Чому пральна машина набирає воду і відразу ж зливає її

Трапляється, що незамінна домашня «помічниця» начебто нормально відпрацьовує режими, але насторожує те, що пральна машина набирає воду і відразу зливає. Причина такої роботи часто криється в неправильному підключенні її до каналізації. Якщо установка виконана правильно, то треба шукати несправність в блоках, що відповідають за наповнення бака рідиною.

Чому пральна машина набирає воду і відразу ж зливає її

Чому необхідно негайно вживати заходів при даній несправності

Якщо під час роботи пральна машина набирає воду і відразу зливає, то це не можна не помітити. Цикл прання сильно затягується і безперервно чується дзюрчання зливається в каналізацію води. В такому випадку необхідно терміново вживати заходів.

Безперервно ллється через машинку вода збільшить її витрата. А моментально вимиває порошок не зможе випрати білизну і його доведеться перепирати, що додатково збільшить рахунки за воду і електроенергію, а також — витрати на засіб для прання. Але, виявляється, це не головні неприємності, які можуть чекати господарів, якщо залишити цю проблему на «потім».

Чому пральна машина набирає воду і відразу ж зливає її

Якщо машинка постійно заливає і зливає воду, то це призведе до передчасного зносу її вузлів. Так, наприклад, ТЕН буде постійно включений, тому що йому доведеться підігрівати холодну рідину, безперервно надходить в бак. Тому необхідно з'ясувати, в чому причина такої несправності і якомога швидше усунути її.

Причина несправності, з якої можна впоратися самостійно

Однією з причин, чому пральна машинка постійно зливає воду, може бути неправильне підключення до каналізації. Найчастіше така проблема виникає при установці нової техніки.

Якщо зливний шланг по всій довжині розташований нижче бака, то вода поступово самопливом «тікає» в каналізацію. Рівень води падає, спрацьовує датчик, і машинка заливає відсутній обсяг. У зв'язку з тим, що вода продовжує йти, автоматика постійно набирає нові порції води.

Щоб цього не відбувалося, якась частина зливного шланга повинна бути піднята на 50 — 60 см від підлоги, тобто вище рівня води в баку. Для цього слід:

  • Прокласти шланг «петлею» на штатних кріпильних пральної машини, розташованих на задній стінці, а решту можна укласти на підлозі і підключить до каналізації в зручному місці. Такими кріпленнями обладнані більшість пральних машин (Бош, Самсунг, Ардо, Індезіт, Арістон і багато інших).
  • При зливі в ванну або раковину, простежити, щоб якась частина зливу пролягала на потрібній висоті.
  • Причиною того, що «помічниця» постійно зливає воду, може бути частково забита або вузька загальнобудинкових каналізація. При зливі води на розташованих нижче поверхах, вона може повністю заповнюватися, при цьому вище створюється розрядження (знижений тиск). В цьому випадку, воду може затягувати з бака в каналізацію. Для вирішення даної проблеми необхідно або помістити слив в раковину, або в ванну.
Цікаве:  Чому з'являється сильна вібрація пральної машини при віджиманні і як з цим боротися?

Є спеціальні клапани, які встановлюються на зливному шлангу. Вони створюють ефект сифона і перешкоджають відсмоктуванню води з бака.

Можна, звичайно, зробити невеликий отвір в місці підключення зливного шланга, через яке буде зніматися розрядження, але через нього ж в квартиру буде проходити дуже неприємний запах.

Чому пральна машина набирає воду і відразу ж зливає її

Якщо неможливо побачити розташування зливу (заважає меблі або предмети), то можна легко протестувати машинку. Для цього треба:

  1. Запустити будь-яку програму прання.
  2. Почекати, поки набереться вода, включити «Злив» і натиснути кнопку «ПАУЗА».
  3. Простежити за рівнем води.

Якщо рівень знижується, а в зливі чутно характерне дзюрчання, значить, є проблеми з підключенням.

Інші причини постійного зливу води

Якщо пральна машинка тривалий час працювала нормально, а потім з'явилися проблеми зі зливом, то це, швидше за все, означає вихід з ладу одного з пристроїв.

впускний клапан

Можливо, зламався впускний клапан, який встановлено відразу за заливним патрубком. В цьому випадку, вода буде надходити в бак без зупинки. Коли її рівень перевищить потрібну величину, спрацює датчик (прессостат) і пральна машинка зливає надлишки. Але так як клапан не спрацьовує і безперервно заливає воду, автоматика буде періодично включати слив.

Чому пральна машина набирає воду і відразу ж зливає її

При даній несправності постійно чути характерний шум, який лунає, коли машина набирає воду. Крім цього, слив працює не постійно і чутно, як вмикається і вимикається зливний насос. Відповідно, дзюрчання надходить в каналізацію води також чутно не постійно, а лише під час роботи насоса.

Відремонтувати впускний клапан неможливо, він вимагає заміни. Зробити це самостійно складно, тому краще звернутися за допомогою до фахівців.

прессостат

Ця невелика деталь здійснює контроль рівня рідини в баку. Інформація передається платі, яка в потрібний момент перекриває клапан. Якщо прессостат виходить з ладу, то машинка постійно набирає воду. Злив при переповненні автоматично не включається. Тому після заповнення бака рідина почне зливатися в каналізацію самопливом.

Чому пральна машина набирає воду і відразу ж зливає її

Якщо напір досить сильний, то велика ймовірність затоплення своєї квартири, а також житла сусідів знизу. Тому, якщо пральна машинка постійно набирає воду і її рівень в баку явно вище норми, треба відразу ж вимкнути живлення, примусово злити воду і вирішувати питання по ремонту техніки.

Експлуатувати свою незамінну «помічницю», якщо вона постійно набирає і відразу зливає воду, ні в якому разі не можна. Тому, що рано чи пізно це призведе до серйозних поломок агрегатів пральної машинки. А якщо не спрацює захист від переповнення бака, то вода заллє квартиру. Тому при виявленні такої несправності краще відразу вжити заходів щодо її усунення. Це забезпечить роботу техніки на довгий час і збереже сімейні фінанси.

Цікаве:  Навіщо в квартирі потрібен зволожувач повітря? Переваги та недоліки сучасних приладів

https://youtube.com/watch?v=Sjov9ePrR4g

Корисні матеріали

Close