Як правильно підключити пральну машину-автомат?

Перш ніж розібратися, як підключити пральну машину автомат правильно, потрібно з'ясувати кілька позицій.

 • Де найоптимальніше місце для установки — на кухні, у ванній або в коридорі?
 • Чи потрібна додаткова підготовка статі?
 • Перевірити, чи є в розетці додатковий контакт, що забезпечує заземлення. Якщо немає, продумати, за якою схемою буде виконано заземлення?
 • Підключення буде здійснюватися до холодної і гарячої води або тільки до холодної?

Адже це буде впливати і на те, скільки пропрацює нова техніка, і на її безшумність. Вибирати місце, де буде встановлена нова помічниця, потрібно виходячи з чотирьох параметрів:

 • зручність використання;
 • вільний простір потрібних розмірів;
 • розташування інженерних комунікацій для підключення до водопроводу і каналізації;
 • рівна поверхня підстави (підлоги).

Як правильно підключити пральну машину-автомат?

Куди встановити пральну машинку?

Розташування водопровідних і каналізаційних труб недалеко від пральної машинки — одне з головних умов. Якщо немає можливості встановити пралку в кухні або ванній, біля комунікацій, можна наростити довжину шлангів підключення до холодної і гарячої води. При цьому потрібно враховувати, що шланг під слив може мати обмежену довжину, залежно від потужності насоса. Бажано, щоб після нарощування загальна довжина становила не більше 3, 5 метра.

Кожна господиня сама вирішує, де їй зручніше користуватися машинкою — на кухні, у ванній або в коридорі. Тут немає загальних рекомендацій. А ось рівна поверхня підлоги — одна з необхідних умов. Якщо не забезпечити рівну основу, під час роботи машинка буде вести себе не кращим чином — підстрибувати і шуміти. При такій роботі елементи кріплення в механізмі розбовтуються, що призводить до поломок. Вирівняти ділянку під автомат можна спеціальними сумішами для стяжки підлоги. Якщо ж такої можливості немає, потрібно придбати спеціальні гумові насадки на ніжки.

Як правильно підключити пральну машину-автомат?

Підготовчий етап

Перш, ніж приступити до установки, необхідно привести техніку в робочий стан — зняти болти та інші транспортувальні елементи. Барабан машинки в робочому стані прикріплений тільки за допомогою пружин, а на час транспортування його закріплюють болтами. Вони знаходяться на задній панелі. Якщо їх не відкрутити, машинка пошкодиться при першому ж пранні. Що залишилися після болтів отвори закривають пластиковими заглушками. Також потрібно перевірити зливний і забірний шланг на відсутність механічних пошкоджень.

Цікаве:  Універсальні рекомендації і нюанси по користуванню посудомийній машиною

Як правильно підключити пральну машину-автомат?

Підключаємо слив машинки до каналізації

Приєднати слив машинки до каналізації можна двома способами: з врізкою в трубу або через сифон ванній або умивальника на кухні. Другий спосіб простіше, але підходить тільки при гарній роботі каналізації. Перший же є універсальним і більш надійним.

Покрокова інструкція про те, як правильно врізатися в трубу через адаптер.

 • Припинити злив води в систему каналізації.
 • Очистити поверхню труби на ділянці, де буде здійснюватися врізка.
 • Корончатим свердлом, надітим на дриль, просвердлити в трубі отвір відповідного діаметру (22 мм для труби 50 мм або 50 мм для труби 110 мм).
 • Одягти на трубу адаптер і затягнути болтами.
 • Якщо передбачено кріплення не болтами, а хомутами, перед тим, як їх затягнути, на поверхню труби наноситься герметик.

Підключити пральну машину самостійно до каналізації, врізавшись в трубу за допомогою адаптера, — найпростіший спосіб. Крім того, він підходить і для пластикових, і для чавунних труб.

Можна замість адаптера використовувати трійник.

 • Труба розрізається, і з неї вирізається частина, відповідна довжині трійника. Зробити це можна ножівкою, якщо це пластикові труби, або турбинкой з каменем по металу в разі врізки в чавунні комунікації.
 • Зачищаються задирки на місцях зрізу (напилком).
 • Герметиком промазиваются місця, де буде з'єднання трійника і труби.
 • На трубу надівається трійник.

Порада

Якщо установка машинки-автомата проводиться не відразу після врізки, то відведення потрібно закрити заглушкою.

Після врізки залишається підключити злив машинки до відведення. Зливний шланг підключається через ущільнювальну манжету або з монтажем сифона.

Монтаж з установкою сифона складається з наступних операцій.

 • Фіксація: зливний шланг закріплюється на висоті 80 см: ззаду на корпусі машинки є спеціальний фіксатор.
 • Установка сифона в відведення через гумову манжету.
 • Монтаж шланга: наконечник вставляється в отвір сифона і закріплюється монтажними гайками.

Порада

Підключення до каналізації з установкою сифона — більш кращий варіант. В цьому випадку сифон виконує додаткову функцію: не пропускає воду і «аромати» з каналізації назад в машинку. Якщо слив (зливний механізм) придбаної техніки оснащений зворотним клапаном, то можна вибрати будь-який спосіб.

Як правильно підключити пральну машину-автомат?

Підключаємося до водопроводу

Підключити пральну машину до водопроводу можна трьома способами:

 • через муфту;
 • через кутовий кран;
 • через трійникове кран.

Вибір способу підключення до водопроводу залежить від місця приєднання. Наприклад, якщо змішувач умивальника на кухні підключений до водопроводу через гнучкий шланг, можна підключитися в тій же точці. Для цього потрібно перекрити воду, відкрутити шланг від відводу і під'єднати трійник.

Цікаве:  Чому з'являється сильна вібрація пральної машини при віджиманні і як з цим боротися?

У продажу є спеціальні трійники для пральних машин: розмір штуцера в них відповідає розміру гайки на забірному шлангу, також вони оснащені запірною арматурою. Далі до трійника підключається від'єднаний раніше сантехнічний прилад і забірний шланг машинки. Місце з'єднання можна для надійності загерметизувати ФУМ-стрічкою.

Якщо такий спосіб не підходить, доведеться приєднуватися до водопроводу по-іншому — врізатися в трубу у ванній або на кухні. Для цього знадобиться сполучна муфта з прокладкою ущільнювача, викрутки і дриль зі свердлом по металу. Врізка повинна знаходитися в доступному місці, щоб була можливість відкривати / перекривати воду.

Покрокова інструкція про те, як правильно виконати врізку.

 1. Перевірити кріплення водопровідної труби і при необхідності зафіксувати додатково хомутами або кліпсами.
 2. Перекрити воду.
 3. Закріпити муфту болтами або хомутами на трубі поверх ущільнювальної прокладки.
 4. Просвердлити отвір в трубі, заводячи свердло, через муфту.
 5. Затягнути муфту, стежачи при цьому, щоб прокладка не порушувався.
 6. Прикріпити до муфти запірну арматуру і забірний шланг машинки.

Порада

При підключенні з нарощуванням потрібно простежити, щоб подовжувач шланг розташовувався в безпечному місці — під ванною або меблями в кухні. Можливо також кріплення до стіни з подальшою зашиттям гіпсокартоном.

https://youtube.com/watch?v=uyP9oaRcDs

Підключення до гарячої води

Сучасні автомати мають тільки один забірний шланг. Він призначений для підключення до холодної води в силу особливостей процесу прання. Адже багато програм передбачають прання в теплій, а не гарячій воді. Порошок з ензимами також працюють при невисокій температурі. Устаткування для підігріву, простіше кажучи — ТЕН, в пралка є, а ось охолодити надто гарячу воду при підключенні до центрального водопроводу ГВС їй не під силу. Холодильні установки в техніці для прання не передбачені.

Деякі старі моделі, наприклад Ariston Margarita, мають два забірних отвори — для підключення окремо до гарячої і до холодної води. Їх програмою передбачено послідовний паркан відповідно до циклом прання. Якщо необхідно встановити таку модель на новому місці, ті її підключають і до холодної, і до гарячої води. Порядок підключення до гарячого водопостачання — труби ГВП — такий же, як і до труби холодного водопостачання. При цьому слив підключається до каналізації звичайним способом. Якщо вода нагрівається в колонці на кухні, а централізованої подачі гарячої води немає, то і машинку доведеться встановлювати там же.

Як правильно підключити пральну машину-автомат?

забезпечуємо електроживлення

Щоб правильно підключити пральну машину автомат до електромережі, потрібно отримати уявлення про правила безпеки. Цей тип побутової електротехніки відрізняється високим рівнем споживання енергії і працює з водою, тому до установки машинки пред'являються особливі вимоги, в тому числі необхідно виконати її заземлення.

Цікаве:  Чи потрібен в будинку іонізатор і для чого його купують?

Основні рекомендації.

 • Струмоведучий кабель і розетки повинні відповідати потужності приладу. Розрахунок перетину дроту проводиться виходячи з того, скільки електроенергії споживає машинка.
 • Необхідно виділити окрему електролінію з установкою ПЗВ (пристрої захисного відключення) і автоматичного вимикача. Можна встановити діфавтомат, який поєднує функції вимикача і ПЗВ.
 • Установка ПЗВ не скасовує необхідності виконувати заземлення, так як цей пристрій не захищає від надструмів.
 • Заземлення виконується в залежності від схеми заземлення всього будинку.
 • Всі електромонтажні роботи повинен виконувати фахівець, який має відповідну кваліфікацію.
 • У багатоквартирних будинках перед установкою проводки потрібно дізнатися, за якою схемою виконано заземлення в усьому будинку.

Порада

Виконувати заземлення по-старому, під'єднуючи провід до батареї або водопроводу, категорично заборонено. Навіть якщо заземлення буде хорошим, вирівнюючий струм піде не тільки по всій квартирі, але і через комунікації до сусідів. Через надструмів в такій конструкції виникає велика небезпека виникнення пожежі.

Як правильно підключити пральну машину-автомат?

Перевіряємо роботу встановленої машинки

Щоб перевірити, чи правильно підключена пральна машина, потрібно включити і простежити за наступними нюансами.

 • Набір води. Якщо він не припиняється, значить, зливний шланг підключений в неправильному положенні і вода відразу ж йде в злив.
 • Барабан повинен обертатися, і при цьому не повинно бути стороннього шуму, наприклад стуку металевих деталей. Такі звуки з'являються при неповному зняття транспортувальних кріплень.
 • Нагрівання. Набрана вода повинна нагріватися за 5-15 хвилин (в залежності від режиму прання).
 • При підключенні до гарячої та холодної води потрібно простежити за набором води в різних режимах. Можливо, одне з підключень виконано неправильно.
 • Дочекатися, коли включиться слив. Якщо вода йде повільно або не викачується зовсім, можливо, не працює датчик води (прессостат).
 • Обов'язково простежити за відсутністю / наявністю підтікання і в самій машинці, і в місцях забору і зливу води.

Всі інші параметри залежать від режимів прання конкретної моделі. Тому перед включенням машинки обов'язково потрібно ознайомитися з інструкцією по експлуатації.

https://youtube.com/watch?v=0JctkzsRqb

Корисні матеріали

Close