Як правильно і швидко виконати чистку кавомашини?

Як приємно бадьорить з ранку чашка свіжого, вабить, чарівного кавового напою … Багато людей по всьому світу починають свій день саме з кави, і частина з них використовує для цього спеціальні апарати, часом не знаючи, як правильно проводиться чистка кавомашини. Ми постаралися доступно і детально викласти весь процес очищення.

Всю роботу ми розділили на два етапи, перший з яких буде набагато простіше другого. Почати роботу стоїть з видалення видимих ​​забруднень, додаткового промивання всього того, що може бути вилучено. Продовженням же стане змивання накипу, що накопичилася в процесі експлуатації.

Як правильно і швидко виконати чистку кавомашини?

Очищаємо корпус кавомашини і все видобувні деталі

Перед тим як позбавлятися від накипу, ми очищаємо корпус. Для цього варто застосувати або злегка вологу губку, або зовсім трохи змочену у воді ганчірку, бажано — синтетичну. Небажано і зовсім не рекомендується використовувати для видалення застарілих плям (при наявності таких) різні чистячі і миючі засоби, навіть найслабші і «невинні». Крім корпусу на даному етапі варто промити і все те, що могло сильно забруднитися і може бути вилучено без праці. Різні моделі кавоварок влаштовані по-різному, а тому не можна сказати, які конкретно деталі варто спробувати витягти. Зазначимо лише, що по можливості потрібно промити ту частину, куди засипаються зерна, — дуже часто на них накопичується багато пилу або якоїсь дивної бруду, яка в процесі приготування кавового напою стає нешкідливою для людини, але залишає слід на кавомашині. Крім того, не зайвим буде помити чашу, куди наливається готовий напій, особливо якщо це не робиться кожен раз після приготування.

Деякі кавомашини спочатку забезпечені можливістю легкого видалення забруднень. Достатньо лише покласти спеціальну таблетку з миючим розчином і запустити процес варіння — розумна техніка все зробить за господарів.

Але на цьому питання не можна вважати закінченим — навіть якщо зовні техніка сяє і виглядає чистою, всередині може накопичуватися накип, від якої необхідно позбавлятися.

Як правильно і швидко виконати чистку кавомашини?

Позбавляємося від накипу

Незважаючи на те, що техніка зробила крок далеко вперед у своєму розвитку, іноді найпростіші, т. Н. «Дідівські», способи показують себе найбільш практичними в рішенні того або іншого питання. Те ж саме стосується і накипу. Засобом для чищення кавомашини стає проста лимонна кислота! Більшості господинь ця речовина знайоме не з чуток. Проте, у випадку з такою дорогою технікою, як кавоварка, варто розписати алгоритм дій найдетальніше.

  1. Видалення накипу є нашою ключовою метою. Спочатку для цього потрібні всього дві складові — окріп і лимонна кислота. В результаті хімічної реакції виходить нова речовина, також кислота, яка вступає в реакцію з лугом. Шкільний курс хімії називав подібне нейтралізацією кислоти лугом і навпаки — луги кислотою. Навіть в очищенні побутової техніки зустрічаються наукові приклади …
  2. Для початку в кавоварку заливається літр гарячої води, а до неї додається лимонна кислота. Зазвичай на один літр йде 30 грам кислоти, але бувають випадки, коли такої кількості мало і потрібно створювати більш концентрований розчин, просто збільшивши дозування лимонної кислоти.
  3. Безпосередньо перед початком прочищення не буде зайвим перевірити, чи не залишилося десь кавового напою, гущі або іншого, що явно завадить в процесі очищення. Це дуже важливо: ми намагаємося позбутися саме від накипу, і очищення ще й кави не піде на користь справи.
  4. Тепер можна і включити машину для очищення гідросистеми кавового апарата від накипу з використанням лимонної рідини, яка завчасно була залита нами в резервуар. Отже, машина включається, але через системи пропускається зовсім небагато води — приблизно 150-200 грам. Після цього техніка вимикається, а кран гарячої води на ній залишається відкритим. Через нетривалий час (5-7 хвилин) операція повторюється. Такі дії тривають до тих пір, поки в машині не закінчиться вода. В такому випадку можна вважати, що накипу в машині не залишилося. Тепер необхідно промити кавоварку, щоб згодом не пити каву з присмаком лимонної кислоти.
  5. На даному етапі виконуються звичні операції, єдиний нюанс — не потрібно закладати кави, машину потрібно промити простою водою, а якщо дозволяє час — «зварити» воду двічі. Зрозуміло, перед другим разом воду слід замінити.
Цікаве:  Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

Звичайно, після видалення накипу осад знову почне з'являтися на всій гідросистемі … Але, користуючись даними алгоритмом, ви і в наступний раз впораєтеся з його видаленням, навіть не застосовуючи спеціальні засоби для чищення.

Як правильно і швидко виконати чистку кавомашини?

деякі нюанси

Вище ми описали найпростіший і дешевий спосіб видалення накипу, але, звичайно ж, існують і інші. Наприклад, зовсім не обов'язково використовувати саме лимонну кислоту для очищення: в магазинах можна знайти спеціальні декальцінуючі кошти, т. Е. Препарати, роль яких — видалення кальцієвих відкладень на поверхні деталей кавомашини. Але не завжди подібні засоби для чищення доступні господарям, а очищати машину необхідно. Крім того, багато хто просто не довіряють всім цим «новомодним штучкам», вважаючи за краще очищати техніку так же, як очищали і очищають господарі старого гарту.

Отже, питання про те, як почистити кавоварку, більше не лякає невідомістю. Ми розклали по поличках процес чистки апарату, причому як видалення накипу, так і очищення корпусу і різних деталей, постійно беруть участь в приготуванні напою, що бадьорить. Ми дуже сподіваємося, що проведені по наших порад операції пішли на користь вашій кавомашині і тепер ранкова кава буде ще смачніше і, відповідно, буде ще більше радувати господарів. Вдалого користування і бадьорих днів!

https://youtube.com/watch?v=qQyhlPcfkB

Корисні матеріали

Close