Як правильно і швидко очистити пральну машину від накипу в домашніх умовах

Накип — напасти кожного будинку, і її чистка повинна бути регулярною. Коли людина купує новий електричний чайник або пральну машину, він завжди чекає, що річ прослужить довго. Накип ж починає з'являтися на техніці вже через півроку і може довести її до непридатного стану. Ви дізнаєтеся, як очистити пральну машину від накипу і не боятися подальшого її освіти.

Як правильно і швидко очистити пральну машину від накипу в домашніх умовах

Що таке накип і звідки вона береться?

Це відкладення солей на пристроях, які під час роботи нагрівають воду. У домашньому господарстві таких пристроїв зазвичай два — чайник і пральна машинка автомат. Головна причина утворення накипу — занадто жорстка вода, в яке розчинена велика кількість магнію і кальцію. Особливо часто через жорсткої води накип утворюється у жителів квартир, підключених до публічного водопроводу. Також накип в пральній машинці з'являється, якщо ви перете речі порошком з дуже великою кількістю хімічних і мінеральних компонентів. Тоді його залишки відкладаються на тен і часто впливають на машинку навіть гірше солей. Погано, коли в машинці постійно перебуває в режимі «сильно забруднена». Він збільшує відсоток солей, які потрапляють на тен і швидко тверднуть.

Як правильно і швидко очистити пральну машину від накипу в домашніх умовах

Чим накип шкодить пральній машині?

Накип в пральній машині може зменшити термін її служби в півтора-два рази. При цьому якщо ви не хвилювалися на тему того, як почистити тен, то безкоштовного гарантійного ремонту у вас не буде. Майстри зроблять висновок, що поломка сталася з вашої неуважності, і заплатити доведеться багато.

Головна причина поломки пральних машин — то, що покритий накипом тен гірше пропускає тепло. Він не тільки набагато повільніше нагріває воду, що призводить до втрати електроенергії, а й перегрівається сам. Якщо неправильно почистити машину автомат або використовувати не ті кошти, то після цього накип буде збиратися на нагрівальному елементі ще швидше. Крім того, якщо не видалити внутрішнє забруднення машинки, то її випускний клапан буде засмічуватися, гірше пропускати воду і ламатися.

Як правильно і швидко очистити пральну машину від накипу в домашніх умовах

Як почистити пральну машину?

Ви можете позбутися від бруду, яка потрапила на тен, в домашніх умовах або викликати майстра. Перше складніше: треба все обдумати, купити засоби і діяти акуратно. Друге — дорожче і не завжди надійно. Не всі ті, що називають себе майстрами, такими є. Більшість господинь радять прибирати накип в пральній машині самим. Після першої самостійної чищення справа піде простіше, ви краще дізнаєтеся свою техніку і будете впевнені, що зробили все для того, щоб вона служила довше.

Цікаве:  Пральна машина для будинку без водопостачання - моделі з баком для води

Перед тим, як почати чистку, визначитеся, ніж ви збираєтеся її здійснювати. Звичайно, більшість способів не вимагає механічного впливу, але краще прихопити хорошу мочалку або чисту ганчірку. Не одна накип забруднює пральну машину автомат, і решту бруд прибрати набагато простіше. Крім мочалки прихопіть хороші рукавички, який захистять руки від сильних миючих засобів. Якщо ви погано переносите хімічний запах, перевірте кімнату, де збираєтеся працювати.

Порада

Найкраще видалити бруд з техніки, використовуючи ганчірки з мікрофібри. Вони вбирають воду і не залишають розлучень.

Приготуйтеся до того, що для того, щоб почистити тен, вам доведеться кілька разів включати машинку «вхолосту». Якщо ви не хочете її розбирати, іншого способу позбавитися від накипу немає. Про всяк випадок прихопіть інструкцію з використання вашої пральної машини.

Як правильно і швидко очистити пральну машину від накипу в домашніх умовах

Чистимо за допомогою лимонної кислоти

Лимонна кислота — один з найдешевших і дієвих методів. На одне видалення бруду з машинки автомат не знадобиться і 100 рублів. Повторювати таку процедуру варто раз в декілька місяців, і тоді ваш тен буде чистим завжди. Крім нальоту лимонна кислота прибирає неприємний запах і допомагає позбутися від цвілі, яка пробралася глибоко в барабан.

Візьміть від 60 до 200 грам лимонної кислоти. Якщо вона продається в пакетах по 15 грам, то це буде від 4 до 14 штук. Але можна знайти і пакетики побільше, стограмові. Чим більше машина, тим більше потрібно кошти. Розкрийте всі пакетики і висипте їх або в барабан, або в відділення для прального порошку. Можна і туди, і туди. Але головне не висипати кислоту в відсік для ополіскувача, будьте обережні. Тепер закрийте машинку і знайдіть функцію з найвищою температурою. 60 градусів буде досить, але і 90 підійде. Увімкніть її, машинка буде «прати» півтори-дві години.

За цей час наліт вступить в хімічну реакцію з лимонною кислотою і почне відвалюватися або розчинятися. Не завадить після цього ще раз дати машинці автомат «попрати» без білизни, щоб кислота і її запах повністю вимилися. Якщо після чистки ви заглянете в трубу пральної машини, то побачите скільки бруду нарешті змиється з тена.

Як правильно і швидко очистити пральну машину від накипу в домашніх умовах

Моєму за допомогою «антинакипін»

Принцип роботи цієї речовини схожий на принцип роботи лимонної кислоти, але воно трохи дорожче і призначене саме для того, щоб почистити забруднення, які потрапляють на тен або внутрішність електричного чайника.

Цікаве:  Правда і вигадка про шкоду Wi-Fi роутера в квартирі

Купіть пачку антинакипіна і засипте в відділення для порошку то кількість, яка вказана в інструкції. Увімкніть холостий режим.

Порада

Виберіть функцію, з якої прання триває не довше 60-70 хвилин. Це хімічний засіб сильніше кислоти і може нашкодити машині.

Недолік кошти в тому, що якщо його насипати занадто багато, то воно може пошкодити гумові частини машинки-автомат. В результаті вона почне текти, і знадобиться лагодження. Тому з «антинакипін» треба бути дуже обережними.

Як правильно і швидко очистити пральну машину від накипу в домашніх умовах

Відмінно допоможе оцет

Багато господині кажуть, що спосіб з оцтом допоможе почистити машинку найкраще. Візьміть півтора-два склянки самого звичайного білого оцту і вилийте їх в барабан. Більше ніякого засобу всередину або в відділення для порошку не додавайте. Увімкніть пральну машину на режим з високою температурою і тривалістю прання від півтори години. Через 10 хвилин натисніть на кнопку паузи і дайте оцту пробратися в усі щілини барабана, зачепити тен. Машина повинна «настоюватися» годину. Після цього продовжуйте прання. В кінці нам знадобиться ганчірка з мікрофібри. Чи не мочіть її, тільки акуратно протріть барабан.

Чи є користь від пом'якшуючих хімічних засобів?

Ми всі бачили рекламу «Калгону», в якій показується дуже брудний тен і тен після використання засобу. Другий просто блищить і виглядає абсолютно новим. Зрозуміло, що не все так прекрасно, і другий тен насправді новий, але чи допомагає «Калгон» хоч крапельку? Відповідь сумний — немає або дуже мало. Якщо у вас ну дуже жорстка вода, він зменшить швидкість утворення накипу відсотків на 10, не більше. При цьому варто він в десятки разів дорожче оцту або лимонної кислоти, які легко купити і використовувати в домашніх умовах.

Як правильно і швидко очистити пральну машину від накипу в домашніх умовах

Магнітний фільтр для води

Запобігаємо утворенню накипу

Замість хімічного засобу для пом'якшення можна встановити магнітний пом'якшувач води. Від нього буде толк і в цілому стоїть він дешевше. Пом'якшувач води зробить так, щоб накип в пральній машині не з'являлася. Після кожного прання краще витирати машинку зсередини і не закривати дверцята, поки вона повністю не висохне. Після прання білизни з великою кількістю прального порошку або ополіскувача включайте ще одне полоскання, адже такі кошти дуже повільно змиваються.

https://youtube.com/watch?v=qeDzXHXzvQ

Корисні матеріали

Close