Чим відрізняються LED телевізори від звичайних ЖК панелей і коштують вони своїх грошей?

Консультант в магазині так розхвалював сподобався вам LED телевізор, що ви задумалися, а чи варто йому вірити? Зрозуміти, чи варто переплачувати за цю революційну технологію, та й чи є вона взагалі революційної, вам допоможе аналіз принципу роботи і переваг таких телевізорів.

Чим відрізняються LED телевізори від звичайних ЖК панелей і коштують вони своїх грошей?

Чому LED?

LED — абревіатура, яка використовується для скорочення фрази Light Emitting Diode, або старий добрий світлодіод по-російськи. Перекладати назву, яке дали таким телевізорів фірми, що почали першими випускати LED моделі, не стали: мабуть, «світлодіодний телевізор» звучить недостатньо інтригуюче. Але як світлодіоди задіяні в телевізорах нового покоління?

LED телевізор … Звучить як щось дуже складне і високотехнологічне! Але щоб зрозуміти, що це таке, досить озирнутися на всі боки. Які лампи коштують у вашому кишеньковому ліхтарику? А які в підсвічуванні на кухні? Згадайте, як сліплять зустрічні автомобілі світлодіодними фарами і як яскраво горять новорічні гірлянди. Епоха ламп розжарювання змінилася ерою люмінесцентних ламп, а й вона вже позаду: всюди, де справа стосується підсвічування, парадом командують світлодіоди.

Ось і в телевізорах їх вирішили використовувати замість люмінесцентних ламп з холодним катодом, які застосовувалися в рідкокристалічних телевізорах минулого покоління. Виключно для підсвічування. А ви думали, з світлодіодів буде складатися саме зображення? О, це технології майбутнього, і OLED екрани, хоч і існують, поки недосконалі і коштують шалених грошей.

Чим відрізняються LED телевізори від звичайних ЖК панелей і коштують вони своїх грошей?

Як це працює і що це дає?

Тепер, коли ви в курсі LED технологій і знаєте, що це значить, пора розібратися в тому, що це дає в порівнянні з плазмою або ЖК телевізорами. Навантажувати великою кількістю технічної інформації не станемо, адже це все той же рідкокристалічний телевізор, в якому змінилася підсвічування. Але основні характеристики світлодіодів все ж відзначимо. Як-не-як, саме вони покликані вивести якість зображення на новий рівень!

  • Ви напевно помічали, що світлодіоди набагато яскравіше звичайних ламп. Ця властивість є одним з ключових, так як потужна підсвічування забезпечує високу яскравість екрану, а значить, кольору буде видно у всій красі навіть в кімнаті з яскравим світлом, чого не можна сказати про плазму або РК.
  • Відмова від масивної CCFL підсвічування дозволив зробити корпус телевізора разюче тонким: діоди гарні ще й тим, що не займають багато місця. Так, товщина корпусу LED телевізора може бути менше сантиметра в залежності від підвиду використовуваних технологій. Виглядає така техніка, звичайно, суперсучасно.
  • Коли в останній раз ви міняли світлодіод? Швидше за все, якщо це взагалі траплялося у вашому житті, то було досить давно, коли вони не були такими досконалими і широко використовуваними. Зараз же їх термін експлуатації вимірюється десятиліттями, при цьому ймовірність того, що він згорить або перегріється, прагне до нуля.
  • Великої різниці це, може, і не зробить, але LED телевізор споживає менше електроенергії, ніж РК або плазма, так як самим светодиодам потрібно в рази менше харчування. Якщо телевізор в будинку включений постійно, можливо, вийде трохи зменшити суму в квитанції за оплату електрики.
  • На якість картинки це не має ніякого впливу, але приємно знати, що, використовуючи діоди, можна внести вклад в збереження навколишнього середовища. У них не використовуються аерозолі і ртуть, вони не вимагають особливої ​​утилізації. По-справжньому сучасні технології повинні бути екологічними!
Цікаве:  Чому пральна машинка стала безперервно набирати воду в процесі прання?

Гарні новини: покращена якість зображення, економія енергії, низька ймовірність поломки. Ось тільки який саме з LED телевізорів вибрати?

До речі

Якщо плазма, хоч і не позбавлена ​​недоліків, вважалася досконалішою звичайних ЖК телевізорів, то LED РК панелі втерли їй ніс: якість зображення у них практично не поступається, і вони споживають набагато менше енергії, а головне, коштують дешевше.

Чим відрізняються LED телевізори від звичайних ЖК панелей і коштують вони своїх грошей?

Які підвиди LED підсвічування існують?

Як і раніше, світлодіодами здійснюється підсвічування матриці, що стоїть за рідкокристалічним екраном, але висвітлювати її можна різними способами. LED телевізори можна умовно розділити на моделі з білою і кольоровою підсвіткою і на моделі з повним підсвічуванням або підсвічуванням по краях.

  • Здавалося б, модель з меншою кількістю світлодіодів, розташованих по периметру, а іноді і зовсім тільки уздовж одного краю, повинна коштувати дешевше, але це не так. В Edge LED телевізорах використовується складна система відбивачів світла, що дозволяє підсвічувати екран повністю, так що така модель обійдеться дорожче. Зате вона буде тонше: на відміну від Full LED або Direct LED, де за матрицею варто полотно з світлодіодів, Edge телевізор можна знайти шириною менше сантиметра.

До речі

З недоліків LED можна відзначити лише невеликі засвітки по краях на Edge Led моделях і занадто сильну яскравість чорного через технології local dimming, яка може стати недоліком, якщо в затемненому ділянці загубляться деталі зображення.

  • Правда, в тонких Edge панелях використовується тільки біле підсвічування. Але не турбуйтеся: з різнобарвною RGB підсвічуванням корпус буде повністю товщі, енергії техніка буде споживати більше, грошей вона буде коштувати чималих, а з бонусів ви по суті отримаєте лише повнішу передачу півтонів, які, до речі, не завжди передаються точно. Все ж біле світло на даний момент популярнішим різнобарвною підсвічування.
  • Edge LED телевізор має відповідні характеристики, але дорогий? Тоді виберіть Full модель з все тим же білим світлом. Такі телевізори не поступаються за якістю зображення Edge моделям, а контрастність мають навіть більше вражаючий. Їх ціна нижча через більш простий технології, яка потребує дорогих відбивачів і розсіювачів. Так, він буде трохи товщі, але ж цей параметр все ж не є визначальним.

Виходить, що поки OLED технологія не стала доступною, LED моделі дійсно є найбільш доступною для покупки за розумну ціну високотехнологічної опцією. Може, їх пристрій і не відрізняється революційністю — не поспішайте викидати працює плазмовий або рідкокристалічний телевізор — але якщо питання про покупку нової техніки вже встав, то LED телевізори однозначно варті вашої уваги.

Цікаве:  Чому ставити телевізор на холодильник можна, але не потрібно

https://youtube.com/watch?v=YWdsiu8bXo

Корисні матеріали

Close