Як перевозити холодильник в горизонтальному і вертикальному положенні

Питання, як перевозити холодильник, щоб уникнути поломки і зберегти його зовнішній вигляд, виникає при зміні місця проживання або купівлі нового холодильного пристрою. Відповісти на нього просто: слід вивчити інструкцію по експлуатації та слідувати зазначеним в ній рекомендацій. Іноді інструкції немає або що містяться в ній вказівки важко виконати, в такому випадку допоможе знання особливостей транспортування холодильника.

Як перевозити холодильник в горизонтальному і вертикальному положенні

Підготовка до перевезення

Незалежно від того, в якому положенні планується перевозити холодильник, необхідно ретельно підготуватися до його транспортуванні:

 1. В першу чергу, дістаньте всі продукти, необхідно розморозити і висушіть агрегат.
 2. Вийміть всі знімні елементи. Упакуйте їх окремо за допомогою дрантя і паперу. Можна закріпити ящики і полиці всередині за допомогою спеціальних фіксаторів (якщо такі збереглися), якими користуються виробники.
 3. Зафіксуйте компресор. Це можна зробити за допомогою скотча, головне, щоб під час руху автомобіля він не бовтався і був нерухомим. Найчастіше виробники обладнують компресор транспортувань болтами, затягніть їх.
 4. Закріпіть дверцята за допомогою малярного скотча, мотузки або стяжних ременів, щоб вона не відкривалася під час перевезення.
 5. Упаковка холодильника, в ідеалі, повинна проводитися в заводську тару, але вона рідко зберігається. В цьому випадку оберніть агрегат декількома шарами бульбашкового плівки або паперу.

Як перевозити холодильник в горизонтальному і вертикальному положенні

Після виконання всіх підготовчих заходів холодильник можна транспортувати.

Що важливо знати

Незважаючи на зовнішню монолітність, холодильник являє собою тендітну річ, і неправильна перевезення призводить до поломки. Виробники наполягають, що перевезення холодильників повинна здійснюватися виключно у вертикальному положенні. Це мінімізує ймовірність пошкоджень, а також виключає попадання масла в контур циркуляції холодоагенту. Справа в тому, що масло засмічує капілярну трубку, і холодильник перестає працювати.

Як перевозити холодильник в горизонтальному і вертикальному положенні

У разі втрати інструкції по експлуатації до рекомендацій з перевезення, необхідно дотримуватися наступних правил:

 • найкраще становище для транспортування — вертикальне;
 • завантажувати і вивантажувати агрегат, взявшись за ручку дверцят, не можна — вона відірветься;

важливо
Змінні дверцята є найбільш вразливим місцем — не беріться за неї.

 • перед перевезенням надійно закріпіть холодильник в причепі або кузові;
 • під прилад покладіть пінопласт, килим або гофрований картон в кілька шарів;
 • при транспортуванні оберігайте агрегат від ударів, вібрації, падінь;
 • після того як холодильник доставлений до місця призначення, включити його навіть на короткий час можна не раніше ніж через 4 години, а краще — через добу, щоб масло встигло стекти назад в компресор.

важливо
На морозі масло в компресорі стає дуже густим, тому включити холодильник можна тільки через добу, коли конденсат випарується, а масло зігріється.

Якщо прилад не проходить у двері під час перенесення, то зняття дверцята здатне зменшити глибину на 4-6 сантиметрів. Необхідно врахувати, що не можна знімати дверцята, на яку виведені панель управління, диспенсер для льоду або дисплей. Це автоматично позбавить вас гарантійного терміну експлуатації. Якщо іншого виходу немає і дверцята потрібно зняти, то краще викликати фахівців з сервісного центру.

Цікаве:  Особливості очищення духовки за допомогою пари

Як перевозити холодильник в горизонтальному і вертикальному положенні

Зазвичай для транспортування від автомобіля до житла застосовується піддон на коліщатках або візок. Без них перенести агрегат удвох можна, використовуючи ремені, при цьому холодильник повинен знаходитися строго у вертикальному положенні. Нести як колода немає сенсу, це те ж саме, що перевозити в горизонтальному положенні.

Транспортування в вертикальному положенні не завжди можлива і виникає питання, чи можна горизонтально покласти холодильник в машині і як правильно це зробити.

Чи можна перевозити холодильник горизонтально

Холодильник має два боки, на одному з них поміщені петлі дверей. На цій же стороні розташована трубка компресора, що забезпечує нагнітання масла, трубки, а також пружини, що підтримують компресор. Трубки обов'язково повинні бути спрямовані вгору — щоб виконати цю умову, потрібно покласти холодильник на інший бік.

Як перевозити холодильник в горизонтальному і вертикальному положенні

Порада
Журнал «Міс Чистота» рекомендує не укладати холодильник на задню стінку, так як можливо продавлювання теплоізоляції під власною вагою приладу і наступні поломки з цієї причини.

Можливі наслідки горизонтальної перевезення:

 1. При транспортуванні на боці з компресора по трубках в контур системи перетікає масло, в результаті його залишається менше ніж потрібно.
 2. При перекиданні і трясці компресор може зіскочити з гасить вібрації кріплення.
 3. Відповідні до компресора трубки можуть деформуватися або зламатися.
 4. Погане пакування призводить до пошкодження конденсатора (задньої стінки), поломки ручки на дверцятах або деформації стінок.

Порівняно безпечно перевозити холодильник під ухилом 40 градусів. Прилад необхідно надійно зафіксувати в такому положенні, підклавши під нього і збоку якомога більше матеріалів, що гасять вібрацію.

Підходити до процесу перевезення холодильника потрібно відповідально. Якщо рекомендації враховані і все зроблено правильно, то за працездатність агрегату хвилюватися не варто. Оптимальним варіантом є вертикальне положення. Перевозити лежачи теж можна, але робити це необхідно з великою обережністю.

https://youtube.com/watch?v=2-y9Z2HvgE

Корисні матеріали

Close