Як правильно доглядати за санхеціей для озеленення інтер'єру

Для створення красивого інтер'єру обов'язково потрібно подбати про відповідні рослинах. Санхеція — ряболистий напівчагарник з благородним зовнішнім виглядом — одне з найкращих рішень. Її великі листи неймовірно красиві, а квіти елегантні і вишукані. Тому чагарник часто використовується в дизайні приміщень. У догляді санхеція не дуже примхлива, але до помилок чутлива. Є кілька обов'язкових правил, яких потрібно дотримуватися.

Як правильно доглядати за санхеціей для озеленення інтер'єру

опис

Санхеція (лат. Sanchezia, рус. Також Санчез, санхезія, Сенець, саншеція) відноситься до сімейства акантових і в природних умовах мешкає в екваторіальному кліматі, ніж та обумовлені її пристрасті. Взимку листя чагарника часто змінюють колір і навіть опадають, так що вся принадність втрачається. Крім того, досить легко на рослині з'являються шкідники. Однак в цілому цей квітка не примхливий і підходить для новачків.

Виділяють більше 30 видів Санчез в природних умовах, в кімнатному квітникарстві прижилися два з них:

  • Шляхетна (вона ж прекрасна, рідше — порядна або великодушна, лат. Nobilis) — досить велике трав'яниста рослина, що утворить в природі напівчагарник до 2 м у висоту. Розкішні, яскраво забарвлені листя в природному середовищі виростають до 30 см в ширину і 10 в довжину, прикрашені золотистими прожилками і окантовкою. У кімнатних умовах квітка формують обрізанням, не дозволяючи витягнутися під стелю, через це листя дрібнішають до розмірів людської долоні, але не втрачають своєї декоративності.

Як правильно доглядати за санхеціей для озеленення інтер'єру

  • Мелкокроющелістная санхеція менш популярна. Утворює відносно невисоку добре розгалужену куртину. Цей вид відрізняють більш темні, каштанові стебла, еліптичні листя і червона знизу середня жилка.

Як правильно доглядати за санхеціей для озеленення інтер'єру

Сенець зростає дійсно дуже швидко, особливо при правильній і регулярної обрізку. З невеликого саджанця скоро розвивається красивий кущ, який однаково добре виглядає в інтер'єрі, зимовому саду, оранжереї або домашній теплиці.

Цвітіння. Квіти мають трубчасту форму і розпускаються на верхівці втечі, на пухкому суцвітті, що нагадує колос. Пелюстки — від оранжевого до яскраво-рожевого. Дуже витончено виглядають їх округлі верхні краї, злегка відігнуті назад, і гнучкі тичинки, які виступають за пелюстки.

Цікавий факт
Квіти санхеціі — одне з страв колібрі. Ці швидкокрилі пташки ласують нектаром чагарнику, а натомість запилюють його. Плоди Санчез — дводомні коробочки, дозрівши, вони лопаються і розсипають за вітром дрібні насіння.

Як правильно доглядати за санхеціей для озеленення інтер'єру

На жаль, освіта колоска і цвітіння негативно впливають на втечу: листя на ньому опадають практично всі. Крім того, для колоска потрібно залишити торішню гілка, яка буде досить жалюгідно виглядати на тлі молодих пагонів. В результаті квітникарю доводиться вибирати: милуватися квітами або розкішної кроною. Оптимальне рішення — часткова обрізка. Зберігають один-два старих втечі в середині куща, які дарують витончені квіти, а основну крону надають формувати молодим, ярколістним гілкам.

Цікаве:  Вирощування і догляд за шеффлеру в домашніх умовах

догляд

Освітлення. Це один з факторів, до яких чутлива Санчез. Оскільки на батьківщині вона становить екваторіальний підлісок, їй потрібне яскраве, але розсіяне світло. Найкраще розташувати горщик на підлозі біля вікна, щоб промені сонця заломлюється — цього буде достатньо, і на листках не з'являться опіки.

Інша крайність, зайва затененность, також шкідлива для санхеціі. Перша ознака -подовження пагонів і Обмельчаніе листя. Потрібно наблизити квітка до світла або включити фітолампи.

Як правильно доглядати за санхеціей для озеленення інтер'єру

Обрізка. Це другий важливий фактор (всього їх три). Процедура підтримує акуратний зовнішній вигляд напівчагарника і його здоров'я. Прищипують молоді пагони, формуючи крону на свій смак: у вигляді куща, куртини або дерева. Видаляють старі листя і пагони, зберігаючи свіжість рослини і, що важливо, омолоджуючи його.

Полив і вологість. Останній з ключових моментів в догляді. Санчез не підходить тим, хто надовго відлучається з дому: квітка потрібно поливати потроху, але щодня. Варто хоча б раз висохнути поверхні грунту, Сенець скидає листя. Вода для поливу використовується відстояна, кімнатної температури.

Порада
Не менш шкідливий і застій рідини. Це призведе до гнилі. Тому через годину після поливу вся вода, що стекла в піддон, виливається.

Крім грунту, вологим повинен бути і повітря: не нижче 60%. Взимку, коли працюють батареї і обігрівачі, постає проблема пересихання листя. Необхідно їх регулярно обприскувати. Щоб на візерункових листі не залишалися непривабливі розлучення, в пульверизатор слід наливати тільки кип'ячену прохолодну воду.

Як правильно доглядати за санхеціей для озеленення інтер'єру

Температура і підгодівля

Найбільш комфортно еквадорська красуня себе почуває при + 18-25˚ C, взимку не заперечує проти похолодання до +12 градусів. Вкрай небажані прямі потоки повітря (протяги) і різкі перепади температури.

Навесні і влітку вносяться добрива. Повторювати процедуру потрібно раз на тиждень, чергуючи комбіноване мінеральне добриво з органічним. Перед підгодівлею краще добре полити рослину.

Порада
Ресурс dream-home-ideas.com рекомендує влітку виносити Сенець на відкрите повітря, наприклад, на балкон або веранду.

Посадка, переселення і розмноження

Санхеціі потрібен дійсно великий горщик. Велике дренажний отвір сприяє відмінному висновку рідини і при цьому підтримці вологості, а також дихання коренів. Відносно вмісту ємкості, це обов'язково великий дренаж, а також пухкий живильний субстрат.

Регулярно санхеція потребує пересадки, доросла рослина переселяють кожні 1-2 роки, тобто досить часто. Пов'язано це з тим, що чагарник дуже швидко розвивається. Особливих тонкощів в процедурі немає, але все потрібно зробити акуратно, не пошкодивши тонкі пагони і коріння.

Цікаве:  Як правильно доглядати за маранту в домашніх умовах?

Як правильно доглядати за санхеціей для озеленення інтер'єру

Кращий час для пересадки і розселення — весна. Розмножують санхецію живцями, часто для цього беруться пагони, зрізані при формуванні крони і омолодження. Живці укорінюють в невеликих ємностях і пересаджують в горщики не раніше, ніж з'являться 1-2 листочка. Для формування куща верхівку краще пару раз прищипнути.

Порада
Зима — період стагнації. Це означає, що рослина не потрібно чіпати, навіть поливи скорочують.

В інтер'єрі

Санчез найкраще розташовувати внизу: на підлозі або невеликому журнальному столику. Іноді кілька подібних чагарників розставляють уздовж стін або по кутах. Вони допомагають зробити кімнату візуально м'якше, приємніше для очей. Цей квітка здатна на краще змінити атмосферу будинку: завдяки великим листям він дарує багато повітря.

Для маленьких приміщень санхеція не підходить. Гармонійно вона буде виглядати в залі, кабінеті, вітальні або офісі. Веранди, оранжереї, опалювальні балкони також виграють від присутності ряболисті чагарнику.

Щоб підкреслити плавні лінії Санчез і пом'якшити перехід від горщика до підлоги, використовуйте підлогові аксесуари або розмістіть горщик поблизу кута або меблів.

В цілому, санхеція є оригінальним привабливим рослиною. Чагарник відмінно підходить для будь-якого інтер'єру, а з доглядом за ним впорається навіть новачок.

https://youtube.com/watch?v=lrkdGXRnCb

Корисні матеріали

Close