Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

Шуміла собі пральна машинка довгий час, прала, віджимала білизна, а іноді і сушила, і господарі не знали собі проблем з носінням речами — вірна помічниця все зробить так, як потрібно. Але ось сталася оказія — пральна машина не крутить барабан, а скромно стоїть на своєму місці, нагадуючи про свою незавидною долі і без того засмученою господині. Дізналися себе в цих рядках і не знаєте, що робити? Тоді наші життєстверджуючі поради створені спеціально для вас! Отже, чому ж не обертається барабан?

Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

Можливо, все не так серйозно?

Вірна помічниця заглохла. Для деяких господинь це звучить, подібно вироком. Але все може виявитися набагато краще, ніж є насправді: барабан міг перестати обертатися через банального перевантаження. Справа в тому, що кожна пральна машина має свій «запас міцності», а точніше — гранично допустиме навантаження в кілограмах. Якщо цей коефіцієнт перевищено, мікропроцесор машинки забороняє барабану рухатися. Рішення так само банально, як і проблема: нічого особливого робити не потрібно, достатньо лише зменшити навантаження на барабан — і все, пральна машинка знову радісно загуде, зашумить і почне використовувати воду з метою прання, т. Е. Виконувати свою повсякденну завдання.

Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

На жаль, все серйозно. Які можуть бути причини несправності?

Але іноді бувають ситуації, коли барабан перестає крутитися внаслідок будь-якої несправності, а машинка, можливо, ще й заливає водою підлогу в квартирі. Зрозуміло, це вже серйозно і вимагає своєчасного втручання господарів або майстра в сервісному центрі. Чому виникає несправність?

Барабан в пральній машині не крутиться з наступних причин:

  • порваний ремінь приводу двигуна;
  • програмна помилка або несправність мікропроцесора / програмного модуля;
  • віджилі свій термін щітки на електродвигуні;
  • несправність самого двигуна;
  • сторонній предмет, який заважає барабану обертатися;
  • пошкодження підшипника барабана.

Кожну з причин ми розпишемо докладно.

Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

Порваний ремінь приводу — часта причина несправності і хвилювання господинь

Барабан пральної машинки-автомат приводиться в рух ременем приводу, і, відповідно, першої і найбільш поширеною несправністю є саме знос цього найважливішого комплектуючого. Правда, у випадку з ременем все може виявитися куди краще: він просто міг зіскочити зі шківа, т. Е. Тієї частини барабана, за яку він зачіпається і таким чином призводить його в рух. Якщо трапилося саме це, нічого складного робити не доведеться, достатньо буде просто повернути ремінь на місце.

Цікаве:  Що робити, якщо тече холодильник і чому це відбувається?

У тому випадку, якщо ремінь не зіскочив зі шківа, а має якісь пошкодження, він підлягає заміні. Але чому б його не відремонтувати? Це вважається нераціональним незалежно від того, що з ним сталося, — вигідніше купити новий.

Неполадки програмного модуля

Програмний модуль є без перебільшення мозком всієї пральної машини. Відповідно, саме модуль може бути однією з причин того, що автомат барабан не крутить (та й взагалі, більшість неполадок пральної машинки може бути так чи інакше пов'язане з «мізками»). Самостійно ремонтувати мікропроцесор не представляється можливим, тому якщо очевидні неполадки в роботі програмного модуля, варто викликати майстра або відвезти машину в сервіс.

Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

Віджилі свій термін щітки електродвигуна

Щітки електродвигуна з усіх комплектуючих пральної машини найбільш схильні до механічних пошкоджень, особливо — якщо машина часто або довго використовується. Ця деталь цілком може просто-напросто згоріти або повністю потертися, як, наприклад, гальмівні колодки велосипеда або автомобіля. Благо, що щітки на електродвигун і коштують недорого, і замінити їх можна своїми руками. Інструкцій по виконанню цієї операції в Інтернеті дуже багато.

Сам двигун наказав довго жити

Щітки на електродвигуні, про які ми говорили вище, легко і просто можуть бути замінені на більш нові або хоча б працездатні, чого не можна сказати про сам електродвигуні. Так, в процесі експлуатації пральної машинки деяким власникам доводиться зіткнутися з такою проблемою, як вийшов з ладу двигун. Без нього, звичайно, пропадає весь сенс існування машинки.

Так як електродвигун — складно влаштований електричний прилад, несправність може бути будь-хто. Проводок вискочив з клеми, сталося коротке замикання всередині двигуна внаслідок протікання води, обірвалися будь-які контакти … Одним словом, ремонт електродвигуна необхідний. На жаль, не кожна людина може виконати таку операцію, тому краще при виявленні несправностей двигуна звернутися в сервісний центр або до кваліфікованого майстра.

Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

Щось застрягло і заважає барабану рухатися

Буває і так, що несправність зовсім не пов'язана з якими-небудь змінами або виходом з ладу комплектуючих пральної машини. Чому ж тоді ваша «трудівниця» зовсім перестала працювати або використовує воду даремно? Іноді якийсь сторонній предмет, що потрапив всередину разом з водою або одягом, може заважати барабану крутитися. В такому випадку приводів для хвилювання практично немає. Просто цей предмет потрібно прибрати, щоб він перестав заважати машинці виконувати свою звичну роботу. Складність при цьому — робити все гранично обережно і не погіршити ситуацію, відкручуючи і прикручуючи барабан.

Цікаве:  Заміна датчиків рівня води в пральних машинах після перевірки

Крім того, барабан може заклинити через зіскочив ременя, про що ми вже згадували. Однак якщо в першому випадку він не рухався лише під час роботи, але все-таки піддавався іншого впливу (міг бути прокручений рукою), то в іншій ситуації він не буде рухатися зовсім. Іншими словами, ремінь стає тим предметом, що заважає барабану крутитися. Виправити ситуацію так само легко, як і в перший раз, — достатньо лише надіти ремінь назад. Що ж слід робити потім? Просто запустити машинку, дати їй наповнити барабан водою і дізнатися, чи допомогли дії.

Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

Підшипник барабана теж може підвести

Підшипник барабана може вийти з ладу за аналогією з електрощітки двигуна — внаслідок тривалої або регулярної експлуатації. Іноді трапляються такі ситуації, коли підшипник просто розсипається, проте це рідкість: частіше він просто зношується до такої міри, що змушує барабан намертво встати. Вражаюче, але причиною зносу може стати навіть використання засоби захисту машинки (наприклад, «Калгон»), який руйнує сальники і змушує воду з бака заливати підшипники.

Заміна підшипників — дуже складна операція, яка вимагає практично повного розбирання пральної машини. Найвдаліше буде довірити таку справу фахівцеві. Крім того, деякі підшипники не підлягають заміні зовсім, або заміна обійдеться надто дорого — наприклад, якщо не крутиться барабан деяких моделей машинок «Самсунг», заміна підшипників може коштувати дорожче, ніж колись коштувала сама машинка. Як то кажуть, овчинка вичинки не варта.

Барабан пральної машинки в повсякденному житті є чи не основним елементом цього дивного дива техніки, але і він схильний до поломок. Ми сподіваємося, що до нашої статті вас привело лише цікавість і допитливість, а не неполадки в роботі машинки. Нехай техніка ніколи не підводить вас і вашу родину!

https://youtube.com/watch?v=DjrPCdjWCV

Корисні матеріали

Close