Як користуватися сучасною пральною машиною-автоматом?

Такий механізм, як пральна машина, міцно ввійшов у побут, і вже складно уявити, як раніше жінки витрачали купу часу на прання речей всієї родини. Важливо лише знати, як користуватися пральною машиною, а все інше вона робить за вас: пере, виполіскує, віджимає, а в ряді випадків ще й висушує білизну, на те вона і автомат. Людині необхідно лише завантажити речі, забезпечити подачу води, засипати або залити миючий засіб і натиснути потрібні кнопки, щоб вибрати відповідні умови для прання того чи іншого білизни. І саме на цьому етапі часом і виникає проблема у користувачів.

Як користуватися сучасною пральною машиною-автоматом?

Користуємося машинкою грамотно

Регулярне порушення правил при експлуатації призведе до того, що машинка-автомат швидко вийде з ладу і потребують дорогого ремонту. Тому так важливо правильно працювати з цим пристроєм.

У комплекті з машинкою завжди є інструкція, де докладно розібрані всі її особливості, правила звернення та рекомендації по першій пранні і подальшої експлуатації. Якщо ця інструкція з часом загубилася, то не варто засмучуватися, т. К. Багато виробників розміщують на своїх сайтах електронні версії та надають технічну підтримку своїх продуктів. Звичайно, вона не всесильна, дистанційно зрозуміти і ліквідувати серйозну проблему з машинкою навряд чи зможе, але проконсультувати, а можливо, і провести елементарну діагностику цілком здатна.

Варто придивитися до спеціалізованих форумах. На них такі ж прості користувачі обговорюють складності і проблеми з технікою, дають один одному рекомендації. Можливо, з їх допомогою в разі невеликих несправностей вдасться обійтися і без виклику майстра або візиту в сервісний центр, ліквідувавши поломку самостійно.

Як користуватися сучасною пральною машиною-автоматом?

установка

  • Коли машинка доставлена, потрібно переконатися, що при транспортуванні вона не була пошкоджена, і зняти усі болти і кріплення.
  • Щоб уникнути вібрацій під час роботи машинку необхідно виставити чітко по рівню, регулюючи її висоту за допомогою ніжок.
  • Бажано, щоб для машинки була передбачена окрема розетка із заземленням, власним щитком і захистом від попадання вологи.

Як користуватися сучасною пральною машиною-автоматом?

Робота з машинкою

Навіть найпростіша машина-автомат має декілька програм прання, в більш дорогих і просунутих пристроях це число може доходити до 20. Програми є спеціально підібрані для певного типу речей і тканин режими, що дозволяють відпирати забруднення з мінімальною шкодою для матеріалу. Вони регулюють безпосередньо процес прання (температуру води, обертання барабана), інтенсивність віджимання білизни і його подальшої сушки. Як правило, назви програм інтуїтивно зрозумілі.

Цікаве:  Який вигляд пилососа краще вибрати - з контейнером або з мішком?

На всіх видах білизни на етикетці або ярлику обов'язково вказуються умови прання — рекомендований режим, температура, і з цими рекомендаціями варто слідувати, щоб речі прослужили довго.

Як користуватися сучасною пральною машиною-автоматом?

Підготовка білизни і вибір режиму

Перед пранням білизну слід розсортувати по типу тканини і квітам. Особливо це важливо для легко линяють синтетичних тканин, а також при пранні на високих температурах. Варто перевірити всі кишені одягу — іноді там залишаються забутими важливі речі, які безповоротно зіпсуються при пранні, а до того ж, намокнув, можуть і забруднити одяг.

Щоб при пранні білизна добре перуть і виполіскує, не варто щільно набивати барабан машинки. До того ж регулярна робота з навантаженням «на межі» буде для машини не дуже корисною. Щоб від вібрації машинка не починала буквально стрибати по приміщенню, не рекомендоване прати речі по одній або класти разом дуже велике і дуже одночасне прання.

З великою обережністю слід прати речі, які мають дрібний декор. Він може або постраждати сам, або забити машинку. Якщо якісь деталі тримаються на одязі погано, то їх варто або відпороти і пришити заново після прання, або відразу приробити попрочнее. При великій кількості вишивки або стразів варто вибрати ручний або делікатний режим.

Якщо речі забруднені несильно і їх потрібно лише злегка освіжити, то варто вибрати економічний в плані витрати води і порошку «швидкий» режим.

Як користуватися сучасною пральною машиною-автоматом?

Догляд за машинкою

  1. Раз-два за рік машинці варто влаштовувати «холосту» прання з речовинами проти накипу. Це можуть бути як покупні продукти, так і домашні засоби на зразок лимонної кислоти.
  2. Якщо в машині передбачений фільтр для дрібного сміття на кшталт ниточок, ворсу, шерстинок, то в міру забруднення його необхідно очищати.
  3. У разі коли водопровідна вода не дуже якісна, брудна або має занадто багато жорстких домішок, щоб не псувати нову машинку, перед нею стоїть встановити фільтр для очищення.
  4. При поганому натиску води у водопроводі користуватися «пральки» не варто, т. К. Її режими налаштовані на нормальний тиск в трубах.
  5. Бажано після кожного прання залишати дверцята відчиненими для запобігання появи неприємного запаху і цвілі. Також не варто складати всередину брудну білизну заздалегідь — для цього є білизняні кошика.
  6. Сам барабан необхідно час від часу протирати від залишків порошку. Точно також періодично провітрювати і споліскувати потрібно і ємність для порошку і кондиціонера.
Цікаве:  Як помити посудомийну машину і усунути накип, іржу, жир і залишки їжі

Правильний підбір засобів для прання також грає важливу роль для довгої і безперебійної роботи пральної машинки. Ні в якому разі не слід використовувати порошки для ручного прання, т. К. Вони дають рясну піну, часто випливає з машинки, що забиває її. Для деяких моделей рекомендовано використання виключно рідких засобів, в такому випадку це буде обов'язково зазначено в інструкції.

Точна норма витрати порошку на певну кількість речей зазвичай вказується на упаковці, але, в загальному, слід розуміти, що чим менше білизни кладеться в пралку, ніж коротший режим прання вибирається, тим менше буде потрібно миючих засобів.

Підводячи підсумок, можна сказати, що якщо знати, як користуватися пральною машиною типу автомат, цей пристрій здатний значно полегшити домашні клопоти і звільнити час господинь для безлічі інших, набагато більш приємних, занять.

https://youtube.com/watch?v=ZN4-tuIXxH

Корисні матеріали

Close