Як боротися з мишами в приватному будинку?

Миші в приватному будинку — справжнє лихо для господарів. Дрібні всюдисущі гризуни шарудять і пищать ночами, псують продукти і меблі, обгризають електричну проводку — і це лише короткий перелік тих неприємностей, які супроводжують появу сірих шкідників. Будучи переносниками багатьох захворювань, миші представляють серйозну небезпеку для здоров'я людини. Назавжди позбутися мишей і щурів в приватному будинку — завдання не з легких. Існує безліч засобів боротьби з цими злісними шкідниками. Це і готові до застосування отрутохімікати, і різні пастки, що відлякують речовини. Головне — вибрати з них найбільш ефективне і не здаватися до тих пір, поки жодної мишки не залишиться в будинку.

Як боротися з мишами в приватному будинку?

Звідки в будинку з'являються миші?

У теплу пору року хатня миша відмінно відчуває себе на природі, задовольняючись зернятками злаків, насінням та овочами. З настанням холодів вона поспішає сховатися в житло людини, де забуває про смачну і корисну їжу і гризе все, що трапляється на шляху: пластик, дерево і навіть залізо. Гризти мишка зобов'язана завжди, щоб сточувати безперервно зростаючі різці.

Рухливі і м'які кістки черепа, крихітне тільце і гострі зуби дозволяють вредителю пролазити через дрібні отвори. Досить дірочки діаметром в 6 мм, щоб миша з усім своїм сімейством і численними друзями влаштувалася в будинку. Тому перше, що необхідно зробити для захисту свого житла від мишей — закрити всі щілини і отвори, через які може проникнути ворог.

Однією з причин появи мишей є недотримання елементарних норм санітарії. Гризуни швидше виберуть будинок з вічно брудним підлогою, крихтами на столі, розсипаними по полицях продуктів, ніж чисте житло.

Неможливо не помітити, що в будинку оселилися миші. У всіх місцях, де побували ці тварини — на горищі, близько сміттєвого відра, в ящиках з продуктами — залишаються сліди їх життєдіяльності. Крім того, в будинку з'являється неприємний специфічний запах, а вночі — шурхіт і шум, який неможливо сплутати з іншими звуками.

Щоб вивести мишей з приватного будинку, треба прибрати в недоступне для гризунів місце всі продукти, закрити щілини і отвори і знищити або вигнати залишилися особин одним з нижчеперелічених способів.

 • За допомогою народних засобів.
 • Відлякати органічними репелентами.
 • Встановити мишоловки.
 • Обробити приміщення отрутохімікатами.
 • Використовувати ультразвуковий пристрій.
Цікаве:  Якими способами можна позбутися від двухвосток в приватному будинку або квартирі?

Якщо після проведення цих заходів проблема залишиться невирішеною — необхідна професійна цькування домашніх гризунів.

Як боротися з мишами в приватному будинку?

Народні засоби від мишей

Миші докучають людям з давніх часів, тому накопичилося безліч народних способів і прийомів, що дозволяють назавжди позбутися від непрошених гостей.

М'ята перцева

Гризуни не виносять різких запахів, зокрема дуже не люблять аромат перцевої м'яти. Для того щоб відлякати шкідників від свого житла, можна розкласти сушене листя і гілки цієї рослини на полицях з продуктами або використовувати масло м'яти, яке продається в аптеках. Для цього треба зробити в такий спосіб:

 • скачати кульку з вати і намочити його маслом;
 • розкласти кілька таких кульок в тих місцях, де найбільш часто з'являються миші: близько сміттєвого відра, на стелажах і полицях, біля вентиляційних люків;
 • через кожні три дні кульки з м'ятою треба оновлювати.

деревна зола

Одним з ефективних засобів, що дозволяють позбутися від мишей в приватному будинку, є деревна зола. Справа в тому, що зола містить луг, яка роз'їдає ніжні мишачі лапки. Намагаючись позбутися від їдкого речовини, гризуни злизують його, що викликає подразнення шлунка. Щоб доставити мишам такі незручності, досить золу дрібно потовкти і розсипати по підлозі в підвалі або на горищі з розрахунку відро на 5 м 2 площі.

будівельний гіпс

Спосіб знищення мишей за допомогою будівельного гіпсу менш гуманний, ніж два попередніх. Суть цього народного засобу полягає в наступному: готують суміш з гіпсу, цукру і борошна, миску з частуванням ставлять на чільне місце. Поруч з приманкою розміщують невелику ємність з водою. Мишка, наївшись солодкої суміші, обов'язково захоче напитися. Вода, потрапивши в організм тварини, вступить в контакт з гіпсом, який в подальшому застигне і паралізує життєво важливі органи гризуна.

Як боротися з мишами в приватному будинку?

органічні репеленти

Багато виробників органічних препаратів, які використовуються в сільському господарстві, пропонують широкий вибір репелентів, що відлякують гризунів. Ці кошти в порівнянні з отрутохімікатами менш шкідливі для природи і людини. У складі репелентів містяться натуральні речовини, наприклад перцева м'ята, які змушують шкідників шукати собі нове житло. Подібні органічні препарати випускаються у вигляді аерозолю і продаються в магазинах, що торгують товарами для дому та саду.

Як боротися з мишами в приватному будинку?

мишоловки

Для лову мишей придумано безліч пристроїв і пристосувань, званих мишоловками.

Це цікаво!

Першу мишоловку винайшов Хайрем Максим, який трохи пізніше розробив конструкцію кулемета з ідентичною назвою.

Найпростіша мишоловка є досить примітивне пристрій, оснащений пружинним важелем. В якості приманки в пастку закладають сир, шоколад або насіння соняшнику, які так люблять гризуни. Після того як мишка потягнеться за їжею, спрацьовує пусковий механізм і вбиває шкідника.

Цікаве:  Як швидко позбутися від маленьких мух на кухні?

Існують мишоловки, що представляють собою залізну клітку з закриваються дверцятами. Миша залишається жива, її можна відпустити подалі від будинку.

Електричні мишоловки вбивають звірка швидко і безболісно. Потрапивши в таку пастку, тварина стосується пластини, по якій проходить струм високої напруги, і миттєво гине.

Незважаючи на те, що мишоловки, клейкі листи та інші подібні пристосування для лову гризунів часто використовуються в домашньому господарстві, вони мають свої недоліки. Треба постійно стежити, чи не попалася в капкан видобуток, і своєчасно звільняти пастку, інакше не уникнути смердючого запаху. Крім того, в мишоловку може попастися інше домашнє тварина і навіть маленька дитина, тому встановлювати такі пристрої слід в важкодоступних для людини місцях.

Як боротися з мишами в приватному будинку?

Чим труїти гризунів?

Якщо на те, щоб боротися з мишами народними засобами і за допомогою органічних репелентів, не залишилося ні терпіння, ні сил, доведеться підключати «важку артилерію» у вигляді отрутохімікатів. Отруєні принади від гризунів (родентициди) розсипають в місцях частого появи шкідників. Протягом трьох тижнів миші повинні зникнути.

Важливо!

Не можна розміщувати ємності з отруєною приманкою в тих місцях, де можуть знаходитися маленькі діти і домашні тварини!

Родентициди смертельно небезпечні не тільки для гризунів, а й для інших теплокровних тварин, включаючи людину, тому при роботі з цими токсичними речовинами треба дотримуватися наступних правил безпеки:

 • не зберігати отрутохімікати в місцях, доступних для дітей;
 • не розміщувати родентициди поруч з продуктами і миючими засобами, щоб не переплутати;
 • при виборі родентициди краще уникати засобів, у складі яких присутній миш'як або стрихнін, так як ці речовини смертельні для людини;
 • якщо відбулося отруєння, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Сучасні отрутохімікати, такі як «Шторм» або «Морторат», містять в своєму складі речовини, що перешкоджають згортанню крові. Загибла миша не випускає смердючий дух, так як її тільце муміфікується.

Препарат «Голіаф» діє зовсім по-іншому. Отруєне тварина відчуває напади задухи, вибігає на вулицю і там гине.

Існують бактеріальні препарати, дія яких спрямована на позбавлення житла людини від гризунів. Бактороденцид — зерна злакових культур, штучно заражені мишачим тифом. Ці кошти здатні погубити цілу колонію шкідників і в той же час абсолютно безпечні для людини.

Як боротися з мишами в приватному будинку?

Ультразвук проти шкідників

Відлякують пристрої, робота яких заснована на особливостях дії ультразвуку на гризунів, вважаються найбільш ефективними і безпечними для людини. Як відомо, миші живуть великими сім'ями і спілкуються між собою на низьких частотах (30-110 кГц). Якщо влаштувати шкідників ультразвукову атаку, спілкування між ними стане неможливим. Більш того, тривалий вплив високих частот загрожує вредителю повним розладом нервової системи, аж до божевілля.

Цікаве:  Як вивести вошей - основні способи

Ультразвуковий прилад не займає багато місця і недорого коштує, з його допомогою можна надовго позбавити житло від щурів і мишей.

Переваги ультразвукових пристроїв, що використовуються проти гризунів:

 • ультразвукові хвилі впливають на всіх особин одночасно, тому сімейство цілком покидає незручне житло;
 • миші не гинуть, тому поява неприємного запаху виключено;
 • на відміну від пасток, пристрої не треба перевіряти і звільняти від попалися тварин;
 • пристосування споживає всього 10 Вт електроенергії;
 • прилад може прослужити більше 10 років.

Ці сучасні пристрої мають і деякі недоліки:

 • пристрій потрібно тримати постійно включеним, інакше, миші можуть повернутися;
 • ультразвук відбивається від жорстких поверхонь, значить, в кожну кімнату доведеться купити окремий прилад або тримати двері завжди відкритими;
 • ультразвук слабшає при проходженні через ворсисті матеріали, тому не можна направляти прилад в сторону килимів або підлогового покриття;
 • на вулиці ефект від застосування цього пристрою помітний в радіусі не більше 15 м.

Ультразвукові пристрої можна купити в господарському магазині або замовити по інтернету. Найбільш відомими є вироби під торговою маркою «Торнадо», «Тайфун», «Яструб», «Чістон».

Помітивши перші ознаки появи мишей в будинку, треба без зволікання оголошувати війну шкідливим тваринам і використовувати для цього всі можливі засоби. Мишаче сімейство росте з неймовірною швидкістю, тому якщо не прогнати або не знищити цих сірих «окупантів», то незабаром господареві доведеться підшукувати собі нове житло.

https://youtube.com/watch?v=h9yN7uHIYZ

Корисні матеріали

Close