Чим замінити сіль для посудомийної машини — доступні варіанти допустимих аналогів

Поява посудомийної машини помітно спростило життя сучасним господиням, але при цьому принесло чимало запитань. Як правильно використовувати миючі засоби, як підібрати відповідний препарат, ніж замінити лишком дорогий продукт? Думка деяких споживачів про те, що спеціалізовані капсули, таблетки, гелі, сіль і порошки просто придумані для витягування грошей з користувачів, в корені невірно.

Чим замінити сіль для посудомийної машини - доступні варіанти допустимих аналогів

Саме завдяки цим складам вдається підтримувати функціональність приладу на високому рівні, оберігати його від поломок і появи накипу на робочих елементах. Особливу увагу рекомендується приділити вибору відповідної солі. Сьогодні її все частіше намагаються замістити більш дешевими аналогами.

Призначення солі для посудомийних агрегатів, склад продукту і правила його застосування

Водопровідна вода, до складу якої входить значна кількість домішок, відрізняється підвищеною жорсткістю. Під впливом гарячої води хімічні сполуки на основі магнію і кальцію починають розпадатися, осідаючи у вигляді накипу на стінках елементів посудомийної машини.

Чим замінити сіль для посудомийної машини - доступні варіанти допустимих аналогів

Через якийсь час це починає позначатися на функціональності приладу і навіть призводить до його псування. Саме сіль здатна запобігти цим негативні наслідки, завдяки своїм фізичним і хімічним властивостям:

 1. Великі гранули, розчиняючись, впливають на м'якість рідини, міняючи її структуру на молекулярному рівні. Це дозволяє захистити всі елементи посудомийки, що контактують з водопровідною водою. Такого ж ефекту можна досягти тільки якщо спочатку заливати в агрегат пом'якшену або відфільтровану воду, але у випадку з сіллю все відбувається набагато швидше і не вимагає додаткових турбот.
 2. У сучасних апаратах вбудовані ионообменники, які здатні перетворювати іони кальцію і магнію в нешкідливий натрій. Все це можливо тільки при ретельному промиванні сектора дуже солоною водою в кінці робочого циклу.
 3. Не варто недооцінювати і механічний вплив гранул солі. Вони легко проходять по робочим каналах, які не забиваючись при цьому в дрібні щілини.

Порада: Не варто розраховувати на те, що спеціальні таблетки або ополіскувачі зможуть замінити сіль. Їх склад не відповідає заявленим до продукту вимогам. Подібні маніпуляції не скажуть позитивно на стан машини, тільки призведуть до негативних наслідків, які вимагають додаткових витрат.

Чим замінити сіль для посудомийної машини - доступні варіанти допустимих аналогів

Робота з сіллю проводиться строго за інструкцією, що додається до продукту. Найчастіше засіб просто засипається в спеціальний лоток, після чого про даному етапі обслуговування агрегату можна забути на кілька місяців. Доведеться тільки регулярно перевіряти наявність суміші, запобігаючи вплив на деталі посудомийки жорсткою водою.

Цікаве:  Який робот пилосос краще вибрати для будинку?

Порівняльна характеристика спеціалізованої і звичайної кухонної солі

Все частіше господині намагаються замінити профільні компоненти звичайною кухонною сіллю. Перш ніж приступати до подібних експериментів, слід ознайомитися з порівняльною характеристикою препаратів і їх впливом на стан посудомийної машини.

Чим замінити сіль для посудомийної машини - доступні варіанти допустимих аналогів

 • Навіть харчовий продукт класу «Екстра» містить в собі домішки різних речовин, здатних викликати негативну реакцію з боку елементів приладу. Спеціалізовані суміші проходять кілька етапів очищення, що виключає можливість небажаних сюрпризів.
 • Кухонна сіль може містити навіть мікроскопічні частинки піску. Як це не парадоксально, подібна особливість не робить негативного впливу на процес приготування або перетравлення їжі, але згубно позначається на м'якості води.
 • Харчовий продукт складається з невеликих гранул приблизно однакового розміру. Дрібні частинки, розчиняючись, сприяють склеюванню більших утворень, що призводить до формування грудок. Це ще один фактор, що сприяє пошкодження елементів посудомийної машини. Масивні гранули однакового розміру, що входять до складу профільного кошти, розчиняються рівномірно, взаємодіють щільно, не створюють небезпечних ситуацій.
 • У спеціалізованих засобах міститься цілий набір хімічних елементів, необхідних для промивання та відновлення іонообмінника. Кухонна сіль на це не здатна.

Чим замінити сіль для посудомийної машини - доступні варіанти допустимих аналогів

Виходить, що заміни спеціальної солі не існує. Для нормального функціонування машини необхідно забезпечити її саме цим особливим продуктом.

Моменти, які необхідно врахувати при використанні кухонної солі в посудомойке

Деякі господині все ж примудряються замінити специфічне засіб харчовим аналогом. В цьому випадку мінімізувати можливі ризики і негативні наслідки можна наступним чином:

 1. Під час гарантійного терміну пристосування краще все-таки не ризикувати і використовувати правильний продукт. Будь-який фахівець зможе поставити посудомийній машині відповідний «діагноз», який дасть право виробнику не проводити ремонт безкоштовно.
 2. Якщо і використовувати харчову сіль, то тільки категорії «Екстра». Звичайна кам'яна тут неприпустима.
 3. У той час як профільний продукт потрібно засипати в лоток досить рідко, харчовою сіллю апарат доведеться заправляти під час кожного включення.
 4. Після засипання складу в лоток машини його потрібно трохи розвести водою і злегка перемішати. Це дозволить запобігти формуванню злиплу грудки.

При певних умовах можливість замінити спеціальний продукт дешевим підручним засобом все ж є. Але в даному випадку агрегат не застрахований від поломок або зниження функціональності. У деяких випадках спроби заощадити на обслуговуванні побутової техніки можуть спровокувати псування приладу до того рівня, коли його відновлення буде неможливо. При цьому вигода від заміни якісного складу дешевим аналогом дуже спірна, враховуючи витрата кошти.

Цікаве:  Блендер або міксер принесе більше користі на кухні?

Корисні матеріали

Close