Як і чим можна почистити ультразвукової зволожувач повітря?

Складно недооцінити користь промислових кліматичних пристосувань, призначених для підвищення рівня вологості в житловому приміщенні. На жаль, просто купити прилад і насолоджуватися благами цивілізації не вийде, доведеться як мінімум ознайомитися з методиками, як почистити зволожувач повітря від вапняного нальоту.

Як і чим можна почистити ультразвукової зволожувач повітря?

Відмова від проведення профілактичних та відновлювальних маніпуляцій загрожує серйозними проблемами, найменшою з яких буде зниження продуктивності апарату. Звичайно, можна звернутися до професіонала, який зробить все правильно і швидко, але в даному випадку доведеться викласти не менше третини суми, вже сплаченої за побутову техніку.

Причини і наслідки забруднення кліматичної техніки

Сьогодні ринок побутових приладів переповнений увлажнителями різного роду. Тип їх роботи позначається не тільки на стані повітря і його фізичних показниках, але і викликає розвиток специфічних проблем:

Як і чим можна почистити ультразвукової зволожувач повітря?

 1. Парова установка. У процесі генерування пари, який змішується з повітрям, відбувається активне відділення молекул солей від частинок, підвішених в атмосфері. Вони осідають на внутрішніх стінках і елементах приладу, провокуючи утворення накипу. У міру ущільнення вапняного шару знижується теплопровідність приладу, що позначається на якості його роботи. Через якийсь час апарат виходить з ладу.

Порада: Щоб уникнути подібних наслідків, варто придивитися до пристроїв, в яких випаровування рідини відбувається не в процесі кипіння, а вже при кімнатній температурі.

 1. Ультразвуковий зволожувач. За допомогою впливу ультразвуку поверхню води виділяє вологу пил, частинки якої настільки малі, що набувають вигляду прохолодного туману. У той час, як молекули води змішуються з складовими повітря, солі від'єднуються, осідаючи на різних горизонтальних і вертикальних поверхнях. Білястий наліт виглядає не дуже естетично і створює проблеми в процесі збирання. Через якийсь час він починає з'являтися і на внутрішніх деталях зволожувача.
 2. Традиційний механічний прилад. В даному випадку основне навантаження лягає на зволожений картридж, який покривається соляним нальотом в результаті постійної фільтрації жорсткої води. Крім цього, для даних пристосувань характерний застій води в бачку, що призводить до активного розмноження патогенних мікроорганізмів і появі гнильного запаху від установки.
 3. Комплексна мийка повітря. В даному випадку можна зіткнутися з усіма перерахованими проблемами — від залишків вапна до білястого нальоту. Такі конструкції досить складно мити і чистити, але робити це потрібно регулярно.

Як і чим можна почистити ультразвукової зволожувач повітря?

Частота обробки функціональних виробів помітно скоротиться, якщо в їх баки заливати відфільтровану або дистильовану воду, регулярно проводити огляд і заміну фільтрів, частіше міняти використовувану рідину. При цьому заборонено без потреби запускати пристосування на повну потужність і видаляти вапняні нарости гострими предметами.

Цікаве:  Через що в пральну машину не набирається вода, і як це виправити?

Як правильно очистити зволожувач або мийку повітря від накипу?

Усунення бруду, накипу або нальоту може відрізнятися певною специфікою в залежності від моделі зволожувача, але базові рекомендації скрізь однакові:

Як і чим можна почистити ультразвукової зволожувач повітря?

 • Спочатку апарат потрібно знеструмити, звільнити від рідини і по можливості розібрати на складові.
 • Основний контейнер промивається в теплій воді за допомогою м'якої ганчірки. Стандартні засоби побутової хімії в даному випадку не застосовуються, тому що їх залишки дуже складно вимити, і вони почнуть потрапляти в повітря при підключенні приладу.
 • Якщо подібний вплив не дає бажаного результату, доведеться застосовувати спеціалізовані препарати, рекомендовані самими виробниками зволожувачів. В крайньому випадку допускається застосування лимонної кислоти або соди, але ніяких агресивних паст і абразивів з великими частинками.
 • Корпус можна протерти дуже слабким розчином оцту, це дозволить скоротити кількість пилу, сідає на виріб.

Як і чим можна почистити ультразвукової зволожувач повітря?

Якщо і після подібних маніпуляцій на окремих частинах ємності залишилися сліди нальоту або накипу, краще звернутися до фахівця. Настільки щільний вапняний шар здатний швидко вивести пристосування з ладу, тому в деяких випадках доводиться проводити заміну функціональних елементів.

Як правильно провести дезінфекцію пристосування?

Одночасно з проведенням чистки рекомендується здійснити кілька маніпуляцій, спрямованих на ліквідацію мікробів на стінках і елементах зволожувача. Нехтування даними етапом підвищує ризик розвитку алергії, грибкових і інфекційних захворювань у мешканців будинку.

Як і чим можна почистити ультразвукової зволожувач повітря?

Необхідний результат досягається шляхом проведення одного з наступних дій:

 • Чистка хлоркою. Робочу ємність наповнюємо прохолодною водою, додаємо в неї чайну ложку хлорного відбілювача і залишаємо приблизно на годину. Після цього виливаємо склад і ретельно промиваємо все елементи, з якими стикався продукт. Якщо зволожувач відрізняється значними габаритами, то термін витримки рекомендується збільшити на півгодини, концентрація препарату не змінюється.
 • Чистка перекисом. Всі внутрішні елементи приладу заливаємо 3% перекисом. Доливати воду не потрібно, подібного впливу буде досить. Через годину рідина змиваємо, ємність ретельно полощіть
 • Чистка оцтом. Процедуру проводимо тільки на свіжому повітрі. У бак приладу вливаємо склянку оцту і доливаємо воду до стандартного рівня. Запускаємо агрегат на стандартному режимі і тримаємо так не менше години. Через зазначений час рідина змиваємо, а виріб промиваємо великою кількістю води.

Експлуатація зволожувача повітря не доставить неприємних моментів, якщо хоча б в раз в тиждень піддавати його комплексної чищення. За умови постійного використання препарату дані заходи потрібно проводити навіть частіше, приблизно раз в три дні. Тоді хвороботворні бактерії не будуть паразитувати, вода не зацвіте, накип не з'явиться.

Цікаве:  Чи можна ставити холодильник на теплу підлогу і що страждає від такого сусідства більше?

Корисні матеріали

Close