Чому з'являється сильна вібрація пральної машини при віджиманні і як з цим боротися?

При правильній установці пральної машини вібрація під час віджиму мінімальна. Але іноді техніка для прання демонструє абсолютно їй не властиві «акробатичні» трюки, які супроводжуються підвищеним шумом, а іноді стуком і брязкотом. Цьому може бути кілька причин. Всі вони свідчать про неправильну роботу техніки і, якщо їх не усунути, можуть призвести до повної поломки машини.

Чому з'являється сильна вібрація пральної машини при віджиманні і як з цим боротися?

причини

Є кілька проявів проблем з пральною машиною під час віджиму. Найпоширеніший варіант — тряска корпусу, підвищений шум і сильна вібрація задньої і бічних стінок. Ще один — підстрибування під час роботи, коли від статі відривається одна або кілька ніжок. При цьому може відбуватися поступове (за кілька прань) або різке зміщення у бік від місця установки.

Третій різновид — під час обертання барабана в режимі віджимання або прання з'являються звуки тертя металу об метал або брязкіт. В цьому випадку вібрація може бути не дуже великий, проте, такий «симптом» свідчить про те, що пральна машина терміново потребує ремонту.

Причини, чому виникають всі ці проблеми, можуть бути наступні.

 • Знос або погана якість пружин, що підтримують барабан. У першому випадку з часом з'являється сильна вібрація, причому її інтенсивність може наростати поступово, а може збільшитися різко. У другому — проблеми починають проявлятися через кілька місяців після покупки техніки (зустрічається в дешевих моделях китайської зборки).
 • Нерівномірний розподіл білизни в баку. Якщо після рівномірного завантаження вібрація зменшується або машинка не трясеться зовсім, причина саме в цьому.
 • Знос амортизаторів. Це може статися після декількох років експлуатації. Конкретний термін залежить від інтенсивності використання техніки і кількості оборотів барабана. При віджиманні буде чути скрип і стук.
 • Неправильний монтаж. В цьому випадку машина буде стрибати або з'явиться стукіт при першій же серйозній навантаженні.
 • Послабився кріплення противаги або він тріснув. Трапляється тільки при тривалій експлуатації. Про таку поломки свідчить підвищений шум — машинка гримить.
 • Зруйнувалися (проржавіли) підшипники. Перші «симптоми» — металевий скрегіт, потім з'являється сильна вібрація.

Чому з'являється сильна вібрація пральної машини при віджиманні і як з цим боротися?

Болти пральної машини

неправильна установка

Під цю категорію підпадає кілька варіантів:

 • не зняті транспортувальні кріплення;
 • машинка стоїть на нерівній поверхні, не проведена регулювання;
 • слабка основа, на якому встановлена ​​техніка, наприклад дерев'яна підлога;
 • поверхню підлоги слизька.
Цікаве:  Як правильно підключити пральну машину-автомат?

Всі ці причини неправильної роботи машини можна усунути самостійно. Зняти болти можна пі допомогою звичайного гайкового ключа (розмір від 10 до 14) або плоскогубців. Вони знаходяться на задній панелі.

Порада

Зняті болти не варто викидати. Їх потрібно скласти в пакет з документацією. Якщо виникне необхідність в перевезенні — при переїзді або доставці в сервісний центр, — то барабан потрібно обов'язково закріпити цими болтами.

Непідготовлене підставу під машинку стає причиною розбалансування механізму, підвищеної вібрації і «стрибків». Ідеальним є рівний жорсткий підлогу або подіум з гумовим килимком під машину. Якщо ця умова не дотримана, доведеться виправляти ситуацію.

Можна підійти до питання «капітально» і вирівняти підлогу по всій площі ванною або кухні. Але завдання це трудомістка і можна обійтися менш витратними методами. По-перше, потрібно відрегулювати ніжки пральної машини. Це робиться викручуванням / вкручування в корпус. Орієнтуватися при цьому потрібно на будівельний рівень, покладений на корпус.

Після регулювання на ніжки можна надіти гумові насадки або покласти гумовий килимок. Це поліпшить стійкість корпусу. У разі якщо підлога або подіум слизький, на ньому покладена плитка, натуральний або штучний камінь з гладкою поверхнею, це є обов'язковою умовою. Якщо ж підлогу слабкий, наприклад зі старих дерев'яних дощок, без капітальних робіт не обійтися. Інакше прання може закінчитися потопом і поломкою техніки.

Чому з'являється сильна вібрація пральної машини при віджиманні і як з цим боротися?

заміна деталей

Якщо пральна машина коштує рівно, але все одно трясеться при віджиманні, то усунути це можна лише заміною деталей. Кращим варіантом є виклик майстра з сервісного центру. У нього є досвід і в визначенні поломки, і в ремонті машин різних конфігурацій.

Але якщо є досвід роботи з технікою, то заміну можна виконати і самостійно. При цьому потрібно враховувати такі нюанси.

 • Якщо проблема з одним амортизатором, то міняти треба все одно пару.
 • Купуючи запчастини, з'ясовуйте, чи точно вони походять до вашої моделі.
 • Тріснутий противагу потрібно обов'язково міняти, а не намагатися його склеїти.

Чому з'являється сильна вібрація пральної машини при віджиманні і як з цим боротися?

заміна амортизаторів

Для заміни зношених амортизаторів потрібно виконати наступні дії.

 1. Зняти задню або передню стінку (залежить від моделі).
 2. Відкрутити нижній кріплення амортизатора.
 3. Виконати перевірку демпфера: рукою стискати і розтискати його. Якщо хід легкий — амортизатори потрібно міняти.
 4. Від'єднати амортизатор від бака, знявши кріпильний штир або розкрутивши болт.
 5. Подивитися маркування знятої деталі та придбати аналогічну.
 6. Виконати всі дії в зворотному порядку.
 7. Протестувати роботу пральної машинки.

Порада

Якщо в якості кріплення використовується штир, його можна вийняти, проштовхуючи і одночасно натискаючи на засувку.

Чому з'являється сильна вібрація пральної машини при віджиманні і як з цим боротися?

Чому так багато проблем з'являється при віджиманні?

Під час віджиму пральна машина працює в самому напруженому режимі. Високі обороти барабана — це свого роду стресова ситуація для техніки. Це і є відповіддю на питання, чому найменші неполадки в механізмі проявляються на цьому етапі.

Цікаве:  Чи можна встановити холодильник на балконі?

Іноді господині вважають, що якщо машина вібрує при віджиманні, то досить не включати цей режим. Але викручування мокрого білизни руками не врятує ситуацію, і через деякий час поломку все одно доведеться усувати. Мало того, зношена деталь, що не замінена вчасно, може стати причиною ще більш серйозних поломок. Почувши шуми — скрегіт, скрип, стук, або посилену вібрацію, — потрібно відразу зайнятися вирішенням цієї проблеми.

Чому з'являється сильна вібрація пральної машини при віджиманні і як з цим боротися?

Як підвищити термін експлуатації машинки?

Щоб проблеми з вібрацією пральної машинки не виникали зовсім або, принаймні, з'явилися як можна пізніше, потрібно при пранні виконувати кілька простих умов:

 • Закладати речі в розправленому вигляді, а не стопкою або одним грудкою. При правильній закладці машинка розподілить білизну рівномірно по барабану, а це дозволить уникнути вібрації.
 • Дотримуватися норм закладки. Причому погано прати і занадто великий, і занадто маленький обсяг. При малій кількості речей обов'язково натискати кнопку половинного завантаження (значок ½).
 • Чи не встановлювати занадто великі обороти віджиму. Для більшості речей достатньо сушки при 800 обертах.

Виконання цих рекомендацій продовжить термін експлуатації електричної помічниці — пральної машини — без раптових поломок.

https://youtube.com/watch?v=0pLO6jYgwK

Корисні матеріали

Close