7. Пилосос краще придбати з аквафільтраціі або хоча б миється фільтром.
 8. Всі книги на полицях і шафах необхідно протирати від пилу якомога частіше.
 9. Як позбутися від пилових кліщів по максимуму? Рекомендується використовувати прилади, що дозволяють знезаражувати приміщення (наприклад, ультрафіолетові лампи) і кондиціонери, фільтр яких може вловити і поглинути частинки невеликих розмірів.
Цікаве:  Як вивести мошок з кімнатних квітів?

Чим небезпечний пиловий кліщ і як його позбутися?

Профілактика появи кліща

Виробники засобів побутової хімії для боротьби з кліщами пропонують різні засоби для обробки меблів в квартирі і препарати, які необхідно додавати при пранні речей. При регулярному використанні кількість необхідних коштів на одну обробку знижується.

Якщо постільна білизна змінюється регулярно, одяг часто стирають, то декорації з тканини, наприклад гобелени, важкі і багатошарові конструкції з штор висять в приміщеннях довше. Так, можливо, особливої ​​бруду на них і немає, але пил, а значить, і пилові кліщі там скупчуються в величезних кількостях, тому завіси варто прати частіше, а то і зовсім відмовитися від них на користь пластикових жалюзі.

Від тепла мотора пилососа кліщі починають розмножуватися ударними темпами, тому чим частіше звільняти фільтр від пилу, що накопичився, тим краще. Кімнати важливо регулярно провітрювати. Корисно іноді не застеляти ліжко хоча б якийсь час після підйому або взагалі весь день.

Чим небезпечний пиловий кліщ і як його позбутися?

Що робити при алергії?

Симптоми, які можуть виникати при алергії:

 • часте чхання;
 • сльозяться очі;
 • нежить;
 • задишка;
 • утруднене дихання.

Ці симптоми досить універсальні, і крім алергії можуть вказувати на цілий ряд простудних захворювань. Але якщо очевидно, що це не на ГРВІ та не грип, то вони, швидше за все, кажуть саме про алергічної реакції. Не варто думати, що всі ці прояви лише доставлять людині легкий дискомфорт. У важких і запущених випадках можливий навіть летальний результат від задухи.

У багатьох випадках від нападів алергії на пил можна позбутися і без регулярного прийому недешевих ліків, досить буде підтримки чистоти в квартирі. Але якщо регулярна і ретельне прибирання не допомогла, то займатися самолікуванням не варто, потрібно звернутися до лікаря.

Чим далі людина живе від автомагістралей, залізниці і всіх можливих підприємств, що виділяють в навколишнє середовище якісь відходи свого виробництва, тим менше буде в приміщенні пилу і тим менше, відповідно, кліщів і комах. Тому одним із способів поліпшення самопочуття може бути переїзд в більш сприятливе місце.

https://youtube.com/watch?v=TwuDc4Ncyb

Корисні матеріали

Close