Як очистити від порошку лоток пральної машини?

Якщо ви помітили, що ваша пральна машина стала гірше прати і полоскати білизну, радимо в першу чергу перевірити лоток для порошку. Можливо, він засмітився, і його слід очистити.

Найчастіше господині не замислюються про те, що чистка лотка — необхідний захід. Їм здається, що миючі засоби і вода, які постійно циркулюють в лотку, самі по собі роблять його чистим. Однак це не так. Вапняний наліт, залишки прального порошку або кондиціонера вимиваються з працею. Частина з них залишається в лотку. Згодом все це накопичується, в лотку утворюються вапняно-порошкові «сталагміти», і вони закривають отвір, через яке подається вода. В результаті миючі засоби не потрапляють в барабан машинки і прання стає малоефективною. А іноді це навіть призводить до поломки машини.

Як очистити від порошку лоток пральної машини?

Як витягти дозатор?

Якщо лоток вашої машини не дуже забруднений, то почистити його можна і не виймаючи з гнізда. Але якщо забруднення досить сильні, то для вашого ж власного зручності, а також для більш якісного очищення, контейнер краще витягти. Цей процес у новачків може викликати труднощі, але в міру звикання до своєї моделі машинки ви зможете одним спритним рухом рук діставати лоток.

У різних моделей машин лотки-дозатори розташовуються по-різному. Тому перед тим як діставати цю деталь зі своєї пральної машини, уважно ознайомтеся з інструкцією.

Для того щоб витягти лоток, зазвичай потрібно вчинити так:

 1. витягнути його до упору;
 2. натиснувши пальцем на кришку відділення для кондиціонера, потягнути лоток на себе і вниз з невеликим зусиллям.

Тепер, коли дозатор в ваших руках, ви можете скористатися одним з таких способів його очищення.

Як очистити від порошку лоток пральної машини?

Як впоратися з забрудненнями лотка?

Існує три способи привести в порядок лоток для порошку:

 1. очистити його вручну;
 2. скористатися хімічними спецзасобами для очищення;
 3. довіритися народними рецептами.

Як очистити від порошку лоток пральної машини?

Ручна чистка

Якщо порошкопріемнік не надто сильно забруднений, то гарячої води і губки може бути досить для того, щоб повернути йому первозданну чистоту.

Просто змочіть лоток водою, ретельно протріть губкою всі відсіки і знову обполосніть їх. Для очищення важкодоступних місць можна скористатися старою зубною щіткою.

Порада

Будьте обережні, не тріть надто сильно і не використовуйте дуже жорстку щітку, щоб не стерти пластикові мітки в відсіку для кондиціонера.

Якщо на дозаторі все ще залишаються забруднення, то можна на пару годин залишити його полежати в гарячій воді, а потім повторити процедуру чищення.

Цікаве:  Навіщо в квартирі потрібен зволожувач повітря? Переваги та недоліки сучасних приладів

Як очистити від порошку лоток пральної машини?

Без хімії — нікуди

Якщо вручну позбутися від вапняного нальоту і отверділих залишків порошку не вдається, не впадайте у відчай, на допомогу вам прийдуть досягнення хімічної промисловості. Для того щоб почистити дозатор за допомогою активних засобів, вам навіть не доведеться діставати його з машинки.

Добре справляються з забрудненнями дозатора і інших частин пральної машини такі препарати.

 • «Еона», «Доктор ТЕН», «Антинакипин» допоможуть при несильних забрудненнях.
 • Frisch-aktiv видаляє грязьові і вапняні відкладення, а також неприємні запахи.
 • Sandokkaeb і Bork K8P (корейські засоби) здатні впоратися навіть з досить сильними забрудненнями.

При використанні хімічних препаратів рекомендуємо дотримуватися наступного алгоритму.

 1. Відміряти необхідну кількість засобу (скільки його потрібно для очищення, зазначено в інструкції).
 2. Засипати або залити засіб в лоток.
 3. Прибрати з машинки брудний одяг, якщо вона там є.
 4. Виставити режим з температурою 90-95 градусів і запустити прання з порожнім барабаном.
 5. Після закінчення прання включити режим полоскання.

Цих п'яти кроків повинно вистачити для очищення порошкопріемніка. Але якщо раптом ще щось залишилося, то можна його почистити щіткою. Якщо ж і це не допоможе, тоді лоток найкраще витягти і замочити на 2-3 години в гарячій воді з додаванням хімічних засобів. Наприклад, таких, як всім відомі «Доместос», «Комет», «Сіліт», «Пемолюкс», підійдуть навіть «Туалетний каченя» і «Санфор-Антіржавчіна». Потім потрібно знову потерти деталь щіткою і прополоскати під струменем теплої води.

Як очистити від порошку лоток пральної машини?

Для тих, хто не сприймає хімії

Побутова хімія настільки міцно увійшла в наше життя, що ми вже насилу уявляємо, як же раніше без неї обходилися люди. Хімічні засоби, звичайно, значно полегшують нам побут, але завдають шкоди здоров'ю. Якщо варіант застосування хімічних препаратів для очищення лотка вам не підходить, то є інші, «народні», рецепти. Вони набагато безпечніше для здоров'я, а їх ефективність нітрохи не нижче, а часто навіть і вище, ніж у хімічних засобів.

Найпоширенішими засобами для чищення лотка можна назвати лимонну кислоту, оцет і соду.

 • Лимонна кислота з успіхом замінює хімічні засоби. Для того щоб очистити лоток від порошку, в нього засипають лимонну кислоту і запускають прання при температурі 70-75 градусів. При такому способі від накипу і бруду очищається не тільки дозатор, а й інші деталі пральної машини. Крім того, кислота усуває неприємні запахи.
 • Оцет може застосовуватися для замочування лотка. Для цього в пластиковий таз потрібно налити 1 л гарячої води, додати туди склянку 9% -го оцту і замочити контейнер в цьому розчині на 6-8 годин. Після вилучення лоток чистять щіткою, споліскують і витирають насухо. Спосіб вимагає часу, але результат того вартий.
 • Сода допоможе почистити лоток від вапняних відкладень і залишків порошку. Засипте її в відсіки, змочіть теплою водою. Можна дати трохи постояти. А потім за допомогою зубної щітки пройдіться по всій поверхні дозатора, не забуваючи і про важкодоступних місцях. Після цього вимийте деталь теплою водою і витріть насухо.
Цікаве:  Чи допускається розміщення холодильника поруч з батареєю?

Ми розповіли вам про основні способи чищення лотка в пральній машині. У разі сильних забруднень цей процес вимагає чималих зусиль і часу. Але набагато простіше попередити проблему, ніж потім її виправляти. Якщо ви будете систематично стежити за чистотою дозатора, то вам не доведеться мучитися, намагаючись отскоблить скам'янілі грудки порошку. А ще ви зможете значно продовжити термін служби своєї незамінною помічниці.

https://youtube.com/watch?v=74p2x4S1gU

Корисні матеріали

Close