Чому вважається, що їжу в мікрохвильовці розігрівати шкідливо?

Незважаючи на очевидні переваги використання в господарстві мікрохвильовій печі, деякі люди і сьогодні вважають за краще обходитися без зручного пристосування. Найчастіше вони мотивують це тим, що за даними вчених використовувати прилад в повсякденному житті шкідливо.

Чому вважається, що їжу в мікрохвильовці розігрівати шкідливо?

Результати досліджень свідчать про цілу низку негативних моментів: в мікрохвильовці не можна ні готувати їжу, ні розігрівати її, навіть просте об'єднання кількох людини поруч з приладом може спровокувати розвиток патологій в організмі. У відповідь на це прихильники побутової техніки наводять свої аргументи, тому суперечки не вщухають вже багато років.

Факти, що вказують на шкоду підходу

Щоб зрозуміти, чому багато фахівців вважають, що підігрівати їжу і готувати напівфабрикати в мікрохвильовці не можна, не обов'язково бути фізиком чи інженером. Можна просто ознайомитися з результатами численних досліджень, трактування яких будуть зрозумілі кожному:

Чому вважається, що їжу в мікрохвильовці розігрівати шкідливо?

  • Мікрохвилі змінюють полярність кожної молекули продукту, що супроводжується її деформацією. Це викликає зміну структури амінокислот, що приводить до утворення їх нових токсичних форм, що безперечно шкідливо для організму.
  • Дослідники неодноразово проводили досліди з використанням добровольців. Одній групі людей можна було вживати в їжу тільки свіжі, пастеризовані або розморожені природним способом продукти. Інша група вживала точно таку ж їжу, але оброблену в мікрохвильовці. Через якийсь час всі учасники експерименту здали кров. Аналізи показали невтішні результати — у другої групи помітно погіршилася якість крові. Зазначалося підвищення рівня холестерину, зниження гемоглобіну, збільшення кількості лейкоцитів.
  • Ретельно вивчивши їжу, оброблену в мікрохвильовці в тій чи іншій мірі, вчені виявили абсолютно нові формування і з'єднання, нехарактерні для конкретних продуктів, які можна вважати чужорідними, а значить, шкідливими.

Чому вважається, що їжу в мікрохвильовці розігрівати шкідливо?

В результаті досліджень, проведених російськими вченими порівняно недавно, були встановлені наступні негативні моменти:

  • Харчова цінність продуктів після короткострокової або тривалої обробки знижується приблизно в два рази.
  • Навіть короткочасний вплив електромагнітних хвиль на сирі, готові або розморожені фрукти і овочі призводить до утворення в них канцерогенів.
  • Обробка в мікрохвильовці молока, зернових і м'яса теж не проходить до продуктів безслідно. Крім зміни їх структури відбувається формування канцерогенів різного типу.

Якщо оцінити все перерахований факти, стає зрозуміло, чому багато хто виступає проти використання СВЧ-печей. З іншого боку, фахівці стверджують, що дія шкідливих чинників можна якщо не усунути, то хоча б значно знизити.

Цікаве:  Вибираємо прасувальну дошку для парогенератора

Чому вважається, що їжу в мікрохвильовці розігрівати шкідливо?

Як знизити негативний вплив мікрохвильовки на їжу до мінімуму?

Мікрохвильова піч буде не так шкідливо впливати на оточуючих і приготовлену або розігріту їжу, якщо звернути увагу на наступні моменти:

  1. Застосування металевої, керамічної і фарфорового посуду категорично заборонено, всі маніпуляції можна проводити тільки з використанням жароміцного скла. Навіть спеціальні тефлонові ємності насправді не призначені для мікрохвильовки.
  2. Від пластмасових ємностей і поліетиленових деталей краще відмовитися. Подібне сировину під дією високих температур починає вступати в реакцію з поживними речовинами, що приводить до утворення нових хімічних сполук. А їх вплив дуже шкідливо для організму.
  3. Негативний вплив картонних коробок на їжу не доведено, але про всяк випадок і з них напівфабрикати краще виймати перед обробкою в мікрохвильовці.
  4. Хоча виробники й стверджують, що деякі вироби можна розігрівати в герметичних ємностях або упаковках, від такого підходу варто відмовитися. Для печі це дійсно не так шкідливо, а ось структура харчових компонентів зазнає радикальних змін.

Чому вважається, що їжу в мікрохвильовці розігрівати шкідливо?

Порада: Щоб переконатися в справності пристосування, потрібно провести дуже простий експеримент. Беремо свій мобільний телефон, поміщаємо його в камеру і щільно закриваємо дверцята. Після чого дзвонимо на апарат з цієї ж кімнати. Якщо сигнал не проходить, то герметичність пристосування на хорошому рівні. Якщо ж виклик проходить, то таким пристроєм користуватися не можна. Його навіть не рекомендується тримати в будинку в вимкненому вигляді.

Категорично заборонено готувати або розігрівати їжу в печі дітям і вагітним. Їм краще взагалі не перебувати в приміщенні в момент експлуатації пристосування. Лікарі і діагности не стверджують, що саме використання зручного побутового приладу є причиною стрімкого поширення діабету, ожиріння, раку, захворювань серця і судин, але вважають його одним з провокуючих чинників.

Моменти, які говорять на користь застосування СВЧ-печі

Незважаючи на всі перераховані моменти, ніхто не береться однозначно стверджувати про шкоду мікрохвильових печей. Будь-який тип обробки кардинальним чином змінює структуру харчових волокон, навіть такі безпечні підходи, як варіння і обробка парою. Якщо розбиратися у всьому досконально, то звичні для кулінарії підходи також не приносять продуктам нічого, крім шкоди. Прихильники даної теорії не втомлюються нагадувати, що в СВЧ-печі продукти перебувають дуже недовго, що має зберегти в них максимальну кількість корисних компонентів.

Не варто забувати і про те, що деякі компоненти саме після обробки в мікрохвильовці стають більш зручними для засвоєння органами травлення. Виходить, що у напрямку є не тільки небезпечні мінуси, але і корисні плюси. Якщо життя без функціонального пристрою видається занадто клопіткою, то не обов'язково від нього повністю відмовлятися. Його цілком можна застосовувати для проведення термінової обробки компонентів, розігріву їжі при відсутності зайвого часу. Головне, щоб це не стало звичкою, а залишалося одним з варіантів експрес-підходу.

Цікаве:  Що потрібно знати про ультразвукових відлякувачі комарів?

https://youtube.com/watch?v=xF4NMPoiMP

Корисні матеріали

Close