Як бути, якщо пральна машина перестала гріти воду

Погано простягається білизна — одна з ознак того, що пральна машина не гріє воду. Причина цього — вихід з ладу однієї з деталей, швидше за все — тена. Якщо сталася така поломка, не варто відразу міняти випробувану «помічницю» на нову. Найчастіше усунення неполадки можливо і варто це набагато дешевше, ніж придбання нової техніки.

Як бути, якщо пральна машина перестала гріти воду

Перші дії, якщо виникла підозра, що вода не нагрівається

Дана несправність зустрічається досить часто і може бути викликана різними причинами. Якщо білизна стало погано перуть, то це або не якісний порошок, або пральна машина не нагріває воду. Це необхідно перевірити.

 • Багато сучасні машинки-автомат самі «вказують» на неполадки. Якщо в баку температура розчину не відповідає видерти режиму, то через 10-15 хвилин машинка зупиниться і на дисплеї висвітиться повідомлення про помилку.
 • Машинки, які не мають подібної функції, пройдуть весь цикл прання в «холодному» режимі. Для того щоб перевірити температуру води, треба через 15-20 хвилин після запуску програми обережно помацати скло (на окремих режимах температура досягає 90 градусів). Якщо воно холодне, значить, побоювання були вірні.

Переконавшись, що пральна машина не гріє воду, в першу чергу слід звернути увагу на те, який режим прання обраний. На деяких з них температура не перевищує 30 ° С. Ряді моделей дозволяє встановлювати температуру самостійно. Можливо, помилково виставлені низькі значення.

Як бути, якщо пральна машина перестала гріти воду

Наступне, що потрібно перевірити — чи не порушилося чи підключення до каналізації. При неправильному підключенні машинка буде постійно заливати і зливати воду, в результаті чого вода просто не буде встигати нагріватися і залишиться холодної.

Якщо і з підключенням все в порядку, то треба викликати майстра або постаратися самим встановити, які блоки несправні.

несправність тена

Найбільш поширена причина, чому пральна машина не гріє воду, це збій в роботі нагрівача. Термін його служби складає від 3 до 10 років, в залежності від умов експлуатації.

Перевірити справність даної деталі і замінити тен можна самостійно, якщо є елементарні знання з електротехніки. Зазвичай дана деталь закріплена на задній частині бака, хоча є моделі, в яких вона встановлена ​​спереду. У машинок з вертикальним завантаженням для доступу до цієї деталі необхідно зняти одну з бічних стінок.

Цікаве:  Чому вважається, що їжу в мікрохвильовці розігрівати шкідливо?

Як бути, якщо пральна машина перестала гріти воду

Порядок тестування наступний:

 1. Відключити машинку від мережі (вийняти вилку з розетки).
 2. Зняти задню (або передню) стінку корпусу і знайти тен. Він змонтований в нижній частині бака.
 3. Уважно оглянути дроти, що відходять від нагрівального елементу по всій довжині. У деяких моделях дроти проходять впритул до стінок корпусу і можуть зачіпати за них під час роботи машини. Це може привести до розриву електричного кола — дроти можуть просто перетертися. У разі виявлення обірваного проводу, його необхідно спаяти (або замінити), заізолювати і розташувати таким чином, щоб він не діставав до корпусу.
 4. Якщо дроти в порядку, то необхідно перевірити, чи справний тен. Для цього знімаємо роз'єми проводів, що підводять і тестером (встановивши регулятор на 200 Ом) перевіряємо опір на його виходах. Воно повинно бути 30-60 Ом. Якщо стрілка приладу залишилася нерухомою — то це явна ознака, що нагрівальний елемент вийшов з ладу і його треба замінити.

Якщо встановлено, що несправний водонагрівач, не треба поспішати з покупкою нового. Краще спочатку зняти з машинки зламаний і взяти його з собою в магазин. Справа в тому, що модифікацій цієї запчастини досить багато і можна придбати тен, який не підійде для вашої «помічниці».

Як замінити нагрівальний елемент

Перед тим, як знімати тен, необхідно злити з бака залишки води. Найпростіше це зробити, викрутивши фільтр (знаходиться в правому нижньому кутку з лицьового боку). Після цього можна приступати до демонтажу самої деталі:

 • Від'єднати підходять до нього дроти.
 • Відкрутити гайку кріплення, але не до кінця, знімати її не потрібно.
 • Втиснути шпильку разом з кріпильної деталлю всередину (до гайки). Вона часто прикипає і, щоб зрушити її з місця, доводиться постукати по шпильці. Робити це треба дуже акуратно, щоб не пошкодити бак.
 • Плоскою викруткою або кінцем ножа підчепити зовнішню пластину нагрівального елементу і зрушити його з місця.
 • Витягти тен з бака.
 • Видалити видимі шари накипу всередині бака, очистити посадочне місце.

Як бути, якщо пральна машина перестала гріти воду

Установка нової деталі проводиться в зворотній послідовності.

При закручуванні гайки кріплення водонагрівача, головне не перестаратися — можна видавити нагрівач всередину бака. Але і не можна закручувати занадто слабо — буде просочуватися вода.

Поле закінчення роботи треба перевірити роботу нагрівача і герметичність. Для цього машинку-автомат треба включити в режимі прання з температурою 60 ° С. Якщо все нормально, то можна кріпити стінку корпусу.

Щоб тен служив довше, необхідно очищати машинку від накипу. Для цього в контейнер для прального порошку треба насипати лимонну кислоту (100 грам) і, не закладаючи білизну, запустити в режимі прання з температурою 90 градусів. Таку процедуру треба проводити один раз в два-три місяці.

Інші причини, чому не нагрівається вода в баку СМА

Якщо після тестування встановлено, що водогрійний елемент справний, заливка і злив води проводиться нормально, але машинка стирає холодною водою, то необхідно перевіряти інші блоки, що відповідають за включення тена. В першу чергу слід перевірити датчик нагріву води — термостат. Саме він відповідає за включення водонагрівача в потрібний момент і вимикання його після нагрівання води до потрібної температури.

Цікаве:  Правила і нюанси завантаження посуду в посудомийну машину

На сучасних СМА може бути встановлений термостат одного з трьох видів: газонаповнений, біметалічний або термістор. Останній в даний час використовується найбільш часто. Термістор монтується безпосередньо на водонагрівачі. У зв'язку з тим, що його опір зменшується при нагріванні у багато разів, його використовують в якості надійного і простого регулятора нагріву води. Перевірити дану деталь не складно.

Як бути, якщо пральна машина перестала гріти воду

Необхідно тестером заміряти опір холодного термистора, а потім — після нагрівання до 70-90 градусів. Якщо опір не змінюється або змінюється незначно, то деталь слід замінити. Для цього треба послабити кріплення тена, витягнути термистор з гумового ущільнювача і на його місце встановити новий, потім закріпити водонагрівач.

Заміну газонаповненого термостата краще довірити фахівцям. Якщо все перевірені блоки виявилися в робочому стані, а вода в машинці і раніше залишається холодної, то швидше за все це пов'язано з несправністю «головного мозку» — модуля управління (СМА з електронним управлінням) або вибору програм (СМА з електромеханічним управлінням). Тестування, ремонт або заміну цієї деталі можуть проводити тільки фахівці сервісного центру. Робити це самостійно не слід.

https://youtube.com/watch?v=frCwO6T7pZ

Корисні матеріали

Close