Як ефективно позбутися від чешуйніци в будинку або квартирі?

Не дуже-то приємно одного разу виявити, що в будинку або в квартирі оселилися непрохані мешканці досить неприємного вигляду. Такими мешканцями можуть стати чешуйніци — комахи, що ведуть нічний спосіб життя і дуже охоче поселяються в житло людини. Щоб вирішити, як позбутися від чешуйніци, потрібно познайомитися ближче з її звичками і відмітними рисами.

Як ефективно позбутися від чешуйніци в будинку або квартирі?

Що являє собою непрохана гостя?

Ця представниця сімейства чешуйниц має сріблясту забарвлення. Її тулуб повністю покрито дрібними лусочками. За формою воно схоже на витягнутий трикутник з трьома подобами хвоста на його вершині і двома вусиками на найширшій частині. З боків у комахи є кілька пар коротеньких лапок, які постійно перебувають у русі, тому що чешуйніци весь час інтенсивно пересувається.

Її недаремно називають «цукрової», солодке — одне з ваших улюблених страв чешуйніци. Вона не кусає ні домашніх тварин, ні людей, не переносить інфекції, але відчуття того, що під час вашої відсутності комахи поїдають продукти харчування, книги і предмети побуту, дуже неприємно. Ці непрохані гості до того ж дуже плідні. За одну кладку чешуйніци може відкласти близько 70 яєць, і молодим комахою ніщо не завадить вирости і почати розмножуватися.

Як ефективно позбутися від чешуйніци в будинку або квартирі?

Улюблені місця проживання

Навряд чи можна побачити чешуйніци серед білого дня, хоча вони часто сидять під плінтусами і підвіконнями. Вони люблять селитися там, де темно, волого і багато їх улюбленої їжі, такої як:

 • папір, макулатура;
 • ганчір'я;
 • будівельне сміття;
 • сипучі харчові продукти (борошно, цукор, крохмаль).

Це ванна кімната, комора, льох, склад, кухня, домашня бібліотека. У квартирі чешуйніци виявляються разом з будматеріалами (шпалери), старими книгами і журналами, сипучими харчовими продуктами зі складу або магазину. З огляду на таку їх особливість, як уміння долати великі відстані і місяцями обходитися без їжі, можна не сумніватися, що ця комаха запросто забереться в будинок, за зручної нагоди.

Виявити, що в будинку з'явилося це комаха, можна по його екскрементів, схожим на крупинки чорного перцю, і слідами, які вона залишає, харчуючись в квартирі запасами її господарів. Продукти їх життєдіяльності ледь помітні, але вони легко можуть виявитися на столі, на кухонному посуді, в борошні і цукрі, на хлібі та інших продуктах харчування. До того ж чешуйніци може відкласти свої яйця прямо в борошно або інші сипучі продукти. Їх смак це, можливо, і не зіпсує, але краще виключити таку можливість.

Цікаве:  Основні способи боротьби з павуками в квартирі

Як ефективно позбутися від чешуйніци в будинку або квартирі?

9 способів боротьби з чешуйніци

Для того щоб виключити спільне проживання з такими неприємними сусідами, потрібно вжити радикальних заходів. Стратегія боротьби складається з установки пасток, хімічних і механічних методів. До таких належить часте провітрювання вологих приміщень, ретельне прибирання потужним пилососом тих місць, де можуть оселитися чешуйніци. Не варто залишати для них їжу. Це означає, що зберігати речі і продукти потрібно в герметично закритих ємностях — банках, пакетах, коробках, контейнерах.

Як ефективно позбутися від чешуйніци в будинку або квартирі?

пастки

Встановлюючи пастки, потрібно запастися терпінням до тих пір, поки останній непроханий гість не потрапить на приманку.

Види пасток існують найрізноманітніші.

 1. Банку обсягом 1 л, обмотана зовні ізоляційною стрічкою з шматочком хліба або цукру всередині. Вилізти з неї потрапили всередину комах не вдасться через слизькі стінок.
 2. Злегка вологе газета, скручена в рулон, закріплений гумкою. Вночі чешуйніци освоять нове місце проживання, а вранці залишиться викинути пастку разом з ними. Повторити цей прийом доведеться кілька разів, до тих пір, поки не попадеться останній екземпляр.
 3. Готова пастка для тарганів з магазину господарських товарів з приманкою — ласощами для чешуйниц (хлібом, краплею густого киселю).

Крім пасток можна використовувати різні препарати, багато з яких неважко знайти вдома.

Як ефективно позбутися від чешуйніци в будинку або квартирі?

Хімічні методи боротьби

Незайвим буде нагадати про дотримання запобіжних заходів при використанні заходів боротьби за допомогою різних препаратів. Потрібно ретельно мити руки, користуватися одноразовими рукавичками при розкладанні кошти. Не залишати їх в зоні доступності для дітей і домашніх тварин.

Отже, які хімічні засоби допоможуть видворити чешуйніци?

 1. Діатоміт — ввечері препарат розсипають в місцях проживання комахи, вранці проводять прибирання за допомогою пилососа.
 2. Борна кислота, яка коштує дуже дешево і продається в будь-якій аптеці — відмінний засіб від чешуйниц.
 3. Інсектициди з Пиретрин у вигляді аерозолю — небезпечні для дітей і домашніх тварин, що не розпилюють в місцях розташування продуктів.
 4. Цедра цитрусових. Не любить ця комаха запах лимона або апельсинової цедри. Однак такий засіб потрібно розкласти на тривалий час, а це не зовсім зручно для прихильників чистоти і порядку. Тому стружку шкірки цитрусових можна застосовувати не в квартирі, а переважно в підвалі, погребі, подалі від прискіпливого погляду дбайливою господині.
 5. Лимонне або лавандова ефірні масла розлучаються у воді, і розчином обприскують шафи і ящики. Заодно можна насолоджуватися запахом свіжості.
 6. Ароматні спеції (кориця, шавлія, лавровий лист) здатні відлякати чешуйніци від кухонних шаф. Мінус методу в тому, що спеції доведеться часто оновлювати, так як їх запах швидко вивітрюється.
Цікаве:  Як боротися з вошами на кухні?

Бажано, щоб ці кошти потрапили в щілини, за плінтуса, в місця можливого скупчення комах.

Отже, для того щоб в квартирі не оселилися чешуйніци, потрібно не створювати їм сприятливих умов, боротися з підвищеною вологістю, не залишати продукти харчування в зоні їх досяжності. Для усунення комах застосовуються хімічні методи боротьби, встановлюються пастки.

https://youtube.com/watch?v=XJhfH5dyKe

Корисні матеріали

Close