Як почистити друкувальну головку і сопла принтера HP?

Різні технології виготовлення тягнуть за собою безліч проблем для тих, хто купує техніку, — простих покупців. Кожен з нас купує щось, бажаючи полегшити своє повсякденне життя, але це не завжди виходить: наприклад, не всі знають, як можна почистити принтер HP. А тим часом кожен власник принтера будь-якої компанії повинен знати, як чистити цей пристрій, щоб не допустити якихось неприємностей і несправностей.

Як почистити друкувальну головку і сопла принтера HP?

Очищення принтера за допомогою програмного забезпечення

Перш ніж описувати процедуру чищення принтера hp вручну, варто згадати про таку прекрасну можливість, даної тайванським виробником, як очищення за допомогою встановленого на комп'ютер програмного забезпечення. Зазвичай при покупці принтера додається диск з програмами, драйверами і у нагоді для довідки. Програма, пропонована до установки диском, «Центр рішень HP», здатна допомогти в очищенні принтера. Це дуже просто: достатньо лише запустити програму, а потім знайти в меню «Панель інструментів принтера», а там вже — утиліту «очищення картриджів». У разі якщо принтером давно не займалися, можна виконати дану процедуру кілька разів. Але, на жаль, програмної очищення не завжди достатньо — хоча б тому, що вона не зачіпає друкувальних голівок, і в таких випадках господарям нічого не залишається, окрім як спробувати своїми руками очистити друкувальну головку зокрема і принтер в цілому.

https://youtube.com/watch?v=—nWiLdRR0

Очищення за допомогою спеціальної рідини

Довірити очистку друкуючої головки, зрозуміло, найбезпечніше фахівцям. Але це зовсім не означає, що не можна спробувати провести цю процедуру своїми руками, щоб заощадити час і гроші.

Отже, для очищення друкуючої головки принтера HP будуть потрібні наступні предмети:

  • пластикова посудина з плоским дном, яку не шкода буде викинути (одноразові тарілки або контейнери для їжі);
  • щільна, добре вбирає ганчірка або марля;
  • спеціалізований набір для чищення принтера (його можна придбати як в магазинах електроніки в мережі Інтернет, так і пошукавши в офлайн-магазинах) різного ступеня дії: для застарілих забруднень — агресивний, для більш чистих головок — звичайний.

Сам процес очищення, однак, не залежить від ступеня забрудненості друкуючої головки. Починається все з того, що сервісна рідина заливається в підготовлену заздалегідь пластикову посудину, а потім ця ємність відставляється в сторону. В дію вступає шматочок ганчірки або марлі — він змочується водою, і цим шматочком протирається нижня площадка голівки. Наступний шматочок змочується вже спеціальною рідиною, а потім їм протирається вся друкуюча головка по контуру дюз. Якщо це потрібно, шматочок марлі можна змінити, точно так же вмочивши новий в рідину.

Увага!

Потрібно бути обережним і постаратися не доторкатися ганчірочкою до самих сопел. Їх контакт із забрудненою рідиною загрожує закупорюванням.

Очищення головки може тривати рівно стільки, скільки потрібно часу для того, щоб остаточно прочистити кожен об'єкт, — все залежить лише від початкового стану. У будь-якому випадку, після очищення головки марлею з неї знімаються гумки ущільнювачів чорнильниці. Їх досить просто промити теплою проточною водою, а потім повернути на місце. Після цього починається найскладніше і найважливіше дію: безпосередньо очищення друкуючої головки, але вже зсередини. Крім головки, до речі, очищаються і сопла принтера. Для цього під неї підкладається марля або ганчірка, а сервісна рідина розігрівається приблизно до 55 градусів за Цельсієм. Потім спеціальним шприцом розігріта рідина прокопується на чернілозаборние штуцери до тих пір, поки на марлі, розташованої під головкою, залишаються чорнило. При необхідності марля замінюється, і коли ганчірка залишиться чистою, можна вважати, що очищення принтера HP завершена. Не так вже це й страшно, правда

Цікаве:  Як розібратися, куди в пральній машині засипати порошок?

Повсякденне очищення принтера

Вище ми описали, як слід вчинити з картриджами і друкуючої головкою. Але не варто забувати також про те, що пристрій друку не треба запускати і в повсякденному житті — хоча б раз на тиждень варто протирати його злегка вологою (якщо в приміщенні багато пилу) або сухою ганчіркою, щоб уникнути зайвого запилення. Крім того, іноді в цілях профілактики ми рекомендуємо виконувати процедуру очищення картриджів, яка була описана на початку статті. Це допоможе підтримувати принтер в робочому стані довгий час. Так, до того ж, така процедура дозволяє підтримувати в чистоті і СНПЧ. Але вона не є панацеєю: раз на рік все ж необхідно проводити повну чистку друкуючої головки принтера і його сопел.

Як почистити друкувальну головку і сопла принтера HP?

Прочищення картриджів системи безперервної подачі чорнила

Деякі господарі, щоб економити кошти і не купувати картриджі, набувають спеціальне пристосування, що складається з чотирьох постійних картриджів, що не підлягають заміні, і невеликого бака для чорнила. Обов'язково проводити чистку цього механізму, щоб сопла принтера не пересохло. Для того, щоб почистити СНПЧ (саме так скорочено називається це пристосування, його повна назва — в підзаголовку), необхідно придбати рідину для очищення і промити нею все трубки, баки і картриджі. Потрібно звільнити бак від чорнила, промити водою отвори, а потім прогнати сервісну рідина таким же чином, як і чорнило при їх заправці. До речі, картриджі для принтерів НР коштують дорого, а тому попит на СНПЧ для даних принтерів дуже високий.

Отже, очищення принтера HP — справа, яка тільки на перший погляд здається важким. Якщо підійти до нього з належною відповідальністю, старанністю і акуратністю, все вийде, і завдання — почистити принтер НР — буде вирішена з легкістю. Головне не забувати, що будь-яка техніка вимагає догляду: все в наших будинках працює лише заради того, щоб полегшити життя нам, а нам залишається лише допомогти техніці прослужити якомога довше. Успіхів!

https://youtube.com/watch?v=3ZsVcjcB_7

Корисні матеріали

Close