Де і як потрібно зберігати хліб?

Відповідаючи на питання, як зберігати хліб, більшість людей відповідають, що в хлібниці. Якщо на цьому знання закінчуються, то не варто дивуватися швидкої псування хлібобулочних виробів і стрімкого зниження їх смакових показників. Практика показує, що, дотримуючись простих правил, можна на кілька днів зберегти продукт в його первісному вигляді.

Де і як потрібно зберігати хліб?

Не варто забувати і про те, що на думку дієтологів не свіжий, а саме відлежатися протягом пари днів хліб вважається найбільш корисним. Він позбавляється від всіх речовин, що залишилися після процесу бродіння, злегка змінює свою текстуру. Дане правило діє тільки при створенні сприятливих умов для зберігання продукту.

Основні правила по зберіганню хліба

Для підтримки високої якості хлібобулочних виробів протягом декількох днів, важливо пам'ятати про наступні моменти:

 1. Теплий хліб заборонено упаковувати, необхідно дочекатися, поки він охолоне. В іншому випадку середовище навколо продукту наповниться вологою, що є причиною швидкого появи цвілі.
 2. Тримати хліб в холодильнику категорично заборонено. Вологість свіжої випічки становить близько 50%, а умови холодильної камери такі, що волога в ній випаровується прискореними темпами. Це призводить до висихання хлібобулочних виробів, втрати смаку і аромату. Виходить, що хліб, який багато традиційно зберігають в холодильнику, не замерзає, а стрімко черствіє.
 3. Батони з борошна різного ґатунку потрібно зберігати окремо. У кожного з них своя мікрофлора, причому одна завжди негативно впливає на іншу. В результаті відбувається змішання запахів і швидка псування продуктів.
 4. Незважаючи на те, що хліб прийнято різати з кінця, оптимальним варіантом є протилежний підхід — з середини. Якщо спочатку розрізати будь-який різновид хлібобулочних виробів по центру і відрізати шматки таким чином, а при зберіганні щільно притискати зрізи, можна значно продовжити термін придатності харчового компонента.

Де і як потрібно зберігати хліб?

Дотримання простих правил не тільки дає можливість більш тривалий час насолоджуватися приємним смаком продукту, але і знижує ризик харчового отруєння або появи цвілі на хлібі.

Де і як найкраще зберігати хлібобулочні вироби?

Правильне зберігання хліба — це не просто складування свіжої продукції в хлібниці. Фахівці пропонують розглянути наступні варіанти підходу до організації питання:

 • У тканини. У домашніх умовах можна застосовувати полотнину або відріз лляного полотна. Просто загортаємо в нього хліб, тоді його свіжість вдасться зберегти на тиждень. Якщо через цей час продукт з групи хлібобулочних виробів і зачерствіє, смаку і корисних компонентів він не втратить.

Порада: Тканина не потрібно міняти кожен раз, її потрібно тільки час від часу прати. Використовувати при цьому промені господарське мило, але ніяк не пральні порошки з сильним ароматом. Навіть якщо запах не буде виходити від тканини, на якості хліба це обов'язково позначиться.

Де і як потрібно зберігати хліб?

 • У пакеті з поліетилену. Даний метод застосовується для хлібобулочних виробів, які не потрібно зберігати більше 4-5 днів. Головне, простежити, щоб на стінках пакета не накопичувався конденсат. Для профілактики в матеріалі можна зробити кілька отворів.
 • У пакеті з паперу. Оптимальний варіант для любителів продукції з хрусткою скоринкою. В крайньому випадку допускається застосування щільного паперу, але без слідів фарби. Паперові рушники при даному підході не підійдуть! Всупереч поширеній думці багатьох господинь, папір не попереджає випаровування вологи, тому в холодильнику такі згортки зберігати не можна.
Цікаве:  Правила зберігання солоного сала в холодильнику

Де і як потрібно зберігати хліб?

 • У спеціальному мішку. Сьогодні в господарських магазинах пропонують багатошарові мішечки, здатні забезпечити хлібу максимально комфортні умови. Навіть через кілька днів перебування в такій упаковці свіжість і приємний аромат хлібобулочних виробів зберігається в повному обсязі.

Де і як потрібно зберігати хліб?

 • У морозилці. Незважаючи на те, що в холодильнику хліб тримати заборонено, використовувати з цією метою морозилку дуже навіть можна. Якщо довести температуру в камері до показника в -18ºС, то виріб збереже свої властивості до півроку. Розморожується такий продукт при кімнатній температурі протягом декількох годин. Для прискорення процесу допускається застосування мікрохвильовки або духової шафи. Негативний момент тут тільки один — такий хліб дуже швидко черствіє, тому перед обробкою батон краще порційно нарізати і обернути в фольгу кожен шматочок.
 • У хлібниці. Як це не дивно, не найвдаліший спосіб зберігання випічки. Продукт буде залишатися в первісному вигляді лише кілька днів, для вірності народний поголос рекомендує помістити в ємність відкриту сільничку, половинку картоплини, шматочок цукру або яблуко. Хлібниця повинна бути герметичною, краще поставити її в теплому сухому місці. Найкраще використовувати дерев'яний виріб, огорнуте лляним полотном. Варто звернути увагу на конструкцію з берести, вона володіє природними антисептичними властивостями.

Де і як потрібно зберігати хліб?

 • У зміненій формі. Приготування сухарів — це теж спосіб зберігання хліба. Причому н обов'язково вживати продукт в їжу в даному виді, при необхідності його розпарюють на водяній бані.

Навіть перераховані підходи не завжди гарантують потрібний результат. Якщо Ви маєте певні підозри з приводу якості продукту, його необхідно негайно викинути, а не намагатися зчистити цвіль і продовжити термін його зберігання.

https://youtube.com/watch?v=G6-w02WIc40

Корисні матеріали

Close