Чому посудомийна машина погано сушить посуд?

Акуратну господиню дратує навіть невеликий безлад на кухні, а якщо посудомийна машина не сушить посуд, у неї може початися справжня істерика. Непросохлі краплі перетворюються в плями і розводи, замість сяючого чистотою сервізу на стіл доводиться ставити тьмяні тарілки з білявими податком. Щоб не червоніти перед гостями, потрібно брати рушник і перетирати кожен прилад. Не займайтеся каторжною працею, краще спробуйте розібратися в причинах несправності й усунути її.

Чому посудомийна машина погано сушить посуд?

Помилки при покупці

Ви встановили будинку нову недорогу машину, перший раз запустили її — і вся радість від покупки пропала. Посуд чиста, але вона недосохла. Якщо з тарілок не докладе справжній дощ, а залишилися тільки невеликі краплі, не поспішайте пред'являти претензії магазину або вимагати гарантійного ремонту. Подивіться в паспорт виробу — яка сушка там вказана? Є 2 варіанти:

  1. турбосушка;
  2. конденсаційний тип.

Якщо побачили другий варіант — ви самі неправильно вибрали посудомийку. Таку конструкцію має більшість виробів, вони більш прості і дешеві у виготовленні, тому продаються за невисокою ціною. Під впливом тепла вода випаровується з посуду, але всередині машини залишається вологе повітря. Коли пристрій починає остигати, рідина конденсується і на його стінках, і на тарілках.

З цією проблемою кожна господиня бореться по-своєму. Деякі чатують, коли закінчиться сушка, і відразу відкривають дверцята, щоб пара не залишався всередині. Є рекомендації виймати посуд якомога швидше, тільки постарайтеся не обпекти при цьому руки. Якщо ж, відкривши люк, ви побачите повністю мокру або погано відмиту посуд, вимагайте заміни машини, вона бракована.

Порада

Щоб не потрапляти в подібну ситуацію, перед покупкою будь-якої побутової техніки прочитайте опису та відгуки про різних марках.

Чому посудомийна машина погано сушить посуд?

Якщо машина стала погано сушити

Все було добре, але раптом машина стала погано сушити посуд. Якщо ваша посудомийка обладнана турбосушка і непогано відмиває бруд, швидше за все, не працює вентилятор. Якщо посуд брудна і мокра, можна припустити, що причина в поганому нагріванні. У цій несправності є кілька основних причин:

  • не працює реле управління;
  • не гріє тен;
  • зламався термодатчик.

Всі ці несправності досить серйозні. Якщо ви поняття не маєте про будову механізмів і вмієте тільки натискати кнопки, краще відразу запросити фахівця. У кращому випадку ви по звуку визначте, що не працює вентилятор, але навіть знайти його всередині машини буде проблемою. Коли дилетант розбирає складний апарат, зазвичай в результаті виходить гора деталей. Механік, побачивши сліди вашої некомпетентності, відразу підвищить ціну ремонту.

Порада

Ні в якому разі не намагайтеся самі відремонтувати машину, у якої не закінчився термін гарантії. Можливо, поломка настільки серйозна, що потрібно міняти весь пристрій. Якщо ви пробували щось робити самостійно, гарантія перестане діяти.

При виході з ладу тена його потрібно замінити на новий. Коли необхідна заміна реле, невміла господиня зможе знайти його всередині дверцята, але для заміни потрібно навик роботи з паяльником. При поломці вентилятора потрібно розібрати майже весь пристрій. Тільки людина, знайомий з ремонтом побутового електрообладнання, зможе знайти і продіагностувати ці деталі.
Чому посудомийна машина погано сушить посуд?
Єдине, що зможе зробити незнайомий з технікою дилетант, — поміняти термодатчик, якщо ви впевнені, що причина саме в ньому. Для заміни покладіть машину на бік, відкрутіть піддон і вийміть прилад з камери скидання води. Вийміть з нього дроти і встановіть новий датчик. Тепер включите машину і понад, що вона почне працювати.

Цікаве:  Що таке аерогриль і як вибрати гідну модель?

Побутова техніка іноді виходить з ладу. Коли посудомийка перестала сушити посуд, а ви не можете зрозуміти, в чому справа, не впадайте в паніку. Зверніться до фахівця і дізнайтеся вартість ремонту. Якщо вам здасться, що ціна занадто велика, зверніться до іншого майстра. За пару днів все буде в порядку, і тарілки знову стануть сухими і чистими.

https://youtube.com/watch?v=qeMaStQM07

Корисні матеріали

Close