ДОБРЕ висимо. Тонкощі монтажу навісних конструкцій на ПГП

ДОБРЕ висимо.  Тонкощі монтажу навісних конструкцій на ПГП

Найбільш поширені питання, які отримують технічні фахівці Волма від споживачів, пов'язані з монтажем шаф, полиць, телевізорів та іншого навісного обладнання на перегородки з пазогребневі плити. Чомусь в умах околостроітельного спільноти оселився міф, що на пустотка нічого не можна повісити.

Так ось, настав час міф цей розвіяти. Пропонуємо вашій увазі ряд рекомендацій, які дозволять Вам використовувати перегородки з ПГП на всі 100%. Пустотелая плита вигідно відрізняється від своєї полнотелой сестри цілком логічною легкістю при збереженні міцності. Пустотілості дозволяє знизити вагу плити на чверть. Таким чином, вона стає дешевше, її простіше доставляти і монтувати.

При всіх плюсах, час від часу споживачі з побоюванням ставляться до цього матеріалу, в зв'язку з певними сумнівами щодо можливості що-небудь повісити на стіни, зведені з нього. Можемо однозначно сказати, що на перегородки з ПГП з легкістю можна монтувати кухонні гарнітури, книжкові полиці, великоформатну електроніку. Важливо правильно розподілити навантаження і використовувати відповідні елементи кріплення.

розподіляємо навантаження

ДОБРЕ висимо.  Тонкощі монтажу навісних конструкцій на ПГП

Згідно з рекомендаціями по допустимому навантаженні, перегородка з пазогребневі плити спокійно може витримати монтаж навісного обладнання не менше 100 кг на квадратний метр, якщо кріплення здійснюється в двох і більш точках.К слову, вага телевізора діагоналлю 55 дюйма — 16 кг, а кухонної шафи, навантаженого посудом — 25-30 кг. Важливо саме розподілити навантаження на кілька точок

Визначаємо точки кріплення

ДОБРЕ висимо.  Тонкощі монтажу навісних конструкцій на ПГП

Геометрія плити і розміщення пустотних каналів в ній чітко визначені. Для того, щоб уникнути попадання в пустотний канал, необхідно розраховувати точку монтажу ближче до горизонтального шву. У плитах Волма між найближчими пустотними каналами верхньої і нижньої плити знаходиться повнота приблизно 70 мм (по 35 мм вгору і вниз від шва).

«Моноліту» плиту

ДОБРЕ висимо.  Тонкощі монтажу навісних конструкцій на ПГП

Якщо в повноту потрапити не вдалося або ж монтаж потрібно в певному місці, де проходить пустотний канал, то є простий спосіб — «запломбувати» плиту в точках кріплення. У місцях, куди будуть забиватися дюбелі, потрібно порожнисту плиту зробити полнотелой. Для цього просвердлюємо плиту до пустотного каналу. Через отримані отвір «вдавлюємо» гіпсову монтажну суміш в порожнечу, поступово заповнюючи її. Для цього можна використовувати будівельний шприц, тубу з-під герметика або кондитерський мішок. Після застигання монтажної суміші, працюємо як звичайної монолітною плитою.

Цікаве:  НОВИЙ «ШАР» - ПОДАРУНОК ДЛЯ РЕМОНТУ

Вибираємо кріпильні елементи

ДОБРЕ висимо.  Тонкощі монтажу навісних конструкцій на ПГП

Щоб не ворожити де проходить пустотний канал і не «пломбувати» його, для монтажу обладнання на перегородки з пустотілих ПГП необхідно використовувати УНІВЕРСАЛЬНІ дюбелі d = 8 мм або 10 мм. Вони відрізняються від звичайних можливістю при попаданні в порожнечу згортатися в вузол і стає подобою гайки, а при попаданні в повноту просто розпирає і тримають за рахунок сил тертя. Свердлити отвір під установку дюбеля необхідно тільки в безударном режимі і свердлом на 1мм менше обраного дюбеля.

ДОБРЕ висимо.  Тонкощі монтажу навісних конструкцій на ПГП

Якщо перегородка подвійна, то найкращий варіант для кріплення важкого навісного обладнання (наприклад, сантехніки) — це наскрізні пружіненние дюбелі.

Можна і підстрахуватися

ДОБРЕ висимо.  Тонкощі монтажу навісних конструкцій на ПГП

Якщо вага навісного обладнання великий, або в якості підстраховки (раптом хто рукою повисне на кронштейні), можна застосувати і хімічну анкеровку. Для забезпечення оптимального розтікання хімічного анкера в отвір вставляють сітчасті гільзи, рівного діаметру з отвором. Як кріплення в хімічний анкер, найчастіше, вставляють різьбову шпильку.

Корисні матеріали

Close