Чого не можна робити, якщо телефон впав у воду, і як врятувати гаджет?

https://youtube.com/watch?v=T_ImNAjRp_

В екстрених ситуаціях потрібно діяти швидко і вправно. Заздалегідь знаючи, що робити, якщо телефон впав у воду, можна «вилікувати» улюблене пристрій. Воно може постраждати від вашої недбалості або неуважності. Нерідко люди залишають мобільник в кишені куртки, відправляючи річ в пральну машину. Ще частіше він падає в унітаз або в рукомийник з відкритим краном. Аварія відбувається не тільки тоді, коли телефон кидають у воду. Досить однієї перевернутої чашки чаю на робочому столі, щоб рідина проникла в корпус, пошкодивши кнопки або екран.

Головне правило з порятунку мобільного пристрою — максимально швидке вилучення з рідини. В роз'єм для зарядного пристрою, навушників і USB-кабелю моментально проникає волога. Чим менше телефон пробув у воді, тим більше шансів, що після просушування він знову буде працювати. Після вилучення Вимкніть свій мобільник, щоб не встигло статися коротке замикання.

Порада

Якщо телефон заряджався в момент падіння в воду, не намагайтеся дістати його голими руками.

Як би ви не злякалися, не панікуйте. Необдумані дії можуть назавжди погубити телефон і завдати шкоди здоров'ю. Якщо мобільник впав у воду і при цьому заряджається від мережі, при спробі вилучення вас може вдарити струмом. Вода — найкращий провідник для електрики. Потрібно знеструмити всю квартиру, щоб уникнути отримання електричного удару. Здоров'я і життя не стоять врятованого приладу. При вилученні намагайтеся не натискати на кнопки і перемикачі.

Чого не можна робити, якщо телефон впав у воду, і як врятувати гаджет?

Порядок дій під час рятування сенсорного і кнопкового апарату

Відразу після вилучення пристрою промокніть його сухими серветками або сухим рушником. Потім потрібно зняти задню панель і вийняти акумулятор. Деякі сучасні сенсорні пристрої мають цілісний корпус, і без наявності спеціальних викруток задню кришку не зняти. Шанси на їх порятунок трохи менше. У куточку отвори під акумулятор є маленький білий індикатор у формі квадрата або круга. По ньому можна визначити, чи постраждав мобільник від води. Про пошкодження каже рожевий відтінок індикатора.

Вийміть сім-карту. Це допоможе зберегти все або частину контактних номерів. У пристрій повинен надходити максимальну кількість повітря, тому потрібно звільнити всі роз'єми і дістати карту пам'яті. Якщо на екран наклеєна захисна плівка або скло, бажано їх видалити. Все, що можна відкрутити і відкрутити, потрібно зняти. Головне знати, як зібрати сенсорний телефон після просушування.

Цікаве:  Як грамотно почистити принтер Canon для усунення недоліків у пресі

Чого не можна робити, якщо телефон впав у воду, і як врятувати гаджет?

просушка телефону

З'ясувавши, що робити, якщо телефон впав у воду, потрібно знати, як безпечно його просушити. Щоб мобільник знову почав працювати, вологу потрібно не задувати якнайдалі, а, навпаки, видувати з корпусу. Це можна зробити за допомогою пилососа з вузькою насадкою. Увімкніть найслабший режим і продуйте кожен отвір і кожну зняту деталь протягом 10 хвилин. Після висмоктування вологи шанс, що телефон знову буде працювати, дуже великий. Головне не притуляти трубку пилососа впритул до роз'ємів, дотримуйтеся дистанції в один сантиметр.

Ще один вірний спосіб врятувати кнопковий або сенсорний телефон — помістити його в рисову крупу. Рис здорово вбирає вологу, що дає шанси на «одужання» вашого мобільника. Краще підійде спеціальний абсорбуючий матеріал, який знаходиться в маленьких пакетиках в коробках із взуттям або шкіряних сумках. Висипати вміст в контейнер і помістіть в нього мобільник на 48 годин. Якщо він не включається через зазначений час, спробуйте його зарядити (можливо, він просто розрядився). Якщо телефон все-таки відмовляється працювати, зверніться в сервісний центр.

Чого не можна робити, якщо телефон впав у воду, і як врятувати гаджет?

Фен для сушки телефону використовувати не можна!

Помилки під час рятування мобільного пристрою

Багато хто відразу хапаються за фен і починають дути гарячим потоком повітря в усі отвори, на кнопки або просто на сенсорний екран. Після такої сушки пристрій може перестати працювати назавжди.

Чому не можна використовувати фен

Поради користувачам мобільних пристроїв

Не поспішайте і міркуйте тверезо. Якщо ваш улюблений телефон впав у воду, потрібно діяти максимально швидко і розважливо. Чим швидше ви позбудетеся від зайвої вологи, тим менше шанс, що вода проникне під сенсорний екран або добереться до внутрішніх елементів телефону, викликавши подальшу корозію. Якщо чітко слідувати всім перерахованим радам, ваш телефон знову буде працювати.

У магазинах з мобільними пристроями продаються спеціальні мішечки для сушки техніки. Кожному власнику мобільного телефону, камери, плеєра або планшета не завадило б мати вдома парочку цих чудо-пакетиків. Відгуки користувачів підтверджують, що вони максимально швидко і якісно вбирають зайву вологу.

https://youtube.com/watch?v=NSNs-tkriQ

Корисні матеріали

Close