Чистимо ноутбук від пилу самостійно

Як почистити ноутбук від пилу і забруднень? Це дуже проста процедура, з якою впорається будь-яка доросла людина. Не потрібно ніяких спеціальних знань і навичок, щоб якісно і швидко прибрати пил.

Можна вибрати один з двох принципових підходи до цього завдання:

 • пропилососити вихідний вентиляційний отвір за допомогою звичайного пилососа;
 • продути вхідний вентиляційний отвір балончиком зі стисненим повітрям.

Щоб провести чистку правильно і не пошкодити пристрій, потрібно зрозуміти, що саме в ній потребує. У роботі кожного сучасного комп'ютера задіяний процесор з кремнію. Його можна порівняти з мозком: якщо процесор погано працює, ноутбук «розуміє» повільно і туго. Потужні процесори не можуть працювати без системи охолодження, оскільки тільки при низьких температурах опір мікросхеми дозволяє швидко проводити електричний імпульс.

Система охолодження — це кулер, коробочка, всередині якої встановлений вентилятор. Доступ до кулера можна отримати, знявши задню панель. Але якщо комп'ютер на гарантії, його не можна розбирати.

Єдиний спосіб почистити гарантійне пристрій — це віднести його в офіційний сервіс компанії виробника. Якщо користувач самостійно знімає кришку і пошкоджує гарантійну друк, він позбавляється безкоштовного ремонту. Щоб дізнатися, до якого терміну діє гарантія, потрібно знайти документи до ноутбука і прочитати цю інформацію в сертифікаті.

Чистимо ноутбук від пилу самостійно

Як почистити без розбирання?

Внизу ноутбука розташовується решітка вхідного вентиляційного отвору — це отвір для подачі повітря до вентилятора системи охолодження. Під дією лопатей вентилятора прохолодне повітря подається на процесор і відеокарту і остуджує їх. Збоку розташовується решітка вихідного вентиляційного отвору, через цей отвір нагріте повітря залишає ноутбук.

Чистка ноутбука від пилу в домашніх умовах повинна бути сконцентрована саме на вентиляційних решітках, адже туди потрапляє найбільше дрібної побутової бруду. Пилососом вийде витягнути з решітки сторонні частинки пилу.

Як швидко і просто видалити забруднення з вихідного отвору?

 • Вимкніть ноутбук.
 • Стійко поставте його на ребро, як розкриту книгу.
 • Візьміть звичайний пилосос, зніміть насадку.
 • Увімкніть пилосос, піднесіть трубу до вентиляційних грат, потримайте 2-3 хвилини.

Вхідний вентиляційний отвір зручніше чистити за допомогою балончика із стислим повітрям. Його можна придбати в будь-якому будівельному або комп'ютерному магазині. У балончика є довгий носик, який можна ввести в сітку вентиляції. При натисканні з балончика виходить повітря під тиском, він обертає вентилятор і здуває з нього пил.
Чистимо ноутбук від пилу самостійно
Як почистити ноутбук від пилу, використовуючи балончик?

 • Перевернути пристрій, видути балончиком все забруднення між клавіш клавіатури.
 • Поставити ноутбук на ребро, продути вихідний отвір вентиляції.
 • Поставити в звичайне положення, продути вхідний отвір.
Цікаве:  Заміна датчиків рівня води в пральних машинах після перевірки

Для відмінної роботи комп'ютера потрібно проводити профілактичну чистку в міру забруднення, тобто досить часто. Знання про те, як почистити ноутбук від пилу, не розбираючи, допоможе підтримувати відмінну працездатність процесора. Ноутбук буде служити довго, якщо за ним правильно доглядати і вчасно очищати вентилятор.

Чистимо ноутбук від пилу самостійно

Генеральне прибирання: як повністю видалити пил?

Якщо чистка ноутбука не проводилася роками, може знадобитися розібрати корпус. Задня кришка корпусу закріплена на дрібних болтах, для розкручування буде потрібно хрестова викрутка відповідного діаметру. Болти розкручуються проти годинникової стрілки. Після зняття їх все потрібно зібрати, щоб не загубилися.

У домашніх умовах розібрати і зібрати ноутбук може навіть домогосподарка. Для чищення потрібно знайти кулер і радіатор. Кулер виглядає як вентилятор в квадратній рамці. Радіатор — це коробочка з гратами. Можна продути кулер і радіатор за допомогою балончика або пропилососити. Вигідніше використовувати балончик, адже їм можна пройтися в усьому внутрішнім мікросхем.

Якщо чистка в розібраному вигляді проходить з пилососом, потрібно діяти надзвичайно акуратно. Щоб не пошкодити тендітні і складні мікросхеми, не можна підносити трубку пилососа впритул або торкатися до конструкцій. Ще більш детальну очищення ноутбука з заміною термопасти краще не проводити самому, якщо немає спеціальних навичок. Після закінчення процедури треба зібрати корпус назад.

Наскільки часто потрібно видаляти пил? Це залежить від особливостей експлуатації комп'ютера. Якщо ноутбук використовують на ковдрі, подушці або на підлозі — потрібно проводити прибирання не рідше 1 разу на 3 місяці, при цьому краще розібрати корпус. Якщо комп'ютер стоїть на столі, досить 1 разу на півроку. Своєчасне видалення пилу гарантує, що кулер буде якісно охолоджувати процесор і відеокарту. Це сприяє швидкій та безперебійній роботі ноутбука.

Чистимо ноутбук від пилу самостійно

профілактичні заходи

Правильний догляд за такою складною і дорогою технікою, як персональний комп'ютер, полягає в дбайливому зверненні.

Ось декілька порад про те, як уберегти ноутбук від поломки і забруднення.

 1. Працювати за комп'ютером потрібно тільки на гладкій і чистої поверхні, на спеціальній підставці або на столі. Не ставте ноутбук на ковдри і подушки! У чинному вигляді кулер засмоктує повітря через вхідний отвір, яке у більшості моделей розташовується внизу, а значить — легко забивається.
 2. Чи не забруднюйте клавіатуру крихтами, щоб не розлити на неї липкі рідини. Очищуйте клавіатуру за допомогою балончика із стислим повітрям відразу ж, як тільки клавіші починають залипати.
 3. Вимикайте комп'ютер або вводите в сплячий режим на час перерви у використанні.
Цікаве:  Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Щоб в домашніх умовах якісно доглядати за ноутбуком, треба обов'язково мати балончик зі стисненим повітрям. Це пристосування дозволяє легко і без проблем видувати крихти з клавіатури, прочищати вентиляційні отвори і підтримувати кулер в чистоті.

https://youtube.com/watch?v=DG6bT1g8aH

Корисні матеріали

Close