Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

Без пральної машини-автомата сучасній людині вже не обійтися. Побутовий прилад заощаджує сили і час, який можна присвятити спілкуванню з близькими людьми. Але ось трапилася неприємність — пральна машина не зливає воду! Це часта поломка, яка, тим не менш, ставить в тупик і псує настрій. Панікувати не варто — за ознаками несправності треба спробувати виявити можливу причину і спробувати усунути її самостійно.

Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

Чому немає зливу води?

Злив забрудненої води після основного етапу прання або полоскання проходить таким чином: вода з барабана по випускного патрубка під дією крильчатки випускного насоса надходить у випускний фільтр (деталь потрібна для запобігання попадання в шланг великих фрагментів, що з'явилися в процесі прання, — відірвалися гудзиків, монет з кишень). Пройшовши через фільтр, вода по зливному шлангу тече в каналізацію. Зливний насос управляється електронною платою.

Пральна машина не зливає воду
Насос працює, вода не зливається Насос працює з перервами Насос не працює, вода не зливається
Засмічений патрубок бака
Засмічений шланг зливу
засмічений фільтр
Зламана крильчатка насоса
Збій програми в платі
Поганий контакт проводів від плати до насоса
Несправний двигун насоса
Пошкоджені дроти живлення насоса

Таким чином, вода може не зливатися з причин несправності різних елементів:

 • шланга зливу;
 • випускного фільтра:
 • крильчатки помпи;
 • двигуна насоса;
 • випускного патрубка.
 • електронної плати.

Причини поломки можуть проявлятися по-різному, наприклад:

 • етап зливу відбувається повільніше, ніж зазвичай, можливо появи збоїв програм прання;
 • програма припиняє виконання на моменті зливу;
 • несправність виникає періодично — при деяких праннях благополучно завершується;
 • при працюючому насосі вода не зливається.

Перша допомога машині

Деякі несправності, при яких машина не зливає воду, можна виявити і усунути без розтину корпусу.

Якщо пральна машина знаходиться на гарантії, без втрати зобов'язань виробника та продавця дозволяється тільки перевірити зливний шланг і очистити зливний фільтр. Розтин корпусу приладу залишить вас без безкоштовного ремонту на весь гарантійний термін.

Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

Збій плати управління

У тому випадку, коли неправильно виконуються режими прання, процеси зупиняються на якомусь етапі або режими некоректно змінюють один одного, можлива причина — збій в роботі електронної плати. Збій, як правило, відбувається внаслідок перепадів напруги в мережі, що відбулися після включення режиму прання. Такі перепади не рідкість в будинках старої споруди.

Цікаве:  Заміна датчиків рівня води в пральних машинах після перевірки

Машину відключають від мережі, вийнявши вилку з розетки, і витримують 10-15 секунд без підключеного харчування. За цей час розрядяться конденсатори в електричній схемі і на платі управління. Програма «обнулится», і можна буде заново включити повторне прання. Апарат включають в мережу і намагаються запустити прання. Якщо ці дії не дали результату, продовжують шукати причини.

Перед перевірками необхідно злити воду вручну.

Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

Як злити воду з пральної машини?

Як злити з пральної машини залишки води, обов'язково має бути розказано в інструкції по експлуатації.

Фільтр і трубка аварійного зливу води, як правило, знаходиться в нижній частині на передній панелі пральної машини. Місце установки може бути замасковано відкидною кришкою. Для доступу до фільтру і аварійного зливу кришку відкривають за допомогою плоскої викрутки або кінчика ножа. У деяких приладах кришка відсутня і доступ можливий безпосередньо з передньої панелі.

Конструкції кришок і механізм їх відкривання відрізняються на різних моделях побутового приладу. Для виключення поломок не можна прикладати зайву фізичну силу. Як відкрити кришку на пральній машині, уточнюють в інструкції по експлуатації.

Для зливу води під кришкою може знаходитися невеликий відрізок шланга. В інших моделях відповідну по діаметру трубку підключають до спеціального штуцера на корпусі фільтра. Необхідно уточнити інформацію про правила аварійного зливу в інструкції до виробу.

Підставивши ємність з невисокими бортиками, зливають рідину з бака.

Після того як вода злита, невелика її кількість залишається в шлангах — для усунення її витікання необхідно використовувати суху ганчір'я.

Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

Перевірка зливного шланга

Наступним поширеними причинами несправності бувають:

 • засмічення зливного шланга;
 • перегин або перекручування шланга.

Перегини усувають випрямленням трубки.

Засмічення усувають, від'єднавши шланг і промивши його струменем води. Якщо це не допомогло, для чищення використовують відрізок гнучкої пружною дроту. Діяти потрібно обережно, щоб не пошкодити стінки шланга.

Запасний шланг завжди можна підібрати в магазині. Для цього необхідно взяти з собою відрізок старого.

Що робити, якщо несправність не визначена? Продовжувати пошук.

Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

засмічення фільтра

Зазвичай фільтруюча сітка відділяється від корпусу обертанням проти годинникової стрілки, але в цілях недопущення поломки інформацію перевіряють у інструкції до пральної машини.

Для зручності зняття можна використовувати плоскогубці. Знявши фільтруючий елемент, оцінюють, чи можливий засмічення від наявного там сміття, проводять очистку і встановлюють фільтр на місце.

Необхідно перевіряти стан фільтра, не чекаючи поломок. Своєчасне видалення засмічення не дасть з'явитися неприємного запаху з машини.

У деяких моделях через отвір в корпусі фільтра можна проконтролювати стан крильчатки насоса.

Цікаве:  Як самостійно почистити домашній кондиціонер?

Перевірки з частковим розбиранням

Знявши задню кришку, можна виявити несправності насоса і електропроводки пральної машини.

Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

Перевірка проводів харчування помпи

Цілісність проводів перевіряють мультиметром, встановивши межу вимірювань опору в положення «Ом». Провід необхідно відключити від плати і помпи. Показання, відмінні від «0», говорять про необхідність заміни або відновлення контактів.

Інший спосіб — використання викрутки з функцією перевірки опору. У цьому випадку індикатор повинен загорітися.

«Стрибки» показань приладу при згинанні проводів свідчать про внутрішні обривах. У цьому випадку від вібрації під час прання дроти замикаються або розмикаються, викликаючи перебої в роботі насоса.

Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

Перевірка крильчатки

У пральних машин «Індезіт», Bosch, LG та інших блок крильчатки виготовлений таким чином, що його можна змінити, від'єднавши від електродвигуна.

Знявши помпу з пральної машини, викруткою відкручують гвинти кріплення і роз'єднують деталі помпи.

Лопаті вала повинні бути в справному стані. Відсутність або поломка однієї з лопатей тягне за собою заміну всієї деталі.

Вал помпи повинен вільно обертатися в підшипнику. При необхідності замінюють підшипник, якщо зробити це дозволяє конструкція.

Причиною заклинювання помпи можуть служити відрізки ниток, шматочки тканини, волосся, намотав на вал помпи. У цьому випадку проводять очистку та перевірку працездатності.

Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

Перевірка електродвигуна насоса

Несправність двигуна помпи, як правило, висвічується у вигляді коду помилки на екрані блоку управління. Перевірити моторчик можна самостійно мультиметром.

Перед початком вимірювань подумайте, чи є у вас навички в проведенні електричних вимірювань і чи зможете ви правильно ідентифікувати отримані результати.

Для цього від'єднують електричні дроти. Мультиметром в режимі вимірювання опору проводять перевірку. Якщо прилад показав «1» — це свідчення обриву обмоток двигуна. «0» — говорить про коротке замикання. В обох випадках двигун підлягає заміні. Про правильній роботі кажуть що відрізняються від «0» і «1» (або «∞») показання приладу. Все залежить від обраного межі вимірювань, працездатності мультиметра і його елементів живлення.

Перевірка помпи пральної машини при наявності навичок поводження з інструментом і електровимірювальними приладами не представляє великих складнощів.

Усунення невеликих несправностей самостійно допоможе заощадити сімейний бюджет. Ремонт під час перебування машини на гарантії або в разі складних несправностей, які не вдалося встановити достовірно, краще доручити працівникам спеціалізованих організацій.

https://youtube.com/watch?v=ThTD068vxy

Корисні матеріали

Close