Як і чим правильно мити холодильник, щоб позбутися від неприємного запаху?

https://youtube.com/watch?v=ym-Qs6BOkh

Побутовий прилад з холодильною функцією давно і міцно увійшов в життя сучасної людини. При цьому лише деякі господині знають, чим помити холодильник, щоб не було запаху з камер. Всупереч поширеній думці, позбутися від бруду зовні і всередині пристосування не так складно, потрібно тільки правильно дотримуватися послідовність маніпуляцій, не упускаючи важливих етапів.

Як і чим правильно мити холодильник, щоб позбутися від неприємного запаху?

Методика обробки практично не залежить від типу установки і базується на трьох основних процедурах: розморожування, чистка поверхонь, сушка. У деяких випадках доводиться підключати допоміжні засоби і маніпуляції, якщо випадок особливо запущений.

Зміст

Основні правила догляду за функціональною побутовою технікою

Щоб прибирання холодильника не перетворилася в важку повинність, потрібно дотримуватися наступних правил при експлуатації техніки:

 • Щовечора повинна проводитися інспекція вмісту камер. Всі зіпсовані або підозрілі продукти необхідно викидати.
 • Обробку зовнішніх поверхонь рекомендується здійснювати не рідше одного разу в тиждень. Тільки в цьому випадку вдасться уникнути формування сальних наростів, які потім так складно відмити.
 • Їжу необхідно зберігати в герметичній упаковці, інакше запах заповнить всі камери і закріпиться настільки міцно, що доведеться вдаватися до застосування спеціальних освіжувачів навіть після чищення.

Порада: Щоб назавжди позбутися від неприємного запаху в камерах, на одній з відкритих поличок потрібно поставити відкриту ємність з порошком харчової соди або таблетками активованого вугілля. Це ефективні адсорбенти, що збирають всі зайві запахи. Міняти їх потрібно не рідше одного разу на квартал.

 • Відсіки для зберігання речей вдасться утримувати в чистоті, якщо дно кожної камери викладати поліетиленовим пакетом.
 • Якщо всередині або зовні холодильника виявляються патьоки, їх потрібно негайно відмити, не допускаючи застигання. Якщо ж сліди встигли підсохнути, їх потрібно розм'якшити водою і видалити.
Цікаве:  Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?

Як і чим правильно мити холодильник, щоб позбутися від неприємного запаху?

Якщо дотримуватися перерахованих правил, то в будь-який зручний момент холодильник можна буде вимити якісно і швидко, не витративши на це цілий день. При цьому продукти будуть тривалий час зберігати свою свіжість і чистоту запаху, не вносячи неприємних ноток в атмосферу будинку.

Розморожування холодильника — важливий етап, специфікою якого всі зневажають

Залежно від моделі холодильника прилад потрібно розморожувати і піддавати генеральному прибиранні мінімум 1-2 рази в рік. Це стосується навіть до апаратів з системою ноу фрост. Хоч вони і не утворюють на стінках камер інею, відповідна обробка повинна проводитися в обов'язковому порядку.

Як і чим правильно мити холодильник, щоб позбутися від неприємного запаху?

Специфічна маніпуляція з усіма її особливостями і нюансами виглядає наступним чином:

 1. Спочатку простір холодильника звільняється від продуктів, тільки після цього прилад відключається від мережі. При наявності функції розморожування, встановлюється відповідний режим.
 2. Дістаємо всі полички і лотки. Ніколи не потрібно намагатися помити холодильник прямо зсередини, намагаючись полегшити собі завдання. Це тільки призведе до утворення льодової кірки і псування приладу.
 3. У літрі прохолодної води розводимо столову ложку соди. Готове засіб використовуємо для обробки все знімних деталей і внутрішніх поверхонь агрегату. Воно сприятиме розморожуванні, одночасно ведучи боротьбу з патогенними бактеріями.

Тільки після повного розморожування можна приступати до обробки поверхонь миючими складами.

Як правильно почистити холодильник всередині і снаружі

Основні зусилля доводиться прикладати при чищенні внутрішніх камер і деталей. Всі знімні елементи спочатку нагріваються до кімнатної температури, потім занурюються в гарячу воду (в таз або у ванну) і відмиваються миючими засобами. Якщо відразу впливати на пластик високими температурами, можна спровокувати появу тріщин на матеріалі. Після того, як від бруду вдалося позбутися, полки розкладають на рушник і сушать серветками.

Далі холодильник потрібно помити зсередини. Звичайні мильні розчини застосовувати вкрай не рекомендується. Нерідко після їх висихання всередині камер з'являється стійкий специфічних запах побутової хімії. Зазвичай виробники агрегатів дають рекомендації як правильно мити холодильник тієї чи іншої моделі, радять спеціалізовані засоби.

Як і чим правильно мити холодильник, щоб позбутися від неприємного запаху?

В крайньому випадку можна обмежитися вже згаданим содовим розчином або розвести білизну, взявши на одну її частину 10 частин води. Другий варіант особливо ефективний при появі слідів або запаху цвілі всередині холодильника.

Тільки після того, як внутрішні поверхні позбудуться всіх слідів вологи можна встановлювати лотки на свої місця і підключати агрегат.

Доступні методики, які в короткі терміни позбавлять від неприємного запаху в камерах

Нерідко навіть якісний і регулярний догляд за холодильною установкою не може захистити від появи стійкого неприємного запаху. Якщо традиційне розморожування з подальшою чищенням вже не допомагають, варто скористатися одним з більш інтенсивних засобів.

Як і чим правильно мити холодильник, щоб позбутися від неприємного запаху?

Чим помити холодильник, щоб не було запаху:

 • Беремо в рівних частинах столовий оцет і воду, протираємо отриманим розчином всі поверхні і лотки. Змивати цей склад не потрібно. Тільки після складання апарату рекомендується залишити дверцята холодильника відкритою на кілька хвилин, поки їдкий запах не вивітриться.
 • Швидко і без проблем допомагає лимонний сік. Пару столових ложок свіжої рідини розводимо в склянці води і протираємо отриманим засобом все стінки і лотки. Прилад можна відразу після цього здавати в експлуатацію, чекати вивітрювання цитрусового аромату не обов'язково. Важливо розуміти, що лимонна кислота в даному випадку не є повноцінною заміною соку і не дасть бажаного результату.
 • Нашатирний спирт — ще один ефективний засіб. Допускається використання нерозбавленого або розведеного продукту, але тільки витрачати його потрібно дуже економно. Після маніпуляції обов'язково чекаємо повного висихання поверхонь і ретельно провітрювати приміщення.

Як і чим правильно мити холодильник, щоб позбутися від неприємного запаху?

Якщо і перераховані підходи не допомогли позбутися небажаних ноток, це може вказувати на проблеми в роботі холодильної установки. Можливо, з неприємним запахом рідина затекла через якусь тріщину під обшивку або скупчилася в прихованому відсіку. В такому випадку краще звернутися до фахівців і провести діагностику приладу.

У холодильнику заборонено використовувати промислові ароматизатори і освіжувачі повітря. Їх функцію можуть взяти на себе натуральні аналоги: скибочки лимона, кавові зерна, хвойні гілки.

https://youtube.com/watch?v=JrpIQjo0ttk