Як помити ламінат миючим пилососом і не зіпсувати покриття?

Сухе прибирання не приносить бажаного результату, а мити підлогу ганчіркою або шваброю в століття високих технологій вам трохи лінь, до того ж все навколо твердять про миючих пилососах, які з легкістю видаляють бруд з будь-яких покриттів? А може, і вам обзавестися таким помічником? Ось тільки наскільки безпечний миючий пилосос для ламінату, постеленного в більшій частині квартири, не зовсім зрозуміло.

Хочете знати, як повести вологе прибирання ламінату пилососом і не зіпсувати покриття? Розповідаємо!

Як помити ламінат миючим пилососом і не зіпсувати покриття?

Важливість техніки виробництва ламінатної дошки

В ідеалі потрібно задатися питанням про чищення підлоги ще до вибору покриття, адже не всі дошки мають однакову вологостійкість, що створить неминучий ризик здуття покриття при першій же вологого прибирання. В процесі вибору дощок важливо звернути увагу на технологію їх виробництва: вона набагато правдивіше, ніж реклама, розповість про можливості продукції, що знаходиться перед вами.

 • DPL, або пряме ламінування. Такі дошки мочити категорично не можна. Прибирання проводиться звичайним пилососом або віником.
 • Кешування. Цей метод виробництва також виключає потрапляння на ламінат вологи, так що мити його заборонено.
 • HPL, або високий тиск. Дошки, вироблені за даною технологією, мити можна, але не дуже часто: максимальна частота вологих прибирань — 1 раз в тиждень, чого цілком достатньо для більшості житлових приміщень.
 • DPR, або пряма друк. Володіє схожими параметрами з попереднім типом ламінату, так що в його миття немає нічого небезпечного, якщо не вдаватися до вологої уборі частіше, ніж 1 раз в тиждень.
 • CPL, або безперервне тиск. Ці дошки мають підвищену вологостійкість, і мити їх миючим пилососом можна без дещиці сумніву.

На наше щастя, більшість моделей середньої цінової категорії можна мити 1 раз в тиждень. Так, доведеться підійти до процесу збирання обережно, але бездоганна чистота підлог того варто.

Порада

Якщо ламінат вже покладено і знайти інформацію про спосіб його виробництва не представляється можливим, доведеться провести «випробування водою» прямо на місці. Добре, якщо у вас залишилася зайва дошка і для експерименту можна віддати саме її. Якщо ж ви маєте в своєму розпорядженні матеріалом, що знаходяться виключно на підлозі, то виберіть саме непомітне місце, наприклад під шафою або ліжком, і злегка змочити шов між двома дошками. Якщо дошка початку розшаровуватися і здуватися, краще забудьте про миючий пилосос для ламінату і навіть про звичайну вологу ганчірку.

Як помити ламінат миючим пилососом і не зіпсувати покриття?

Важливість характеристик миючого пилососа

Більшість моделей перевірених фірм підійдуть для вологого прибирання вашого ламінату за умови, що сама дошка може витримати вплив вологи. І, тим не менш, варто звернути увагу на кілька нюансів придивившись моделі.

 • Розпилення води не повинно бути рясним, інакше волога встигне затекти глибоко в щілини і вбратися деревом, що призведе до деформації покриття, особливо якщо ви будете проробляти таку прибирання на постійній основі.
 • Потужність всмоктування розпорошеної рідини варто вибрати від 450Вт з тієї ж причини: залишилася волога обов'язково залишить свій слід на цілісності і рівності дошки. Це всього лише справа часу.
 • Постарайтеся простежити, щоб пилосос не утворював патьоків, адже це не тільки вплине на рівний глянець підлог, але і може зіпсувати їх структуру.
 • В хорошому пилососі повинна бути функція сушки покриття після миття, що позбавить вас від турбот з приводу затерплої в щілини води.

Порада

Багато пилососи поєднуються зі спеціально розробленими рідинами для миття ламінату, які знизять ризик появи набухання в рази. Найчастіше можна дізнатися про наявність такого засобу на сайті виробника.

Як помити ламінат миючим пилососом і не зіпсувати покриття?

Нюанси вологого прибирання ламінату

Навіть вибравши якісний миючий пилосос і переконавшись у вологостійкості вашої ламінатної дошки, не варто зловживати вологим прибиранням і ставитися цього процесу попустітельскі.

Цікаве:  Універсальні рекомендації і нюанси по користуванню посудомийній машиною

Є кілька речей, про які варто пам'ятати завжди.

 • Чим частіше вода буде попадати в стики між дошками, тим менше часу прослужить покриття. Для продовження терміну експлуатації при регулярному митті миючим пилососом варто хоча б раз на рік обробляти шви спеціальної затіркою або мастикою, а ще краще подбати про герметичність швів на етапі укладання ламінату.
 • Ламінат не переносить високих температур, тому функцію обробки паром, якщо така є у вашому пилососі, краще залишити для плитки або килимів.
 • Не потрібно мити ламінат занадто часто. У довгостроковій перспективі щоденне вологе прибирання може виявитися не по зубах навіть самому вологостійкість ламінату.
 • Якщо розробники не наділили пилосос функцією просушування покриття після миття, обов'язково пройдіться по вологому ламінату сухою ганчіркою, якщо ви зацікавлені в його довгому строку служби.

Звичайно, у використанні миючого пилососа в чищенні ламінату є свої тонкощі, але, дотримуючись ці поради, ви зможете розраховувати на чисту підлогу без пилу і розлучень, який не прийде в непридатність після першої ж вологого прибирання.

https://youtube.com/watch?v=yIiji7EQ1y

Корисні матеріали

Close