Як правильно очистити пральну машину оцтом від накипу

https://youtube.com/watch?v=jLLGblyIGr

При регулярній експлуатації пральної машини на її внутрішніх деталях формується щільний вапняний наліт на кшталт накипу в чайнику, який необхідно регулярно видаляти для підтримки функціональності приладу і профілактики його поломки. Справитися з подібною проблемою можна за допомогою чистки пральної машини оцтовою кислотою.

Як правильно очистити пральну машину оцтом від накипу

Це один з найбільш ефективних і доступних підходів, що дозволяє не тільки очистити важливі елементи навіть в важкодоступних місцях, а й запобігти утворенню цвілі, позбутися неприємного затхлого запаху, що передається білизни. Сама чистка абсолютно безпечна для приладу і дуже проста, але є важливі моменти, про які потрібно пам'ятати.

Позитивні і негативні сторони впливу на накип в пральній машині оцтовою кислотою

Перед тим, як очистити пристосування від накипу, використовуючи при цьому оцет, потрібно оцінити переваги і недоліки рішення. У деяких випадках вони відіграють вирішальну роль при виборі оптимального варіанта серед усіх існуючих альтернатив.

Як правильно очистити пральну машину оцтом від накипу

Сильними сторонами впливу можна вважати наступні:

 1. Оцет досить агресивний, тому забезпечує виражений результат. Він легко роз'їдає наліт, що призводить до його виведенню з елементів приладу.
 2. Якщо проводити маніпуляцію строго за правилами, то ризик засмічення елементів пральної машини шматочками вапна зводиться до нуля.
 3. В ході процедури вдається не тільки почистити пристосування від накипу, але і позбутися від неприємних гнильних запахів, які нерідко виникають через кілька років експлуатації апарату.
 4. Чистка оцтом є одним з найбільш дешевих і доступних варіантів впливу, при цьому в своїй ефективності вона не поступається деяким професійним підходам.

Єдиним очевидним мінусом підходу є різкий запах основного реагенту. Але і з ним можна впоратися, потрібно лише запустити пральну машину на додаткове полоскання, а в ході виконання процедури провітрювати приміщення.

Порада: Украй не рекомендується перевищувати встановлені дозування. Застосування оцтового розчину позамежної концентрації не дасть кращого результату, але при цьому негативно впливає на гумові елементи приладу. Спочатку вони загрубіють, а потім порвуться, що призведе до серйозної поломки.

Як правильно очистити пральну машину оцтом від накипу

Етапи чистки внутрішніх елементів приладу за допомогою оцту

Щоб почистити внутрішні елементи пральної машини від залишків вапна, потрібно виконати наступні маніпуляції:

 • Перевіряємо барабан і при необхідності прибираємо з нього всі речі, від впливу оцту вони можуть прийти в непридатність. Деякі господині пропонують запускати в роботу непотрібні ганчірки, але, як стверджують фахівці, це може спровокувати руйнування волокон і їх потрапляння всередину труб. Очищення при цьому не стає м'якшою або ефективною.
 • Беремо 9% столовий оцет (можна взяти і білий), заливаємо його в лоток пральної машини, призначений для завантаження порошку. Виставляємо найвищу температуру і найдовший цикл прання, запускаємо апарат.
 • Після того, як оцет змішається з водою і розчин нагріється, ставимо агрегат на паузу і чекаємо не менше години.
 • Через зазначений час знову запускаємо прилад і чистка поновлюється. Потрібно обов'язково дочекатися закінчення всього циклу. Завчасно пральну машину, яку потрібно очистити від накипу, зупиняти не можна.
 • Після закінчення процесу потрібно прочистити зливний фільтр, на ньому можуть зібратися невеликі шматочки накипу.
 • Далі розводимо в половині літра води столову ложку оцту і використовуємо цей розчин, щоб почистити доступні елементи приладу. Змочуємо в ньому шматочок тканини, ретельно протираємо барабан і гумові деталі.
 • Завершується чистка ніж запустити машину ще на один цикл роботи. Цього разу оцет, інші реагенти або миючі засоби не додаємо. Вибираємо найкоротший цикл прання, його буде достатньо, щоб остаточно почистити прилад від залишків миючого компоненту і шматочків накипу.
 • Всі доступні деталі агрегату протираємо сухою серветкою, не забувши і про лоток для порошку. Ми залишаємо пральну машину максимально розкритою, дозволяючи їй висохнути і позбутися від їдкого оцтового запаху.
Цікаве:  Як провести чистку газового котла і промивання теплообмінника?

Як правильно очистити пральну машину оцтом від накипу

Очищення деталей функціонального приладу від накипу повинна проводитися не тільки в разі явного зниження його практичних властивостей. Оцет рекомендується застосовувати і з профілактичною метою, тоді пристосування прослужить набагато далі. Подібна чистка може проводитися раз на квартал, але не частіше, ніж раз в 2 місяці, інакше агресивний компонент спровокує руйнування гумових і пластикових деталей.

Вкрай не рекомендується поєднувати даний варіант впливу з використанням інших хімічних реагентів. Це може буквально розплавити деталі побутової техніки, що потребують їх негайної заміни.

Видалення вапняного нальоту з поверхонь лотків

Столовий оцет в домашніх умовах застосовується не тільки для проведення внутрішньої обробки. При бажанні їм можна почистити контейнер для завантаження прального порошку, який теж нерідко страждає від формування щільного кам'яного або вапняного нальоту. Для цього в ємність наливаємо склянку 9% столового оцту і доливаємо дуже гарячу воду. В отриманий розчин занурюємо забруднене лоток. Головне, щоб склад повністю покривав пристосування. Така пасивна очищення повинна зайняти не менше 8 годин.

Як правильно очистити пральну машину оцтом від накипу

Через зазначений час дістаємо лоток і в чистій гарячій воді обробляємо його губкою або м'якою ганчіркою. Потім обполіскувати і сушимо. Якщо навіть після такого тривалого замочування наліт з легкістю не навертався, потрібно почистити поверхні кашкою з харчової соди і оцту. Вмочуємо в складі зубну щітку і інтенсивними рухами видаляємо наліт. Чистий лоток споліскуємо, сушимо і вставляємо на місце.

Крім цього, пральну машинку можна очистити за допомогою лимонної кислоти, соди, мідного купоросу, миючих засобів, мильних розчинів і ряду ефективних професійних препаратів. Не можна забувати і про те, що під час кожного прання рекомендується додавати в воду спеціальні пом'якшувачі, покликані не допустити утворення накипу або формування її щільного шару на внутрішніх деталях. Якщо докладені зусилля не дали бажаного результату, необхідно звернутися до фахівців, можливо знадобиться заміна окремих деталей побутового приладу.

Корисні матеріали

Close