Як можна відіпрати плями трави з джинс, щоб не залишилося плям?

Практичні і привабливі вироби із джинсової тканини доставляють чимало клопоту, коли справа доходить до їх чищення. Найбільшим головним болем багатьох господинь є питання, як відіпрати траву з джинс і при цьому не довести до освіти потертостей на матеріалі. Стійкість фарбувальних пігментів, що входять до складу трав'яного соку, стрімко підвищується після висихання.

Як можна відіпрати плями трави з джинс, щоб не залишилося плям?

Причому найкраще цей природний барвник тримається саме на натуральних тканинах, в тому числі і бавовняних волокнах, з яких зроблена справжня джинса. З цієї причини видалити зелені плями за допомогою традиційних миючих засобів, практично неможливо. Для отримання бажаного результату доведеться скористатися дієвими народними засобами або спеціальними хімікатами.

Правила обробки джинсової тканини, на якій з'явилися плями від трави

Вивести непоступливу зелень не так складно. Особливість забруднення полягає в тому, що воно здатне змінити початковий колір матерії або залишити після себе помітні розводи. Цього не станеться, якщо діяти за такими правилами:

  1. Проводити чистку потрібно відразу ж. Якщо плями засохнуть, то повністю від них позбутися вже не вдасться. З застарілими плямами боротися практично марно, їх вдасться в кращому випадку злегка висвітлити.
  2. Категорично заборонено впливати на забруднення холодною водою, терти його сухими або вологими серветками. Стійкість плями від цього тільки підвищиться, плюс до цього може збільшитися площа ураження.
  3. Перед обробкою проблемної зони за допомогою обраного засоби, потрібно перевірити вплив продукту на тканину. Для цього спочатку впливаємо на прихований від очей ділянку. Продовжуємо тільки якщо колір матерії не змінився.

Як можна відіпрати плями трави з джинс, щоб не залишилося плям?

Не варто зловживати механічним варіантом обробки, в поєднанні з хімічними компонентами це може привести до руйнування волокон. В крайньому випадку, зіпсовані джинси можна висвітлити або пофарбувати за допомогою синьки, і добре виглядати це буде тільки на цільних брюках без розтягнутих зон і потертостей.

Як швидко вивести стійкі плями від трави за допомогою народних засобів і побутової хімії?

Як можна відіпрати плями трави з джинс, щоб не залишилося плям?

Найпростіше вивести стійкі освіти за допомогою універсального складу під назвою «Ваніш». Воложимо тканину, наносимо продукт на плями, чекаємо кілька хвилин і відправляємо виріб в пральній машині. Якщо ефективного засобу під рукою не виявилося, можна скористатися більш доступними препаратами:

  • Окріп. Пігменти трав'яного соку не витримують впливу високих температур. У найкоротші терміни після забруднення потрібно натягнути полотно джинс над мискою (якщо вироби вузькі, то над який-небудь чашкою або мильницею, головне, щоб впливу піддався тільки один шар тканини), виключаючи можливість формування складок. Далі беремо окріп і рясно поливаємо їм плями, щоб матерія просочилася наскрізь. Після чого відправляємо річ з прання. На машинці встановлюємо найвищу температуру.
  • Кислота. Безсилі пігменти і перед впливом кислоти. Вивести небажані освіти можна за допомогою столового оцту, лимонної кислоти, лимонного соку, розсолу квашеної капусти. Просто наносимо обраний склад на проблемне місце, а через кілька хвилин натираємо його господарським милом. Далі слід звичайне прання в машинці або вручну. Спочатку варто спробувати розведені препарати і тільки при відсутності позитивних зрушень можна підвищувати концентрацію активних компонентів.
Цікаве:  Які забруднення і як можна видалити за допомогою коли?

Як можна відіпрати плями трави з джинс, щоб не залишилося плям?

Порада: Порошкові продукти рекомендується застосовувати лише через брак рідких складів. Кристалики складів в процесі обробки можуть затертися між волокнами. В майбутньому вологе середовище буде їх активувати, що призведе до поступового роз'їданню тканини.

  • Спиртовмісні препарати. Зовсім свіжі плями швидко відходять під впливом горілки, спирту і навіть одеколону. Просто наносимо продукт на забруднення, чекаємо півгодини і стираємо із застосуванням якісного миючого засобу при високій температурі.
  • Нашатир. Чайну ложку нашатирного спирту розводимо в склянці води. Отриманим розчином змочують забруднення і залишаємо на чверть години. Після цього оновлюємо розчин, а саму тканину натираємо господарським милом. Ми залишаємо виріб ще на годину киснути в активній суміші. Потім стираємо річ, висушуємо і оцінюємо результат. Якщо сліди залишилися, повторюємо підхід з самого початку.

Порада: Нашатирний спирт може усунути зелені плями навіть з білих джинсів, але для цього береться нерозбавлений препарат. Змочуємо їм ватяні диски і затискаємо пляма з двох сторін (особи і вивороту). Чекаємо кілька секунд і міняємо диски. Діємо так, поки забруднення повністю не зникне.

  • Сода. Розводимо порошок мінімальною кількістю води, кашка повинна вийти дуже густий. Тканина з плямами змочуємо окропом, наносимо на осередки содову суміш. М'яко трьом уражені ділянки щіткою, залишаємо на годину. Потім ще раз обполіскувати тканину окропом, наносимо ще соди і зверху натираємо господарським милом. Підготовлену таким чином річ ​​застіривать в концентрованому мильному складі.
  • Зубна паста. Продукт беремо тільки білий, без будь-яких добавок. Наносимо його прямо на забруднення і трьом щіткою з м'якою щетиною протягом п'яти хвилин. Ми залишаємо масу до повного висихання, промиваємо дуже теплою водою. При необхідності проходимо цей етап ще раз, але тільки після того, як тканина повністю висохне. Після цього відправляємо виріб в пральній машині.

Як можна відіпрати плями трави з джинс, щоб не залишилося плям?

Категорично заборонено застосовувати в роботі з джинсами відбілювачі, навіть самі щадні. Вони здатні вимити колір з волокон, від чого плями будуть здаватися ще яскравіше. Головне, вести роботу з забрудненням строго локально, інакше воно розповзеться на значну територію, остаточно зіпсувавши тканину. Не варто покладатися і на спеціалізовані засоби для виведення плям, крім згаданого «Ваніша». Вони хоч і не заподіють шкоди, від такого специфічного товару плями навряд чи позбавлять.

Корисні матеріали

Close