Чому пральна машинка стала безперервно набирати воду в процесі прання?

Сучасна побутова техніка не застрахована від різного роду поломок, які доставляють її користувачам безліч турбот. Наприклад, якщо ви помітили, що ваша пральна машинка постійно набирає воду під час прання, то напевно зрозумієте, що з нею щось не так, і захочете вжити заходів для вирішення проблеми. І дійсно, тягнути з ремонтом в даній ситуації — велика марнотратство, якщо врахувати, як багато води буде йти, а також ціни на послуги водоканалу. Перше, що одразу спадає на думку більшості людей, — це звернутися до майстра по ремонту побутової техніки. Але таке рішення не завжди є кращим, так як іноді можна все виправити власними силами. Це буде залежати від характеру виниклої несправності.

Чому пральна машинка стала безперервно набирати воду в процесі прання?

причини

Якщо говорити в загальному, то є три основні причини того, чому пральна машинка-автомат постійно набирає і випускає воду, коли стирає.

  1. Неправильне підключення зливного шланга до каналізації.
  2. Вихід з ладу заливного або випускного клапана.
  3. Несправність, пов'язана з датчиком, який контролює рівень рідини, яка набирається в машинку.

Але навряд чи вам чимось буде корисний Наведений вище сухий перелік причин, якими може бути обумовлена ​​ненормальна робота прального агрегату. Тому варто докладніше дізнатися, яким чином згадані несправності впливають на те, що машинка-автомат безперервно набирає і спускає робочу рідину.

Вважається, що пристрій правильно підключено до каналізаційної системи, коли зливний шланг з'єднаний з нею не безпосередньо, а через сифон, і його кінець закріплений вище робочого барабана агрегату, тобто на висоті близько 60 см від підлоги. Як правило, якщо шланг опущений прямо в каналізацію, робочий резервуар в пральній машині при її запуску постійно набирається і звільняється. Дана проблема зазвичай виявляється відразу після установки нового, недавно придбаного пристрою. Можливо, при підключенні шланга керувалися принципом «чим простіше, тим краще» і проігнорували певні вимоги інструкції з експлуатації.

Що стосується заливного та випускного клапанів, то їх несправність зазвичай пов'язана з встановленим всередині них електромагнітним затвором. Цим механізмом керує наявна в пральній машині електронна система управління. Вона ініціює подачу напруги на котушку, яка втягує в себе магнітний шток, тим самим впливаючи на мембрану, що відкриває отвір клапана. Коли заливка або випуск води закінчені, харчування котушки відключається, і пружина повертає мембрану на колишнє місце, закриваючи отвір. Суть несправності клапана може полягати в тому, що:

  • згоріла котушка,
  • втратила еластичність мембрана,
  • стала слабшою пружина.
Цікаве:  Як грамотно почистити принтер Canon для усунення недоліків у пресі

Якщо ослабла пружина або зіпсувалася мембрана заливного клапана, то пральна машина навіть у вимкненому стані буде постійно наповнюватися.

Датчик рівня заповнення робочого резервуара в пральній машині називають пресостатом. Він реагує на зміну тиску в системі і передає сигнал в центр управління, який включає або вимикає подачу і злив рідини. Прессостат може передавати в «мозок» агрегату неправильні сигнали, якщо у внутрішній гідроціркуляціонной системі машинки виник засмічення, що впливає на показники тиску. Той же результат може бути, якщо порушена герметичність — наприклад, з'явилася тріщина в трубці, поєднаної з пресостатом.

Чому пральна машинка стала безперервно набирати воду в процесі прання?

Що можна зробити в тому чи іншому випадку?

В першу чергу потрібно переконатися в правильності підключення зливного шланга, якщо ви не самі встановлювали машинку. Іноді це зробити важко, так як вільного огляду гідрокоммунікацій може заважати різного роду меблі та інші предмети інтер'єру. Але в цьому випадку не обов'язково відсувати тумбочки і столи або розбирати перегородку, за якою знаходяться каналізаційні труби.

Можна просто виконати наступні дії.

  • Увімкніть пральну машину, і нехай вона набирає воду.
  • Коли барабан наповниться, переведіть пристрій на слив.
  • В середині операції призупините її, задавши режим паузи.
  • Простежте за подальшим поведінкою рідини в барабані.

Якщо ви помітили, що вона продовжує постійно спадати, то значить, шланг підключений неправильно. Якщо ж рівень залишився незмінним, то причина криється в клапані або Пресостати.

Перевірити зливний клапан також не складає великих труднощів. Його клеми потрібно звільнити від проводів і підключити до них 220 V від стороннього джерела живлення. Якщо клапан справний, то ви почуєте клацання, після якого з зливної труби поллється вода.

Порада

Врахуйте, що перед початком такої перевірки рідина спочатку набирається в машинку, щоб було що випускати. І відразу приготуйте ємність для зливу.

Якщо нічого не сталося, то, швидше за все, згоріла котушка, і клапан потрібно замінити. Заміну даної деталі доведеться виконати і тоді, коли прийшли в непридатність мембрана або пружина. Про їх несправності буде свідчити те, що вода буде постійно сочиться через зливний клапан, навіть якщо пральна машина вимкнена.

Перевірити роботу прессостата можна, звільнивши його від що йде до нього трубки і відкрутивши утримує його кріплення. Якщо ви подує всередину, то про справність деталі будуть свідчити клацання знаходиться в ній вимикача.

Порада

Дуйте в прессостат не дуже сильно, так як можете його зіпсувати.

Перевірте також взаємодіє з датчиком шланг на наявність тріщин, проколів або засмічень. Якщо виявилося, що сама деталь або пов'язаний з нею шланг потребують заміни, то зверніться в сервіс по ремонту побутової техніки і придбайте нову запчастину. Її заміна не вимагає особливого досвіду або великих зусиль. А виправивши вчасно машинку, ви уникнете передчасний вихід з ладу нагрівального елементу і не постраждаєте у фінансовому відношенні, витрачаючи багато води і порошку.

Цікаве:  Призначення і правила використання чохла для пральної машини

https://youtube.com/watch?v=Sjov9ePrR4

Корисні матеріали

Close