Чим відрізняються миючі пилососи від звичайних? Як вибрати відповідне виріб для квартири або будинку?

Сьогодні для багатьох людей функціональність і призначення пилососів миючого типу залишається загадкою, що нерідко зупиняє, не дозволяючи зробити корисну покупку. Варто врахувати, що перед тим як вибрати миючий пилосос, необхідно ознайомитися з його технічними характеристиками, асортиментом допоміжних пристосувань і зіставити ці дані з особливостями своєї квартири. Щоб численні цифри і терміни не здалися безглуздим набором символів, спочатку рекомендується самостійно розібратися в базових показниках пристроїв, їх переваги та недоліки. Правильно обраний прилад дозволить не тільки прибирати сухе сміття, а й мити підлоги, видаляти вологі плями, полегшуючи процес підтримки порядку в будинку.

Чим відрізняються миючі пилососи від звичайних? Як вибрати відповідне виріб для квартири або будинку?

Принцип роботи пилососів миючого типу, призначення функціональних приладів

Механізм впливу миючого пилососа на оброблювану поверхню дуже простий і однаковий у всіх випадках. Апарат має окрему ємність, призначену для миючого засобу і чистої води. Ці компоненти змішуються і під тиском починають подаватися через насадку. Склад розпорошується і змочує підлогу. Одночасно з цим відбувається зворотна дія — через спеціальні канали брудна вода надходить назад в пилосос, збираючись в спеціальному баку.

Така обробка видаляє бруд набагато краще, ніж суха чистка або традиційна вологе прибирання, не залишаючи після себе розлучень і плям. Додатковий плюс підходу полягає в тому, що очищена поверхня сохне моментально, незалежно від текстури. Вже через кілька секунд по ній можна ходити, не побоюючись нових брудних слідів.

Основні показання до використання миючих пилососів для прибирання квартири і важливі практичні нюанси:

 1. Даний варіант ідеально підходить господарям габаритних квартир з декількома кімнатами. Він дозволить не витрачати час окремо на суху і вологе прибирання. А ось в маленькому приміщенні його позитивні сторони помітно тьмяніють. Такі пилососи займають багато місця, вимагають багато часу на обробку після використання, що не раціонально для чищення декількох квадратних метрів.
 2. Існує помилкова думка, що подібний прилад працює тільки з подачею води. Насправді, при необхідності вологий режим можна відключити.
 3. Миючий пилосос здатний помітно полегшити життя власникам домашніх вихованців. Він збере шерсть, залишки трапези, слину і навіть продукти життєдіяльності тварини, залишивши після себе атмосферу свіжості.
 4. Пригадується такий прилад і любителям глибоких пухнастих килимів. З його допомогою можна буде краще, простіше і швидше очистити ворсисту поверхню від бруду, не пошкодивши її текстури.
Цікаве:  Як самостійно дістати сторонній предмет з барабана пральної машини?

Чим відрізняються миючі пилососи від звичайних? Як вибрати відповідне виріб для квартири або будинку?

Миючий пилосос буде не кращим варіантом для чищення паркету, ковроліну на основі спінених матеріалів і меблів, покритої тонкою тканиною.

Як розібратися з показниками потужності і ємністю бака?

Люди в переважній більшості, перед тим як вибрати миючий пилосос, звертають увагу на другорядні деталі, ігноруючи основні моменти, а потім залишаються незадоволені своєю покупкою. В першу чергу потрібно звернути увагу на показники, що впливають на функціональність приладу.

 • Потужність всмоктування. Показник, від якого залежить ефективність роботи пилососа, якість обробки поверхонь і швидкість їх очищення. Середній показник в даному випадку 300-400 ват, цього достатньо для прибирання квартири. Але і великі цифри не повинні лякати. Максимальну потужність використовувати не обов'язково, але навіть при її регулярному застосуванні пилосос не повинен зламатися.
 • Споживана потужність. Ці дані вказують на витрата енергії, що теж важливо при частому включенні приладу.

Порада: Перед покупкою необхідно переконатися, що в паспорті виробу проставлені саме усереднені показники потужності. У магазинах нерідко міняють місцями ці цифри, вказують номінальні або максимальні дані, і в результаті вони не виправдовує очікувань.

 • Ємність бака. Для будинку з однією або двома кімнатами цілком вистачить бака на 3-4 літра. Для комфортної збирання трикімнатної квартири потрібно пилосос на 4-5 літрів. Велике приміщення потрібно буде прибирати, використовуючи масивний апарат з об'ємом бака не менше 8-10 літрів. Практика показує, що краще спочатку придбати відповідну модель, ніж потім постійно бігати міняти воду, відчуваючи наростаюче роздратування.

Тільки об'єктивно оцінивши перераховані дані можна підібрати відповідний апарат. Не варто кидатися на дешеву, розрекламовану, красиву або зовсім нову модель. У випадку з миючими пилососами на перший план виходять зручність і практичність.

Вибираємо відповідну систему фільтрування пилу

Під час збору сміття відбуваються фізичні процеси, в результаті яких до 90-95% бруду просочуються вологою і осідають в потрібному резервуарі. Решта пил прикріплюється до бульбашок повітря і викидається назад в атмосферу. Щоб не допустити такого розвитку подій в миючих пилососах встановлюється ціла система фільтрів.

Чим відрізняються миючі пилососи від звичайних? Як вибрати відповідне виріб для квартири або будинку?

Одні з них відловлюють частки і обтяжують їх молекулами води, інші створюють на їх шляху фізичний або хімічний бар'єр. Наявність якісних фільтрів дозволяє розраховувати на очистку повітря в межах 99-99, 97%. Це особливо актуально для алергіків, астматиків, сімей з маленькими дітьми.

Насадки, трубки, шланги та додаткові елементи в системі очищення

Сучасні миючі пилососи — це цілий арсенал корисних функцій і зручних інструментів. Часом здається, що самі «просунуті» моделі здатні проводити прибирання самостійно.

 • Трубка. Практично всі сучасні моделі комплектуються телескопічними трубками. Вони регулюються в залежності від росту, полегшуючи процес експлуатації приладу. Деякі пристосування навіть обладнані керуючим пультом на ручці. Вироби із пластику легкі, але не дуже міцні. Алюміній досить швидко втрачає презентабельний вигляд. Полегшена сталь є оптимальним варіантом. Варто врахувати, що кріплення навіть на якісних телескопічних трубах поступово розхитуються і починають пропускати рідину.
 • Характер управління. Пристосування на проводах є бюджетним варіантом, такі пристрої помітно збільшують трубу. Інфрачервоне управління активується за допомогою пульта, але промені не завжди доходять до пилососа, обриваючись через шафи або дивана. Радіоуправління вважається найзручнішим і безвідмовним варіантом, але таких моделей ще не так багато, та й коштують вони дорого.
 • Насадки. Стандартний набір складається з 5-7 насадок, призначених для сухого прибирання підлоги та килима, миття цих поверхонь, обробки меблів і навіть стекол. Додатково в комплекті присутні адаптери для обробки твердого покриття, щітки, антистатичні поліролі, гумові скребки для дзеркал. Сьогодні виробники все частіше пропонують інструменти для чищення телевізора, ламелей жалюзі, полірування меблів, чищення шибок і навіть унітазу.
Цікаве:  Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

Чим відрізняються миючі пилососи від звичайних? Як вибрати відповідне виріб для квартири або будинку?

Порада: Нерідко значний арсенал допоміжних пристосувань призначений більше для залучення уваги, ніж для полегшення процесу збирання. Не варто купувати пилосос тільки грунтуючись на даному критерії. Потрібно оцінити, чи дійсно така різноманітність необхідно, або велика частина виробів так і пролежить в привабливому валізці.

Додаткові характеристики приладу і важливі моменти, що впливають на вибір

Існує кілька показників, які на перший погляд не грають суттєвої ролі, але, коли доходить до процесу збирання, набувають важливе функціональне значення.

 • Форма. Миючі пилососи бувають вертикального і горизонтального виконання. Перший варіант вважається традиційним. Він схожий на високу відро, оснащене всіма необхідними опціями. Такі моделі більш місткі та призначені для габаритної квартири або приватного будинку. Горизонтальні рішення більше схожі на звичайні пилососи. Вони відрізняються привабливим дизайном і хорошою маневреністю. На обробку значної площі їх не вистачає, а ось для компактних квартир вони підходять ідеально.
 • Простота обслуговування. Вибираючи відповідний пилосос, потрібно пам'ятати не тільки про легкість його експлуатації, а й відсутності необхідності здійснювати складні маніпуляції з приладом після проведення прибирання. Миючі пилососи доводиться розбирати і промивати після кожного застосування. В ідеалі весь процес розбирання, чищення і складання апарату не повинен віднімати більше чверті години.
 • Шумові показники. Якісні сучасні агрегати не доставляють незручностей в даному плані. Тому якщо обрана модель здається занадто гучної або сильно гуркоче окремими елементами, варто задуматися про якість її складання.
 • Середня довжина всього приладу, включаючи трубу, корпус і шнур, повинна становити не менше семи метрів, інакше експлуатація доставить багато незручностей.
 • Автоматичне змотування шнура дозволяє економити час і місце. Варто звернути, щоб процес прибирання шнура проходив м'яко, без різких ривків.
 • За умови частого використання пилососа користь принесе функція автоматичного відключення приладу при перегріві. Це захистить від передчасної поломки пристосування.

Чим відрізняються миючі пилососи від звичайних? Як вибрати відповідне виріб для квартири або будинку?

Використовуючи перераховані рекомендації, можна легко підібрати відповідний пилосос, який прослужить тривалий час і помітно полегшить процес виконання прибирання в квартирі або будинку будь-якого розміру.

https://youtube.com/watch?v=yIiji7EQ1y

Корисні матеріали

Close