Як працюють витяжки для кухонь без воздуховода

Щоб на кухні не скупчувалися неприємні запахи, на ній потрібно поставити витяжку. Але можуть виявитися обмеження, що накладаються конструктивними особливостями приміщення. Зокрема не завжди можливо розмістити класичну витяжку, тому що далеко не скрізь в наявності є повітропровід або його можна безперешкодно обладнати. Але це не проблема — рішенням буде витяжка для кухні без воздуховода. Розберемося, що це таке, як її правильно вибрати і які бувають пристрої такого типу.

Як працюють витяжки для кухонь без воздуховода

Принцип роботи

Витяжки, які задіють у своїй роботі повітропровід, є проточними. Їх суть полягає в тому, що вони затягують повітря з приміщення — і викидають його в загальний вентиляційний канал. Оновлення повітря відбувається за допомогою нещільно закритих вікон, що виходять на вулицю. Це досить ефективний варіант очищення приміщення, оскільки забруднене повітря цілком видаляється з приміщення, заміщаючи новим. Але обмеженням є наявність воздуховода — вентиляційної системи будинку в цілому або окремого виведення назовні.

Як працює витяжка без воздуховода? Така електрична техніка зазвичай влаштована за принципом рециркуляційних систем. Іншими словами, пристрої втягують забруднене повітря в спеціальний резервуар. Там він ретельно очищається, проходить через спеціальні фільтри, після чого, вже в чистому вигляді, знову потрапляє в приміщення.

Циркуляційні витяжки для кухні без воздуховода фільтрують повітря в два етапи. На першому відсіваються досить великі частки кіптяви і нагару. На другому ж здійснюється вже в додатковому очищенні, при якій віддаляються більш дрібні частинки, які відповідають за появу в приміщенні неприємних ароматів. Існують і комбіновані моделі, які можуть працювати в обох режимах.

Як працюють витяжки для кухонь без воздуховода

Детальніше про фільтри

Всього в витяжці зазвичай зустрічається до 4 фільтруючих елементів. Фільтр першого рівня — жиропоглинальні. Він може виконуватися з металу (зазвичай алюмінію, за рахунок його легкості і дешевизни), акрилового полотна або паперу (рідше — флизелина і синтепону). Перші два варіанти розраховані на багаторазове використання, останні — одноразові, змінювати їх слід тоді, коли на них повністю перестане бути видно з-за накопичених забруднень спеціальний індикатор.

Порада

Замінювати або промивати фільтр слід не тільки з міркувань чистоти повітря, але і за правилами пожежної безпеки. Рясне скупчення жирів і кіптяви на його поверхні при випадковому попаданні іскри або сильному нагріванні може спалахнути.

Фільтри другого рівня, які очищають повітря від неприємних запахів, містять активоване вугілля з різними добавками. Термін їх служби залежить від моделі, інтенсивності використання та інших факторів, але в середньому їх змінюють не частіше 3-4 разів за рік (трохи рідше, ніж фільтри для води).

Цікаве:  Чи можна під час прання відкрити пральну машину і як це зробити безпечно?

Як працюють витяжки для кухонь без воздуховода

переваги

Витяжка для кухні без воздуховода має наступні плюси:

 • не перешкоджає природному повітрообміну приміщення;
 • легкий монтаж — немає необхідності в підключенні до воздуховоду, досить підключення до електромережі та закріплення в меблів або на стіні;
 • легкість конструкції;
 • компактність, що особливо цінно в умовах, як правило, невеликих кухонь в російських будинках;
 • легкий догляд;
 • підходять для кухонь будь-яких площ і конфігурації;
 • незалежна робота (не виникне, наприклад, проблеми з засмітилися вентканалу);
 • невисока ціна як самого пристрою, так і його установки.

Але не обходиться і без недоліків:

 • потрібно часта заміна фільтрів (і витрати на них, відповідно);
 • менший вибір моделей (відноситься не стільки до технічного різноманітності пристроїв, скільки до варіантів їх дизайнерського оформлення);
 • кілька найгірша ступінь очищення повітря;
 • відсутність будь-якого впливу на вологість повітря в приміщенні.

Як працюють витяжки для кухонь без воздуховода

варіанти виконання

Найпоширеніші види витяжок для кухні без воздуховода такі.

 • Плоска витяжка. В її основі знаходяться корпусні панель, фільтри і вентилятор, що затягує повітря. Можна виділити як вертикальні, так і горизонтальні витяжки плоского типу.
 • Вбудована витяжка. Її конструкція схожа, але вона закривається навісним шафою або панеллю, щоб не привертати уваги.
 • Телескопічна витяжка. Різновид вбудовується, відмінність полягає в тому, що, якщо в ній виникає потреба, потрібно не відкрити панель, а висунути саму витяжку.

Також циркуляційні витяжки для кухні без воздуховода можуть відрізнятися по тому, з якого матеріалу виготовлений їх корпус. Зазвичай застосовуються скло або хромований алюміній.

Що стосується функціоналу, то прості моделі оснащуються механічним керуванням і мінімумом можливих налаштувань. Дорожчі забезпечені зручними сенсорними екранами і пультами дистанційного керування, а можливості техніки значно ширший: годинник, таймери, датчики температури і вологості, настройка періодичного автоматичного включення і відключення, індикатори забруднення фільтра, різна інтенсивність очищення повітря і т. Д.

Як працюють витяжки для кухонь без воздуховода

принципи підбору

Щоб правильно вибрати витяжку для кухні, необхідно звернути увагу на ряд чинників:

 1. Дизайн. Він важливий, тому що витяжка повинна поєднуватися з інтер'єром. Вибір моделей без воздуховода невеликий, тому на ринку можна знайти не так багато дизайнерських рішень. В крайньому випадку завжди можна віддати перевагу мінімалістичному лаконічному дизайну, який буде досить нейтральним, щоб поєднуватися з будь-яким інтер'єром.
 2. Розмір. По-перше, модель витяжки повинна міститися в кухню і не заважати іншим предметам меблів. По-друге, слід розуміти, що чим більше робоча поверхня техніки, тим ефективнішою буде очищення. Довжина і ширина цієї поверхні визначаються розмірами плити і габаритами кухні, а ось висота щодо плити повинна бути не менше 65 см для електричної і 75 для газової.
 3. Рівень шуму (цей показник безпосередньо залежить від потужності і габаритів пристрою, тому не варто в маленьку кухоньку купувати занадто продуктивний і величезний агрегат). Нормальним вважається, якщо витяжка не гучніше 40-45 дБ.
 4. Продуктивність. Для оптимального рівня очищення весь об'єм повітря кухні повинен проходити через витяжку 6-12 разів за годину. Обчислити мінімальну необхідну потужність легко — обсяг приміщення (твір висоти, ширини і довжини) множиться на 6. Наприклад, для приміщення об'ємом 25 кубометрів буде потрібно витяжка потужністю не менше 150 м 3/60 хвилин.
 • Спектр налаштувань, від якого безпосередньо залежить простота і зручність використання пристрою.
 • Доступність і ціна витратних матеріалів (одного разу заощадивши на техніці, можна потім багаторазово переплатити за дорогі або рідко зустрічаються в продажу змінні фільтри).
 • Вартість (у найпростіших пристроїв вона починається від 3-4 тис. Руб .; за досить потужну, продуктивну і гнучко настроюється витяжкудля кухні без воздуховода ціна знаходиться вже в межах 10-20 тис. Руб.).
Цікаве:  6 ефективних способів чищення підошви праски в домашніх умовах

Підібравши декілька оптимальних моделей різних виробників, не завадить почитати відгуки про них — це допоможе визначитися з вибором і уникнути проблем з неякісним товаром.

Як працюють витяжки для кухонь без воздуховода

Догляд за витяжкою

Найголовніша складова догляду за витяжною технікою — своєчасна заміна фільтра. Ряд моделей оснащується індикаторами, що свідчать про необхідність зміни фільтруючих елементів. Якщо їх немає, про те, що пора міняти фільтри, нагадає погіршало якість очищення повітря в приміщенні.

Якщо витяжка на кухню без воздуховода оснащена паперовим або флізелінові фільтром грубого очищення, його просто міняють на новий, т. К. Він призначений для одноразового використання. Акрилові або металеві фільтри можна очистити від забруднень миттям в посудомийній машині або вручну в мильною водою, висушити і використовувати повторно. Вугільні поглиначі запахів також потребують заміни, по другому колу їх застосувати не вийде.

Порада

Не варто мити фільтр в посудомийній машині разом з брудним посудом — частинки забруднень і жиру з неї можуть забити отвори фільтра, тим самим зіпсувавши його.

Корпус самого пристрою слід регулярно очищати від накопичених забруднень, застосовуючи відповідні для матеріалу його поверхні миючі засоби. На цьому, власне, і все — при дотриманні цих нескладних правил витяжка прослужить на кухні довгі роки.

Як працюють витяжки для кухонь без воздуховода

підводимо підсумки

Витяжки без воздуховода, що працюють по рециркуляційного принципом, це зручне і практичне рішення для практично будь-якої кухні, будь вона величезною і розкішно оформленої, або зовсім крихітною і має мінімалістичний і виключно практичний дизайн. При своєчасній заміні фільтруючих елементів і правильному підборі продуктивності така техніка в повному обсязі забезпечує очищення повітря в приміщенні, проста як в установці, так і в подальшому догляді. Якщо ще залишаються якісь сумніви, варто звернути увагу на універсальні комбіновані пристрої, які можуть працювати в режимі рециркуляції або відведення повітря в систему вентиляції.

https://youtube.com/watch?v=wDUialmJSz

Корисні матеріали

Close