Як грамотно почистити принтер Canon для усунення недоліків у пресі

Зазвичай користувачі починають замислюватися — як почистити принтер Canon, коли вздовж листів з'являються суцільні смуги або неякісно друкують текст і зображення. Найчастіше причиною цього є забруднення або несправність друкуючих елементів (картриджів, друкуючих пристроїв). У деяких випадках з проблемою можна впоратися самостійно, в інших — потрібна допомога фахівців. Принтери Canon поділяються за способом друку на два види: струменеві і лазерні. Вони різні по влаштуванню і, відповідно, їх чистка також відрізняється.

Як грамотно почистити принтер Canon для усунення недоліків у пресі

Як прочистити принтер апаратними засобами

У струменевих принтерах як друкувального речовини використовуються спеціальні чорнило. Погіршення якості друку найчастіше виникає через засмічення або несправності друкуючої головки. Сучасні струменеві принтери мають програмні інструменти, які дозволяють прочистити сопла, що не демонтуючи головку. Перед проведенням даної процедури слід переконатися, що в лотку є чистий папір.

Найчастіше в меню передбачено два види очищення — стандартна і глибока. Для входу в меню в ОС Windows найпростіше зайти в панель управління, знайти «пристрої та принтери» (можливі інші шляхи входу в меню «Друкуючі пристрої»). Відкривши даний елемент панелі, необхідно знайти потрібний принтер і клацнути по ньому правою кнопкою миші. У контекстному меню вибрати «Властивості». У вікні слід активувати вкладку «Обслуговування» і вибрати вид очищення. Перед запуском програма пропонує визначити — почистити всі картриджі або тільки чорний.

Як грамотно почистити принтер Canon для усунення недоліків у пресі

В ході даного процесу чорнило подаються в сопла під підвищеним тиском і вимивають забруднення з друкуючої головки. Тому витрати чорнила значно вище, ніж при звичайній друку.

Промивання друкуючої головки

Якщо після виконання апаратної очищення пристрій все одно друкує неякісно, ​​то можна віднести його в майстерню або спробувати самостійно почистити принтер Canon. Ця процедура тривала і вимагає певних знань. Щоб очистити голівку в домашніх умовах знадобиться наступне:

 1. Широка, неглибока ємність з плоским дном (лоток, блюдце, пластмасова кришка від банки)
 2. Бинт або серветки.
 3. Медичний шприц (20-50 мл).
 4. Промивна рідина.
 5. Трубки від крапельниці або кембрики відповідного розміру.
 6. Бажано — медичні рукавички.

Як грамотно почистити принтер Canon для усунення недоліків у пресі

В якості промивної рідини найкраще використовувати «Містер Мускул», який використовується для миття скла (з нашатирем), інші види використовувати не можна. Можна використовувати «Майстер Блиск» для стекол.

Не можна промивати друкує головку розчинами, що містять етиловий спирт і кислоти. Навіть якщо вдасться очистити сопла, то довго пристрій після такої процедури не пропрацює — доведеться купувати нове.

Як грамотно почистити принтер Canon для усунення недоліків у пресі

Коли все готово, можна приступати безпосередньо до процесу промивання:

 • На дно підготовленої ємності застелити складений в 2-3 шари бинт (або шматочок тканини) і налити тонкий шар промивної рідини.
 • Зняти друкує головку і поставити нижньої майданчиком в ємність на бинт.
 • На приймальні штуцери надіти трубки відповідного розміру довжиною 4-5 см, попередньо знявши гумові прокладки (їх також треба добре промити).
 • У трубки налити промивну рідину і залишити на 2-3 години, в разі потреби підливаючи в трубки розчин.
 • Якщо рівень рідини в трубці не зменшується, значить вона не проходить через сопла через сильне забруднення. В цьому випадку можна спробувати протягнути розчин примусово. Для цього кінчик шприца треба вставити в трубку і потихеньку витягати поршень. Вдавлювати поршень, створюючи надмірний тиск не бажано, так як можна легко поламати головку.
 • Злити брудну рідину з ємності, замінити бинт і повторювати процедуру до тих пір, поки рідина, проходячи через головку, не перестане забарвлюватися.
 • Акуратно промокнути нижню частину друкувального пристрою, надіти прокладки на штуцери і встановити його в принтер. Вставити картриджі і перевірити друк. Дати постояти кілька годин і повторно зробити роздруківку.
Цікаве:  Чому пральна машинка стала безперервно набирати воду в процесі прання?

https://youtube.com/watch?v=gSnK2vg5-F

Якщо видрукуваний лист хорошої якості, то друкує головку вдалося повністю прочистити від забруднень. Якщо друк погана, то можна спробувати повторно почистити пристрій. Для того, щоб якісно промити дану деталь, необхідно «відмочувати» її тривалий час — від декількох годин до декількох днів, в залежності від ступеня забруднення.

Якщо після повторної промивки принтер Canon узагалі не друкує, або якість друку погане, то, швидше за все, друкуюча головка вийшла з ладу і її необхідно замінити. Перед цим треба перевірити якість чорнила (встановити оригінальні картриджі), можливо, причина поганої друку пояснюється їх низькою якістю.

Після промивання просушувати друкує головку перед установкою не треба.

Не варто самостійно намагатися розібрати її, це, швидше за все, призведе до поломки деталі.

Лазерний принтер

Лазерний принтер Canon — надійне, економічне й довговічне пристрій. Погіршення якості друку у нього пояснюється найчастіше проблемами з картриджем. Точки і смуги на папері зазвичай з'являються в разі пошкодження світлочутливого барабана (фотовала). Вони можуть бути викликані потраплянням разом з папером сторонніх предметів (скріпок, скоб степлера) або зносом фотовала. Зазвичай ця деталь картриджа витримує від 3 до 5 заправок. При будь-якому пошкодженні світлочутливий барабан необхідно замінити.

Як грамотно почистити принтер Canon для усунення недоліків у пресі

Ще одна вельми поширена причина пошкодження фотовала — звичка користувачів струшувати картридж після того, як в ньому закінчиться тонер. Це дозволяє надрукувати ще пару десятків сторінок. Але робити це не слід, так як ця «економія» обернеться чутливими витратами.

Під час друку світлочутлива поверхня вала повністю покривається тонким шаром тонера. Та частина, яка використовується для промальовування букв і зображень, залишається на папері, інша — счищается спеціальної платівкою (ракелем) і зсипається в контейнер для відпрацьованого порошку.

Використовувати його повторно не можна, так як під час друку крупинки піддаються впливу високих температур і спікається в більші фракції. При струсі картриджа частина відпрацьованого тонера потрапляє в основний відсік і використовується для друку. Причому великі фракції діють на тонку поверхню барабана на зразок абразиву, швидко виводячи його з ладу.

Приблизно те ж саме відбувається при неякісної заправці картриджів, коли «спеціаліст» засинає тонер, що не очистивши контейнер з відпрацьованим порошком. Через деякий час ємність переповниться і відпрацювання не тільки буде «точити» фотовал, але і посиплеться всередину принтера Canon, забруднюючи і пошкоджуючи рухомі деталі.

Розбирати, заправляти і чистити картриджі не має сенсу з кількох причин:

 1. Заправка і обслуговування картриджів в умовах сервісів коштує недорого і проводиться на спеціальному обладнанні. Однієї заправки вистачає на роздруківку 1500 — 2000 сторінок.
 2. Тонер — дуже дрібний порошок, який легко потрапляє в дихальні шляхи. Це дуже шкідливо, так як він має канцерогенні властивості.
 3. Розбирання та збирання картриджа — складний процес, що вимагає певних знань і навичок. Можна легко зламати або втратити дрібні деталі, без яких пристрій працювати не буде.
Цікаве:  Чи можна ставити холодильник поруч з газовою або електричною плитою?

Сам лазерний принтер Canon, за умови обережного поводження та догляду, може працювати без поломок кілька років.

https://youtube.com/watch?v=TJLd4YM1dt

Корисні матеріали

Close