Як помити посудомийну машину і усунути накип, іржу, жир і залишки їжі

Посудомийну машину розробили для ліквідації залишків їжі і слідів жиру з посуду, вона постійно переробляє миючі засоби, тому більшість господарів навіть не підозрюють, що і сам прилад потребує регулярного чищення. Щоб почистити посудомийну машину в домашніх умовах недостатньо пройтися ганчіркою, змоченою в миючому складі, за доступними поверхонь.

Як помити посудомийну машину і усунути накип, іржу, жир і залишки їжі

В процесі експлуатації внутрішні елементи пристосування поступово забиваються залишками продуктів і мильною піною, тому в якийсь момент від миючого приладу починає виходити неприємних запах. Не варто забувати про накипу і іржі — навіть при систематичному застосуванні спеціальних добавок вони здатні вражати деталі пристрою.

Особливості експлуатації посудомийної машини

Для підтримки функціональності приладу на високому рівні і профілактики його поломок потрібно дотримуватися простих правил, тоді і чистити агрегат доведеться значно рідше:

 1. Потрібно регулярно оглядати шланги для впуску води. При необхідності їх можна почистити зубочисткою або спицею з тупим кінцем.
 2. Мінімум раз на два місяці рекомендується просушувати гумову прокладку, розташовану на дверцятах.
 3. Посудомийну машину категорично заборонено перевантажувати, краще помити посуд в декілька заходів.
 4. Перед завантаженням необхідно максимально ретельно видалити з поверхні виробів залишки їжі.
 5. Наповненість гнізд для солі і миючих засобів потрібно регулярно перевіряти.
 6. В функціональний прилад категорично заборонено завантажувати дерев'яні, синтетичні, мідні і олов'яні вироби, кришталь з додаванням свинцю, одноразовий посуд.

Як помити посудомийну машину і усунути накип, іржу, жир і залишки їжі

Порада: Як профілактика утворення накипу і з метою прочищення стоку потрібно регулярно проганяти порожню машину, заправивши її літром столового оцту. Після маніпуляції прилад ретельно провітрювати до ліквідації їдкого запаху.

Маніпуляції, які потрібно виконати при здійсненні стандартної чистки побутового приладу

Почистити машину для миття посуду не так складно, для цього навіть не знадобиться виклик майстра. Необхідно лише чітко дотримуватися послідовність дій і не нехтувати допоміжними інструментами:

Як помити посудомийну машину і усунути накип, іржу, жир і залишки їжі

 • Спочатку потрібно відключити харчування, перевірити, що в завантажувальних лотках не залишилося ніяких предметів.
 • Спочатку перевіряємо отвори, через які в посудомийну машину подається вода. Якщо є якісь забруднення, то дістаємо їх пінцетом або зубочистками. Ні в якому разі не проштовхує всередину!
 • Починаємо чистити дверцята, з особливою ретельністю опрацьовуємо всі стики і з'єднання. Саме в цих місцях найчастіше накопичується бруд, яка потім починає гнити. Працюємо м'якою губкою, змоченою в миючому складі. Якщо освіти вже засохли, допомагаємо зубною щіткою.
 • Всі кошики потрібно почистити вручну. Якщо вони знімаються, можна замочити їх на кілька хвилин в миючому засобі, щоб позбутися від жиру.
 • В останню чергу проводиться обробка решітки і фільтра. Ці елементи зазвичай легко знімаються або відкручуються.
Цікаве:  Як користуватися сучасною пральною машиною-автоматом?

Регулярне проведення даних маніпуляцій дозволить підтримувати машину на високому функціональному рівні, запобігає появі на кухні неприємних запахів. Але для боротьби з накипом і іржею доведеться використовувати інші, більш інтенсивні засоби.

Як помити посудомийну машину і усунути накип, іржу, жир і залишки їжі

Домашні засоби, які допоможуть позбутися від накипу, іржі і жиру

Щоб усунути дані проблеми в домашніх умовах можна використовувати спеціалізовані засоби або народні підходи. У будь-якому випадку, при правильному виконанні процедур гарантований бажаний результат.

 • Найпростіший спосіб — запустити посудомийну машину на 1 цикл без завантаження посуду, додавши при цьому професійний склад для усунення накипу.
 • Не менш ефективна очистка оцтом і содою. Після проведення стандартної обробки приладу, під час якої потрібно обов'язково почистити фільтр, ставимо на дно камери склянка оцту і запускаємо її на повний цикл. Потім прибираємо склянку і розсипаємо по дну соду, закриваємо машину на ніч. Вранці проганяє агрегат ще через один повний цикл.

Як помити посудомийну машину і усунути накип, іржу, жир і залишки їжі

 • На хороший результат можна розраховувати при використанні бури. Спочатку все поверхні потрібно почистити великою кількістю активного інгредієнта, після чого змиваємо продукт, запустивши порожню машину на один повний цикл. Потім виставляємо пристосування ще на один цикл, але при цьому в лоток додаємо чверть склянки бури.
 • Нерідко для чищення машини від жиру, плісняви ​​та іржі використовують відбілювач. Потрібно врахувати, що дана методика не підходить для обробки машин, деталі якої виготовлені з нержавіючої сталі. Вплив може виявитися занадто агресивним. Для отримання потрібного результату замість миючого засобу заливаємо стакан відбілювача і запускаємо апарат на самій високій температурі. Додаткове очищення після цього не потрібно.
 • З самими проблемними забрудненнями допоможе впоратися содова бомба. Спочатку готуємо саму бомбу. Для цього змішуємо дві склянки харчової соди з трьома столовими ложками 3% перекису водню і чайною ложкою будь-якого ефірного масла. З отриманої суміші, схожою на мокрий пісок, формуємо кульки довільного розміру. Як тільки вони затвердіють, розміщуємо їх на дні машини. На верхню полицю при цьому ставимо тарілку з двома склянками оцту. Запускаємо цикл і насолоджуємося результатом. В ході роботи агрегату може лунати загрозливе шипіння, не потрібно звертати на нього уваги.

Незважаючи на очевидну ефективність наведених методів, іноді і вони не дають потрібного результату. Це може вказувати на серйозні проблеми в роботі внутрішніх елементів приладу, щільні засмічення. В цьому випадку доведеться звертатися до професіоналів за кваліфікованою допомогою. Самостійно розбирати прилад вкрай небажано.

Цікаве:  Чому вважається, що їжу в мікрохвильовці розігрівати шкідливо?

Корисні матеріали

Close