Як позбутися від щурів власними силами?

Більшість господарів не хочуть миритися з присутністю мишей в своєму будинку, тому мають напоготові кілька ефективних способів боротьби з ними. Але як вивести щурів з території житла або з господарських будівель? В цілому методи боротьби з пацюками особливо не відрізняються від тих, за допомогою яких позбавляються від мишей. Але, звичайно, очищення житла від більших гризунів має деякі нюанси.

Як позбутися від щурів власними силами?

Чим небезпечні пацюки?

Присутність в будинку мишей чи пацюків зазвичай супроводжується тим, що в мішках з зерном, цукром або борошном з'являються дірки, а продукти харчування, залишені в доступному місці, потім виявляються надгризеннимі або взагалі зникають. Але боротьба з гризунами важлива не тільки з-за того, що наноситься матеріальна шкода. В першу чергу варто потурбуватися про здоров'я сім'ї, так як ці шкідники є переносниками різних захворювань. Наприклад, якщо ви скуштували сиру, яким вже встигла поласувати щур, то є велика ймовірність «підхопити» дифтерію, туберкульоз, хвороба шкіри або що-небудь інше. Тому дізнатися про деякі дієвих способах знищення цих шкідників просто необхідно.

Як позбутися від щурів власними силами?

Як звільнити будинок від великих гризунів?

Винищити мишей в будинку цілком можна, завівши кішку, тоді як позбутися від щурів за допомогою цієї тварини не завжди виходить. Справа в тому, що не кожна кішка зможе впоратися з щуром, тим більше якщо врахувати, що іноді трапляються особливо великі особини. Останнім часом для винищення цих гризунів багато стали використовувати виготовлені хімічним шляхом спеціальні препарати, що випускаються промисловістю. Але краще застосовувати такі засоби тільки в крайніх випадках через те, що деякі з них шкідливі для людського організму. Тому не поспішайте відразу труїти набридливих шкідників, так як боротися з щурами можна і безпечнішими народними засобами, серед яких:

  • використання мишоловки збільшеного розміру і з більш потужною пружиною;
  • годування гризуна сумішшю з борошна і гіпсу;
  • розкидання золи під підлогою будинку;
  • відлякування шкідників за допомогою рослини під назвою чернокорень.

Посилена мишоловка цілком може зловити і навіть вбити такого великого гризуна, як щур. Ці пристрої виготовлені в формі прищіпки, яку фіксують у відкритому стані, поклавши всередині неї приманку. Намагаючись схопити їжу, тварина чіпляє стопор, через що прищіпка зачиняються, затискаючи тіло щура в свої лещата.

Порада

Перед тим як позбутися від щурів за допомогою мишоловки, відразу потрібно подумати про те, в якому місці будинку її краще поставити і яка їжа для шкідників буде більш привабливою.

Як позбутися від щурів власними силами?
Іноді мишоловки роблять з дерев'яного брусочки з проробленим в ньому отвором, яке перетинає сталевий пружний прутик. Коли тварина намагається пролізти в «нору», де лежить приманка, воно звільняє знаходилася в натягнутому стані пружину, яка з розгону притискає його до милиці.

Цікаве:  Кухонна моль позбавляємося раз і назавжди

Щоб боротися з цими шкідниками, використовуючи мишоловку, потрібно багато терпіння, в той час як знищити щурів за допомогою згаданої вище суміші можна без особливого емоційного напруження. Потрібно просто змішати трохи борошна з гіпсом і поставити все це біля блюдечка з водою. Якщо щур поїсть цього «зілля», обов'язково захоче попити, а це призведе до утворення в її травному тракті шматків застиглого гіпсу і, природно, до смерті. Але такий спосіб чреватий появою згодом огидного запаху через розкладання трупа, тому деякі вважають за краще використовувати яке-небудь відлякують засіб проти щурів або мишей. Наприклад, зола у цих тварин викликає роздратування шкірного покриву, і вони тікають з того місця, де вона розкладена. Також ці гризуни не переносять присутності чернокорня, якщо його стебла і насіння розкласти біля місця їх проживання.

Як позбутися від щурів власними силами?

Знищення гризунів за допомогою отрути

Якщо небезпека стикнутися з шкідливими речовинами вас не лякає, то щоб труїти мишей і щурів, ви можете скористатися спеціальними засобами, що продаються в магазинах побутової хімії або на ринку. Вирішуючи, що вибрати, щоб зупинити навалу, і як позбутися від щурів за допомогою фабричних препаратів, слід враховувати, що ці хімічні речовини можуть відрізнятися способом застосування і результатом дії.
За цими критеріями можна розділити такі препарати на категорії.

  1. Готові до вживання склади тривалої дії, що здаються щурам чимось смачним, але викликають у них кисневе голодування, через що вони прагнуть вибігти з будинку на вулицю, де вмирають через кілька днів.
  2. Швидкодіючі речовини, домішують до їжі, що вбивають шкідника через пару хвилин.
  3. Порошок, за допомогою яких боротьба з гризунами ведеться шляхом розкидання в місцях їх проживання і пересування з розрахунком на те, що тварина отруїться, облизуючи лапки або шерсть.

Варто також згадати про електронні відлякувачі, в яких для впливу на щурів використовується ультразвук певної частоти, що змушує їх покинути територію, що охоплюється радіусом дії приладу. Але недолік в тому, що пристрій доводиться тримати постійно включеним в мережу. Якщо жоден з перерахованих способів вас не влаштовує, то, звернувшись за допомогою до санепідемстанції, ви обов'язково зможете зупинити навалу пацюків.

https://youtube.com/watch?v=WqnNvKiQPR

Корисні матеріали

Close