Інструкція домашнього майстра: Як вибрати ламінат для дому

Інструкція домашнього майстра: Як вибрати ламінат для дому

Ламінат — коротка назва одного з відносно молодих, але найбільш популярних видів підлогових покриттів. Хоча вперше ламіновані панелі для підлоги почали застосовувати тільки в середині 80-х років минулого століття в Швеції, сьогодні цей практичний матеріал займає лідируючі позиції на будівельному ринку, впевнено обійшовши таких «запеклих» конкурентів як паркет, дошка, лінолеум та ін. Нижче ми представимо коротку інструкцію «Як правильно вибрати ламінат для облаштування підлоги квартири». Але перш детально розберемося в особливостях і характеристиках різних класів цього настільки затребуваного покриття.

Ламінат: конструктивні особливості

Ламіноване покриття підлоги (в побуті — ламінат) перекладається як «шару матеріал». Дійсно, він виконаний у вигляді багатошарових панелей, кількість пластів яких визначається конкретною технологією виготовлення, але не менше чотирьох:

Інструкція домашнього майстра: Як вибрати ламінат для дому

 1. Оверлей. Верхня захисна плівка на основі акрилових або меламінових синтетичних смол може бути глянсовою, матовою, з текстурою або без неї.
 2. Декоративний. Сучасні технології дають можливість імітувати практично будь-який матеріал, включаючи, камінь, шкіру, кераміку, деревину, метал та інші, а також отримувати рифлений ламінат для квартири.
 3. Основа може бути виконана з ДСП або ДВП і інших їх аналогів підвищеної щільності.
 4. Нижній шар з особливого пластику або целюлози призначений для захисту основи від температурних впливів і вологи.

На кожній панелі є певні додаткові позначення, які характеризують ті чи інші властивості даного типу покриття:

Інструкція домашнього майстра: Як вибрати ламінат для дому

Тип з'єднання панелей

Так як єдиного стандарту розмірів ламінованих панелей не існує, виробники встановлюють їх індивідуально для кожної колекції. Сьогодні можна купити матеріал товщиною 6, 0-12, 0 мм при ширині 90-195 (330) мм і довжині в 1260-1290 (1845) мм в залежності від конкретної різновиди.

У той же час, за типом з'єднання окремих елементів в єдине підлогове покриття такого різноманіття немає:

 • Клейовий ламінат дозволяє формувати монолітна підстава, що характеризується підвищеною стійкістю до вологи. Однак вартість його укладання дорожче. Як недолік такого покриття є і те, що при пошкодженні однієї панелі, найімовірніше, доведеться замінити всі покриття.
 • Замковий ламінат дорожче клейового аналога, але простіше в укладанні, з якої цілком вправиться будь-який домашній умілець. Єдине що слід врахувати, так це необхідність в ідеально рівній основі. Перевагою даного виду також є можливість заміни при необхідності однієї або декількох пошкоджених панелей, а не всього статі.
Цікаве:  Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Найбільш популярними є 2 типи замків:

 • Lock. Одна грань панелі виконана у вигляді фіксуючого шипа, а інша — паза під цей шип.
 • Click. Поперечний переріз фіксують шипів нагадує гаки, які спочатку заводяться в паз під 45 0, а потім опускаються. Таке рішення значно спрощує збірку панелей.

Інструкція домашнього майстра: Як вибрати ламінат для дому

Який клас краще?

Відповідно до європейських норм виробництва ламінованих покриттів існує певна їх поділ на класи в залежності від ступеня зносостійкості. наприклад:

 • 21, 22 і 23 — матеріали для побутового застосування з періодом експлуатації до 6 років;
 • 31 — ламінат для житлових приміщень з ресурсом в межах 10 років;
 • 32 — покриття комерційного призначення здатне прослужити 10-12 і більше років;
 • 33 — високоміцні ламінати зберігають привабливий вигляд протягом 17-20 років.
 • 34 — офіційно цей клас не зареєстрований, але деякі виробники так маркують ламінат з особливим рівнем зносостійкості.

Ознайомившись з вищевикладеними характеристиками, неважко визначитися, який клас краще вибрати для того або іншого приміщення.

Інструкція домашнього майстра: Як вибрати ламінат для дому

Навіщо потрібна підкладка?

Значно поліпшити умови експлуатації ламінату дозволяють певні матеріали, за допомогою яких попередньо формується якісна основа — підкладка (підкладки). Всі вони кваліфікуються на три групи:

 • екструдовані полістироли або поліетилени — бюджетний варіант, що забезпечує хорошу бактерійну і вологостійкість, відсутність цвілі та інших мікроорганізмів;
 • пробкові підстави — відмінний, але не дешевий утеплювач з підвищеною шумоізоляцією;
 • спеціальні — найчастіше, це прогумовані мати або листи на основі коркових крихт і каучуку, а також композитні підкладки під ламінат.

Інструкція домашнього майстра: Як вибрати ламінат для дому

Ламінат: як правильно вибирати?

Робити акцент, на певні характеристики ламінату можна тільки чітко визначивши приміщення, де він буде розміщений. При облаштуванні багатофункціональних кімнат фахівці вдаються до комбінування матеріалів з різними параметрами, в тому числі і квітів. При цьому не рекомендується використовувати вироби різних виробників, що може привести до складнощів, викликаним відмінностями стандартів і різними діапазонами характеристик використовуваних видів.

Щоб розібратися в перевагах різних типів ламінату, розглянемо рекомендації по вибору покриття для конкретних приміщень.

 • Для житлової кімнати (спальні / вітальні) найважливіше звукоізолюючі якості. Щоб їх поліпшити рекомендується використовувати підкладку під ламінат. Завдяки низькій відвідуваності для цих кімнат можна використовувати покриття класу 31.
 • Для кухні цей матеріал є ідеальним рішенням, завдяки стійкості до рідини і можливості частого миття. Віддавайте перевагу вологостійким різновидам з невеликою рельєфною / фактурною поверхнею, які не будуть слизькими. З огляду на навантаження на підлогу і часті забруднення з подальшою прибиранням, необхідно використовувати ламінат не нижче 32 класу.
 • Для ванній купуйте тільки водостійке покриття на основі невсмоктуючих рідини ПВХ-плит. Рекомендований клас зносостійкості — вище 32 для бетонної підлоги в багатоповерхівці.
 • Для дитячої підійдуть приємні на дотик різновиди з гіпоалергенними властивостями. Ідеальним рішенням можуть бути м'які покриття класу 31 і вище.
 • Для передпокою або коридору. Висока прохідність і ймовірність засмічення пред'являють жорсткі вимоги до параметрів зносостійкості і захисту від води пропонованих покриттів, тому краще вибрати вологостійкий матеріал класу 32 або 33 (34).
Цікаве:  екологічна теплоізоляція

Ціна

Вартість ламінату є ключовим параметром при виборі. Тут традиційно діє правило — чим дорожче, тим краще. Більш дорогий матеріал відрізняється збільшеною товщиною планок і поліпшеним захистом, що гарантує високу зносостійкість. Деякі компанії визначають термін служби навіть до 50 років.

Дешеве покриття найкраще брати для облаштування тимчасових приміщень. Наприклад, для знімною квартири. Як правило, його експлуатаційний термін не перевищує 5 років. В інших випадках економія недоцільна.

Інструкція домашнього майстра: Як вибрати ламінат для дому

Виробник

Західноєвропейські компанії, представлені на нашому ринку, виготовляють якісну продукцію. Перераховувати повний список, який фірми краще вибрати матеріали, немає сенсу. Єдине що необхідно знати — виробник повинен входити в асоціацію EPLF, де виключно реєструються підприємства тільки з якісним на всі 100% і ретельно перевіреним товаром.

Дизайн

Естетична привабливість сучасного ламінату не поступається натуральним матеріалам, таким як дерево, камінь та ін. В асортименті виробників можна знайти будь-які малюнки і текстури. Поверхня може бути глянцевою, матовою, що імітує гірські породи, деревину та ін. Малюнок і колір підбирайте з урахуванням загальної концепції інтер'єру приміщення. Грамотно комбінуючи відтінки можна домогтися оптичного розширення простору або навпаки.

Підлогове ламіноване покриття — це довгострокові і не зовсім малі вкладення, тому до їх вибору підходите відповідально. Можливо, буде незайвим попередньо проконсультуватися з фахівцями і / або подивитися відповідне відео: www.youtube.com/watch?v=maiPsyXt78Y&feature=youtu.be.

Корисні матеріали

Close